(new)ויקטורי
המספר הנוסף

המספר הנוסף

הספורטאים התחרותיים חזרו השבוע לפעילות, אבל ליגה ב' נשכחה מאחור והגלאקטיקוס של עירוני מודיעין משוועים לחזור אל הדשא • יוני ניר ומכבי ר"ג הובכו במשחקם הראשון, ולראשונה בעיר הסתיים השבוע קורס מדריכי כדורגל

(צילום: סחלבים)

1. מאות ספורטאים תחרותיים הרשומים באיגודים ובהתאחדויות חזרו השבוע להתאמן במתקני הספורט ברחבי העיר, זאת בהתאם להחלטת קבינט הקורונה ולהנחיות העדכניות שפרסם משרד התרבות והספורט. בעמותת סחלבים ועירוני מודיעין נערכו להחזיר השבוע מאות ספורטאים צעירים וצוותי האימון למגרשים ולאולמות הספורט בעיר, ובכך להשיב את שגרת האימונים לילדים ולנוער בענפי הספורט התחרותי. בתוך כך, שבו השבוע ספורטאים בענפי הספורט השונים -  כדורגל, כדורסל, בייסבול, סייף, בדמינטון, טניס שולחן, התעמלות אומנותית, אתלטיקה, גלגיליות, ריקודים סלוניים ומגוון אומנויות לחימה - לאימונים ולהכנות לקראת משחקי הליגה והתחרויות הצפויות להם בחודשים הקרובים. בעמותת סחלבים הדגישו כי בשלב זה טרם התקבל אישור להשיב את כל מערך החוגים לפעילות, אך ציינו כי הם ערוכים להפעילו בהתאם להנחיות ברגע שיתאפשר.

2. בליגת העל ובליגה הלאומית כבר משחקים בשצף, בליגה א' ובמחלקות הנוער התחרותיות קיבלו אישור להתאמן, חנויות רחוב נפתחו ואפילו הבוטק'ה של הפיס חזר לפעילות והלוטוגוצים בטירוף. כולם חוזרים לשגרה, להוציא את קבוצות ליגה ב' ו-ג' שנשכחו מאחור. בעירוני מודיעין הלחימו סגל בלתי עציר על הנייר, אבל לא לקחו שם בחשבון את הנגיף המשוקץ. ארבייטמן, צ'קול, פיני עייש על הקווים וידו של השריף בכל. אלי סבח לא בחל בשמות נוצצים, הכל כדי להוכיח שהוא נחוש לרדוף את החלום כמו שראמוס רודף חלוצים. עירוני מודיעין קרעה את היריבות במשחקי האימון, כשהיא כובשת בממוצע מעל שלושה שערים למשחק. האוהדים התארגנו על טלסקופ כדי לצפות במשחקים מעץ כמו בימים היפים של המכתש. אין אלא להניח שקללה רובצת על נציגת העיר הבועטת. בכל שנה מתנפצת התקווה על סלע המציאות. הפעם הזאת הגורל הרחיק לכת כדי לעצור אותה, כנראה כי גם הוא הבין שזאת הדרך היחידה. אבל קבוצות ליגה ב' עדיין לא הרימו ידיים, ובעירוני מודיעין לבטח מחזיקים אצבעות גם ברגליים. "שחקני ליגות ב' ו-ג' אינם מדבקים יותר משאר שחקני הכדורגל בארץ!", נכתב בפנייה הרשמית להתאחדות, שנעשתה באמצעות משרד עו"ד להב את כהן. חובה להודות שמדובר בטיעון הגיוני, אבל בכל מה שקשור לקורונה ההיגיון מפסיד לפחד 8:2. לא בטוח שאיום בפנייה לבג"צ יסייע לזרז את העניינים, אבל מדובר כנראה בקלף האחרון בחפיסה. נשאר רק לדעת איפה כולם? איפה יפעת שאשא ביטון כשצריך אותה, איפה החיסון המיוחל ואיפה לעזאזל, איפה העוגה?

4. "התחלנו מאפס, בלי שחקנים חתומים, התארגנו ברגע האחרון, רצינו להגיע לאמצע טבלה ומעלה, אבל הדברים התחברו. מגיע קרדיט לשחקנים שבאו רעבים ורצו לעבוד. ברגע שיוני ניר הגיע ידענו שאפשר להתמודד על עלייה", אורי קוקיה, בראיון לספורט "הארץ". אז מאמן מכבי רמת גן ידע לתת את הקרדיט לשחקן ששיתף איתו פעולה בהפועל שנים ספורות קודם לכן, וגם את סרט הקפטן, אבל בינתיים מכבי רמת גן עדיין מתחממת. בטורניר ה-3 על 3 שנערך בזיסמן היא הפסידה ליריבה העירונית בקרב שהכריע את זהות העולה מבית ג', ובמשחק הרשמי הראשון, במסגרת גביע האיגוד, מול הפועל עכו שעלתה אשתקד, כמותה מארצית צפון, היא הובכה בביתה 89:70. יוני לא התעלה ב- 18 דקות ו-17 שניות, עם שורה סטטיסטית חיוורת של 4 נקודות, שמונה ריבאונדים, שלוש עבירות ומדד פלוס-מינוס של 12 שלילי. שבעה ריבאונדים היו בהגנה, אחד בהתקפה. הידית עבדה בסדר, חמישים אחוז מהשדה, 2 מ-4 לשתי נקודות, אבל לא מספיק. הרמת גנית עוד הוליכה 13:17 בתום הרבע הראשון, אבל משם זאת הייתה הצגה של האורחת. בעירוני רמת גן ייהנו העונה מתקציב של מעל למיליון שקל לקבוצת הבוגרים, והציפיות מהקבוצה הן לכל הפחות להתמודד בחלק העליון של הטבלה. עם סגל שכולל ישראלים מנוסים ומוכחים כמו ניר, אייל שולמן ורוברט רות'ברט, צעירים מבטיחים וזרים דומיננטיים דוגמת קרון דשילדס, קל להפליג לפנטזיות אפילו על ליגת העל כבר בשנה הבאה .

11. מיק מקארתי החליק לעמדת מאמן אפואל ניקוסיה, וחובת ההוכחה על בן שהר. קל זה לא יהיה, ובינתיים הקרסול מציק. אולי הוא מתחרט עכשיו שלא שלח את אצילי לזרוק איזו מילה טובה על רן בן שמעון, ואולי הוא אפילו מתגעגע לבאר שבע. במשחקו הראשון של האנגלי על הקווים, מול אתניקוס, מקארתי הושיב את הישראלים על הספסל. אבל שום בשורה לא באה. אפואל כיסחה בדרך לארבעה צהובים, אתניקוס ניצחה 1:5 בקרנות, ולוח התוצאות הראה בסיום 0:0 משמים, שאמנם העלה את ניקוסיה מהמקום ה-11 למקום העשירי, אבל הצמרת לא תתקרב לבד ו-13 נקודות הפרש זה הרבה, הגם שהיא חסרה משחק. שהר נשלח להציל את המולדת בדקה ה-79, דקה לאחר שאצילי נשלח לעשות זאת, אבל רגלם של הישראלים קצרה מלהושיע. עשר דקות זה לא הרבה זמן, אבל אחרי 0:0 אפשר להניח ששהר, חלוץ מוכח, רב פעלים ורב שערים, יקבל את ההזדמנות לקרוע רשתות כבר במחזור הבא. האם הוא ייקח אותה בשתי רגליים? גם בראש זה בסדר. כל הלחץ עליו, למעשה, כבר מאז גיל 16, אבל אם יש מישהו ששוחה בלחץ זה בן שהר, והוא עושה את זה כאילו הוא הולך על המים, אבל לאן?

20. עשרים מדריכי כדורגל חדשים נולדו ביום שישי האחרון במודיעין, זאת במסגרת קורס מדריכי הכדורגל הראשון שנערך בעיר בהובלתו של מועדון הכדורגל עירוני מודיעין, ובשיתוף בית הספר להסמכות "עתידי". ביום שישי האחרון נערך במגרש הכדורגל שבפארק הטכנולוגי אירוע הסיום של קורס מדריכי הכדורגל הראשון של העיר, בהשתתפות יו"ר עירוני מודיעין אלי סבח, ומנהל בית הספר אשר סנדל. במסגרת האירוע חולקו למשתתפים תעודות ההסמכה למדריכי כדורגל, המוכרות על ידי מנהל הספורט ומאפשרות שילוב במועדונים ואגודות ספורט. לטקס הסיום קדם קורס מקצועי של 250 שעות אקדמיות, אותו ריכזו המאמן והפרשן אייל לחמן, והמאמן אלי חייט. לקראת סוף החודש ייצא לדרך המחזור השני של הקורס, כאשר בהתאם למגבלות התקופה יכלול שני מפגשים שבועיים - האחד עיוני שיועבר באמצעות ה-ZOOM, והשני מפגש מעשי במגרש הכדורגל. יו"ר עירוני מודיעין, אלי סבח, אמר: "אני שמח שהצלחנו להוציא לפועל את קורס המדריכים הראשון של העיר, שהיה מוצלח בצורה בלתי רגילה. לבוגרי הקורס, שהפכו למדריכי כדורגל מוסמכים, אני רוצה לאחל הצלחה רבה בהדרכת והובלת דור העתיד לספורט וערכים. בימים אלה אנו עמלים על מחזור שני לקורס, שייפתח לקראת סוף החודש, ואני מזמין ספורטאים וספורטאיות מהענף להצטרף לקורס מקיף ומקצועי שיכשיר אתכם להיות מדריכי כדורגל".

(newשלומי תבלינים חדש 13.10.21