שניים גוזרים קופון גדול

יהודה גולן
2014-04-07 01:00:00
2014-04-07 01:00:00

שני הגורמים החיצוניים בהליך מכירת קונצרן איי.די.בי למוטי בן משה תושב מודיעין מבקשים תשלום של מיליוני שקלים עבור עבודתם. בפניה לבית המשפט המחוזי בתל אביב מבקשים הנאמנים בהסדר –  רואה החשבון אייל גבאי ועו"ד חגי אולמן, שניהם תושבי מודיעין – שבית המשפט יאשר להם תשלום של מיליוני שקלים שנגזר כאחוז מהסכום שמגיע למחזיקי איגרות החוב של איי.די.בי שנכנסו להסדר.

מדובר על סכום במזומן שיהוה כמעט אחוז מסך המזומנים שיוזרמו מקופת הקונצרן לכיסי בעלי איגרות החוב ועוד כאחוז נוסף משווי מניות איי.די.בי פיתוח, שאמורים להנפיק למחזיקי אגרות החוב בהסדר שאושר בבית המשפט.

גבאי אמר ל'מודיעין News": "מדובר בשני סעיפים כספיים שונים, כך שהבקשה מתייחסת לסכום כספי במזומן ולמניות בשווי כספי מסויים".

הבקשה החדשה באה בתוספת למה שבית המשפט כבר אישר בעבר לשניים והוא תשלום על פי תעריף של כשמונה מאות שקלים לשעת עבודה שהשניים קיבלו. ההערכות הן כי אם בית המשפט יאשר את הבקשה החדשה, יקבלו אולמן וגבאי סכום שלא יפחת מעשרה מיליון שקלים.

בינתיים מתעכבת מכירת איי.די.בי למוטי בן משה, בעיקר עקב הליך אישור מכירת חברת סלקום השייכת לקונצרן. העברת שליטה בחברת תקשורת מחייבת אישור של משרד התקשורת, אלא שהמשרד טרם אישר את המכירה ובכך למעשה מתעכב הליך המכירה כולו.

אחת ההערכות היא כי המניעה לפי שעה של אישור מכירת סלקום נובע מסיבות ביטחוניות. זאת משום שהבעלים החדשים איי.די.בי  – חברת "אקסטרה הולדינגס" שבשליטת בן משה, היא חברה גרמנית. בישראל יש רגישות גדולה לשליטה זרה בחברות אסטרטגית כמו סלקום שמחזיקות גם בתדרי שידור.

דוברו של בן משה דחה את הטענות ואת השמועות שהשב"כ עצמו מעכב את אישור העיסקה. טל רבינא, יועץ התקשורת של בן משה, אמר לנו השבוע: "אין שום עיכוב של השב"כ בנושא".  גם אייל גבאי היה אופטימי: "אנחנו בשלבי הסיום של גיבוש ההליך ובזמן הקרוב הוא יושלם".

במשרד התקשורת אמרו כי "אין למשרד התנגדות לביצוע העיסקה לגבי סלקום, אבל אני מחוייבים למלא את כל ההליכים הנוהליים והבדיקות שאנו חייבים לבצע ולכן זה התעכב עד כה. עקרונית, אין למשרד התקשורת שום התנגדות למכירת סלקום במסגרת איי.די.בי".

(צילום חופשי)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »