(new)ויקטורי
ארונות הראל – מבחר ארונות הזזה ופתיחה איכותיים

ארונות הראל – מבחר ארונות הזזה ופתיחה איכותיים

ארונות הזזה הפכו עם השנים לפופולאריים ביותר, כיום ניתן למצוא ארונות הזזה מעוצבים, איכותיים ומשוכללים המציעים פתרונות אחסון חכמים עבור כל חדר ויחודו

(צילום: PIXABAY)

בכל בית ניתן למצוא ארונות מסוג זה או אחר, ארונות בגדים לחדר שינה של ההורים או של הילדים, ארונות במטבח, במקלחת, במרפסת שירות, במחסן ובכל מקום שיש צורך לאחסן בו דברים. יש אנשים המעדיפים ארונות רגילים עם דלתות הנפתחות לצדדים ויש המעדיפים ארונות הזזה בהם הדלתות זזות לצידי הארון.

יעילותם של ארונות הזזה

ארונות, הם אחד מפריטי הריהוט הנפוצים והשימושיים ביותר בכל בית. ארונות הזזה הפכו עם השנים לפופולאריים ביותר, כיום ניתן למצוא ארונות הזזה מעוצבים, איכותיים ומשוכללים המציעים פתרונות אחסון חכמים עבור כל חדר ויחודו.  ארונות הזזה אלו ארונות שהדלתות שלהם זזות על פני ציר לאורכם של הארונות והן לא נפתחות כלפי חוץ. לצורת פתיחה זו יש יתרונות, ראשית כי הן מאפשרת חסכון במקום פיזי בחדר, לכן ארונות הזזה פופולאריים מאד בקרב בעלי דירות קטנות יחסית. שיטת פתיחה של הזזת הדלתות  יותר נוחה ויותר פרקטית אם העיצוב הפנימי שלהם טוב.                                                                              בגלל שארונות הזזה חוסכים בעצם מקום יש להן שימוש גם במקלחות, ובמטבחים לא גדולים בשטחם. בעבר נרתעו מעט מקניית ארונות בגדים עם דלתות הזזה, אך כיום דלתות ההזזה טובות ונוחות תודות למסילות המשופרות והאיכותיות עליהן הן מורכבות.

איך בוחרים ארונות הזזה?

ניתן למצוא מגוון עשיר של ארונות הזזה ובסגנונות שונים, מחומרים שונים ומסוגי עץ שונים, ארון הזזה עם מראה ובלי מראה, עם שילוב של זכוכית ובלעדיה. לפני שפונים לבחור ארונות, חשוב לדעת אילו צרכים צריכים הארונות לפתור, מה צריך לאחסן בהם האם נחוץ מקום רב לתליה או דווקא מדפים, אם יש צורך בהרבה או קצת מגירות ואיכן למקם כל דבר. כדאי לבדוק מה גודל השטח בו יעמוד הארון ובהתאם לכן מה גודל הארון הדרוש, מה יהיה עיצובם החיצוני של הארונות כדי שיתאימו ליתר הרהיטים שבחדר. כשנמצאים בחנות הרהיטים, יש לברר מיהו היצרן של הארונות על מנת שניתן יהיה לברר מיהו ומהי איכות עבודתו, יש לברר אם החומרים בהם משתמשים לבניית ארונות הם טובים, באילו מסילות משתמשים, האם הם עמידות בפני חלודה, וחשוב ביותר לשאול מי ירכיב את ארונות בגדים כי הרכבה נכונה וטובה תשפר את השימוש הארונות.

ארונות פתיחה לחדרי שינה

ארונות לחדר שינה הם ארונות מחויבים במציאות. השאלה היא אילו ארונות עדיפים ארונות פתיחה או ארונות הזזה. ארונות פתיחה הם ארונות שנפתחים כמו כנפיים ולעומתם ארונות הזזה אילו ארונות שנפתחים בהזזת דלת על מסילה.

בחירת ארונות פתיחה

ארונות פתיחה הם ארונות שמתאימים לחדרי שינה גדולים. הסיבה שנוח להשתמש בארונות שהדלתות שלהן נפתחות על ידי ציר שהם הארונות הקלים ביותר לניקיון והם רוב הזמן נמצאים במצב סגור , לכן נמנעת כניסת אבק לארון והמדפים והבגדים נותרים נקיים. ארון שהדלת שלו פתוחה והוא על בסיס של דלת נפתחת החוצה מפריע למעבר ומפריע לעין לכן יש נטייה לסגור אותו. לעומת זאת ארון הזזה לא מפריע למעבר ולכן לפעמים יש נטייה להשאיר את הדלת פתוחה ואז יש סיכוי סביר להצטברות אבק. סיבה נוספת לנוחיות של ארונות פתיחה היא לאנשים שאוהבים מגירות. מגירות מהוות חלק מהארון ועליהם ניתן לבנות דלתות פתיחה. אין צורך להתחיל תמיד את הדלת מלמטה אלא מעל המגירות. פתיחה באמצעות צירים במקרה כזה היא האלטרנטיבה היחידה. שיטת בניית דלתות הזזה היא בעייתית יותר כי המסילות לדלתות הן למטה ואם רוצים לעשות מגירות אז הן צריכות להיות מוסתרות בתוך הארון ולכן מה שקורה בפועל זה שהמגירות קטנות יותר ויש פחות מקום לאחסון.

צבעים מומלצים של ארונות פתיחה

ארונות פתיחה הם למעשה ארונות שהחזית שלהם היא כנפיים ולכן כל דלת מעוצבת באופן נפרד והמשמעות של זה היא שניתן לעצב ארון עם מגון נרחב של צבעים, דוגמאות וגם שאם רוצים להחליף דלת בבוא העת אז אין צורך להחליף את כל הארון אלא רק את הדלתות. זה מאוד משמעותי בחדרי שינה של ילדים. לפעמים על מנת לשוות מראה צעיר לחדר ילדים נוהגים לעשות את חלק מהדלתות בצבעים שונים מהצבע השולט של הארון. כאשר הילדים מתבגרים והארון ילדותי ניתן בנקל לשנות את צבעי הדלתות לצבעים בוגרים יותר או במידת הצורך להחליף את צבע הדלת לצבע הרגיל של הארון. ארונות פתיחה הם למעשה ארונות נוחים כאשר ניתן ליצור דלת ארוכה אחת לאורכו של כל הארון או במידת הצורך ליצור שתי דלתות אחת מעל השנייה.

למידע נוסף ולרכישת ארונות מעוצבים – www.aron.co.il

(new)שלומי תבלינים 18.5.20