"הקלטת הזאת מחממת לנו את הלב"

יהודה גולן
2015-01-01 00:00:00
2015-01-01 00:00:00

"הקלטת הזאת נתנה לי ולאשתי רבקה הרגשה חמה כי היא הראתה לנו עד כמה הרב עובדיה אוהב אותנו ועד כמה הוא דאג לנו". את הדברים המפתיעים האלה אמר השבוע ל"מודיעין News" הרב יעקב צ'יקוטאי – חתנו של הרב עובדיה, שיחד עם שאר אנשי ש"ס רואה כיצד התנועה מתפרקת נוכח שידור הקלטת שבה הסתייג הרב המנוח באופן חריף מאריה דרעי.

יממה רצופת הפתעות עברה על משפחת צ'יקוטאי, לאחר שביום ראשון בערב נחשפה קלטת שבה מתועד הרב יוסף אומר דברים קשים על דרעי. הקלטת צולמה לפני מספר שנים וככל הנראה שלא בידיעתו של הרב. החלק שמעניין את תושבי מודיעין מגיע כאשר הרב מתחיל לדבר על עניין משפחתו והקשר של דרעי אליהם. במיוחד נוכח ההערכה כי דרעי פעל להצר את צעדיו של הרב צ'יקוטאי במינוי כלשהו. "אני סובל הרבה בגלל מה שעשו לצ'יקוטאי", אומר הרב בהקלטה.

הרב צ'יקוטאי, מתי נודע לך בכלל על קיומה של הקלטת?

"כמו כל עם ישראל, ראיתי אותה בערב בשידור בטלוויזיה. קראו לי לבוא ולראות וראיתי את הרב עובדיה מדבר עלי".

ואיך הרגשת עם העניין?

"מאד הופתעתי כי לא ידעתי כלל שיש קלטת כזאת, אחר כך אמרו לי שהיא הועלתה ליו טיוב".

ומה תגובתך לקלטת?

"היא מחממת את הלב".

באמת?

"כן ודאי. היא מחממת לנו את הלב כי שוב ראינו עד כמה הרב עובדיה יוסף חושב עלינו ודואג לנו".

אבל זה נראה כמו תחילת ההתפרקות של ש"ס…

"איך אמר הרב עובדיה בקלטת? והמשכיל בעת ההיא יידום. ככה אני אנהג. איננו רוצה להתייחס כרגע לצד הפוליטי שמתגלה בקלטת הזאת, בודאי ובודאי שלא לפני הבחירות לכנסת, יש זמנים שצריך להחריש".

אבל מן הסתם הציבור מתעניין לדעת מה באמת קרה שם…

"יבוא יום, ואני אדבר ואספר מה בדיוק התרחש שם ומה הדברים שנאמרו בקלטת שראינו, כרגע איננו רוצה להתייחס לנושא הפוליטי שהושמע בקלטת ובודאי שלא לגבי העניין שבו הוזכרתי בקלטת שזה נושא מאד אישי".

יממה קשה ומתוחה עברה עליכם מיום ראשון בערב?

"כן, אתה יכול לתאר לעצמך שזה לא היה קל, אבל המשפחה מאוחדת וביום שני בבוקר עלו כל ילדי הרב לקברו ואחר כך בערב התכנסנו כולם בביתה של הבת שרה בשכונת רמות בירושלים, למפגש החודשי שלנו".

המאבק בש"ס בין אריה דרעי לאלי ישי עלה במפגש המשפחתי?

"בכלל לא. בוא אגלה לך עובדה מעניינת: במשך כל הערב ישבנו כל בניו ובנותיו של הרב עובדיה וחתניו וכלותיו במשך כמה שעות, ולא דיברנו אפילו מילה אחת על פוליטיקה".

כאן מתערבת בשיחה רבקה צ'יקוטאי – בתו של הרב עובדיה: "החלטנו בתחילת המפגש שלא ניתן לפוליטיקה לחדור למשפחה ולפגוע בנו וברגע שכולנו הסכמנו לכך, פשוט עברנו לדבר על אחדות המשפחה ועד כמה אנחנו האחים והאחיות צריכים להיות מלוכדים ביחד".

הרב צ'יקוטאי, מודיעין תתמוך בבחירות בש"ס?

"בבחירות שעברו ש"ס זכתה במודיעין ב-850 קולות מצביעים וזה בלי להתאמץ בכלל. זה לא רע. עכשיו אני לא יודע מה תהיה מידת ההצלחה, אבל בהנחה שגם דרעי וגם אלי ישי יעברו את אחוז החסימה, אני צופה שכל אחד מהם יגרוף כשש מאות קולות פה בעיר".

יש כאן בכלל סניף פעיל לש"ס או למפלגתו של דרעי?

"כרגע עדיין לא, אבל אני מניח שבקרוב בודאי הם ימנו מישהו לראש הסניף או המטה. נראה לי שכנראה יביאו מחוץ לעיר מישהו שיתחיל להפעיל כאן אנשים. יתחילו פירסומים ופגישות, ככה זה".


ש"ס: סרט מלחמה/פרשנות

בכל בית ספר למשחק יספרו לכם שבתיאטרון קיימת עלילה ראשית אבל מתחת לפני השטח מתקיימות עלילות משניות שהן בעצם הדבר המעניין ביותר בהצגה. כך גם בש"ס, כפי שנחשף ב"קלטת הלוהטת" השבוע. בעוד שהעלילה הראשית מגוללת את סיפור המאבק המר על הנהגת ש"ס שניטש בין אריה דרעי ואלי ישי, עלילות המשנה נסובו בעיקר סביב החתנים, הגיסים, האחיינים וגם הבנים שלא אחת התעמתו ביניהם. במהלך הקלטת מזכיר הרב עובדיה את הרב צ'יקוטאי מספר פעמים ואת עוגמת הנפש והצער שגרם לו דרעי בכך שהצר את קידומו של הרב צ'יקוטאי והעדיף על פניו את הרב טולדנו.

שורש הסיכסוך בין דרעי וישי מתחיל כשדרעי הורשע בפלילים ונכנס לכלא. אז המליך הרב עובדיה את אלי ישי ליו"ר ש"ס כשלכולם ברור כי מדובר ב"פיקדון", עד שדרעי ישתחרר מהכלא.

לקראת בחירות 2012 חזר דרעי להנהגת ש"ס. הרב עובדיה עידן את המכה שספג ישי כשהציב שלישיה שכללה את דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס הצעיר בראש התנועה. דרעי מוקם במקום השני ברשימה לכנסת, אבל במאי 2013 הגיעה המכה הקשה באמת כשהרב עובדיה הדיח את ישי מהתפקיד כיו"ר ש"ס והשיב את אריה דרעי לכהונה.

בתמונה: המרן והחתן בימים שבהם ש"ס היתה מותג מנצח (צילום ארכיון)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »