האיש שלנו באנקרה

יהודה גולן
2016-12-08 00:00:00
2016-12-08 00:00:00

איתן נאה ממודיעין, שהיה עד לא מכבר סגנו של השגריר בלונדון, מונה לשגריר ישראל באנקרה בירת טורקיה. נאה כבר עזב את תפקידו בלונדון ונשלח לחדש את הנורמליזציה עם ארדואן לאחר נתק עמוק בן חמש שנים בין ישראל וטורקיה. נתק שהחל בהושבת השגריר הטורקי על כסא נמוך והפך לקרע מוחלט לאחר פרשת ה"מרמרה".

נאה, בן 53, נשוי לשריל ואב למאיה ואיתי. כאמור – הוא היה סגנו של השגריר בבריטניה מארק רגב (שגם הוא תושב מודיעין). נאה, שגדל בקריית ביאליק הצטרף לשירות החוץ של ישראל בשנת 1991 כצוער במשרד החוץ והחל בקריירה ארוכת שנים כדיפלומט מקצועי.

לנאה ניסיון בזירה הטורקית כששירת ארבע שנים בשגרירות ישראל באנקרה בין השנים 1993-1997. הוא אף שולט לא רע בשפה הטורקית. התחנה הבאה שלו היתה שיקגו שם שירת כקונסול מדיני במשך שנתיים עד לשנת 1999. בשנת 2001 מונה נאה לשגריר ישראל באייזרביג'אן שם שהה בתפקיד ארבע שנים ולאחריו חזר למשרד החוץ בירושלים. בשנת 2005 מונה למנהל האגף למדיניות חוץ במטה לביטחון לאומי.

בשנת 2008 ניסה נאה לרוץ למועצת עיריית מודיעין, כשהתמודד במסגרת סיעת "דורון למודיעין" שבראשה עמד יזם הנדל"ן המקומי דורון שולדנפרי, אולם אף אחד מאנשי הרשימה לא הצליח להיכנס למועצת העיר.

בשנת 2013 דילגה משפחתו לאנגליה שם קיבל נאה את תפקיד הציר בשגרירות ישראל בלונדון וכמ"מ השגריר. בנובמבר הגיעה הבשורה כי נאה ימונה לשגריר בטורקיה וביום שני השבוע הגיש נאה את כתב האמנתו לנשיא ארדואן.

בתמונה איתן נאה מגיש את כתב האמנתו לנשיא טורקיה ארדואן, השבוע (צילום: משרד החוץ)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »