בוא נעבור בדרך המשי

גיל ח' עמית

דרך המשי (Silk Road) נחשב לאחד האתרים המוכרים ביותר לגולשים באזורים האפלים יותר של האינטרנט. האתר איפשר לגולשים בו למכור ולקנות באנונימיות מוחלטת. כל אחד יכול היה להיכנס לאתר ולרכוש בו כרצונו. על מנת למכור מוצרים באתר היה על המשתמשים לרכוש חשבון מוכר במכירה פומבית.

מה אפשר היה למצוא שם? כל מה שבית נורמלי צריך. היו שם כלי נשק, שירותי פריצה לחשבונות משתמשים, פרטי כרטיסי אשראי גנובים, כסף מזויף, דרכונים ותעודות מזויפות, שירותים הכרחיים שונים כמו חיסולים וסמים. הרבה הרבה סמים. למעשה, נטען כי 70% מפעילות האתר עסקה בסחר בסמים. האתר פעל באמצעות רשת Tor (The Onion Router) המאפשרת גלישה אנונימית לחלוטין.

את האתר הקים וניהל, כך לפחות לפי טענת ה-FBI, רוס אולבריכט, בחור בן 29 שהציג את עצמו כיזם ויועץ. הוא נתפס בספריה שבה נהג לעבוד עם מחשבו באופן אנונימי. לעיתים השתמש דווקא בשירותי אינטרנט קפה סמוך לדירה ששכר תחת השם הבדוי "ג'וש". החקירה ארכה שנתיים, אך נראה שהשתלמה מכיוון שבחשבונו של אולבריכט מצא ה-FBI סכום של 26 אלף מטבעות ביטקוין (כשלושה וחצי מיליון דולר) שיוחרמו כמובן, אם ה-FBI יצליח להשיג גישה לסיסמה.

בינתיים הסתעפה החקירה כשכעת הציג ה-FBI מסמכים שמוכיחים לטענתו כי אולבריכט היה קורבן לניסיון סחיטה מצד משתמש האתר שאיים לחשוף את פרטיהם של כמה מאות משתמשים וכמה עשרות מוכרים אם לא יקבל סכום של חצי מיליון דולר בתוך 72 שעות. לטענת ה-FBI הגיב אולבריכט כפי שהיה מגיב כל אדם סביר ופנה לרוצח שכיר במטרה לחסל את האיום, ולאחר מכן ביקש וקיבל תמונה של הגופה על מנת לוודא שהאיום אכן חוסל. אם תהיתם, על החיסול שילם אולבריכט סך של 1,670 ביטקוין, שווה ערך לכ-150 אלף דולר באותה תקופה. עד כה לא הצליח ה-FBI להוכיח כי הרצח וניסיון הסחיטה אכן התקיימו בעיקר מאחר ולא אותר אדם בשמו של הקורבן והרשויות אינן מכירות רצח כזה. בעיה.

לסגירת האתר הייתה השפעה מיידית על שוק הביטקוין ששערו צנח כמעט מיד בעשרות אחוזים, מה שמעיד אולי על סוג המשתמשים והשימושים במטבע. יחד עם זאת, אין לכם מה לדאוג. זוכרים את נאפסטר, התוכנה שהמציאה את הורדות המוזיקה הלא חוקית? כשהיא נסגרה הופיעו עשרות תוכנות חדשות שהחליפו ואף שיפרו אותה. כך גם כאן. קהילת המשתמשים הודיעה כבר על פתיחתו הקרובה של SilkRoad 2 שיחליף את האתר המקורי, וכמובן שהוא לא היה היחיד בשוק. דרך Tor עובדים לא מעט אתרים נוספים כמו שוק הכבשים (Sheep Marketplace) ו-Black market reloaded שגם באמצעותם תוכלו לרכוש מכל טוב הארץ, נשק, סמים ושירותי מין ככל שתירצו. אתרים נוספים, תהיו בטוחים, יצוצו כפטריות הזיה אחרי הגשם.

 

2013-10-06 14:01:05
2013-10-06 14:01:05

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך