אחרי המילואים, פגישה עם הילדה שהציל

כתבי מודיעין News
נדב אזולאי, בן 23 ממודיעין, תרם לפני המלחמה מח עצם לילדה שחלתה בלוקמיה, והשבוע התקיים מפגש מרגש ביניהם: "זה היה האור שלי בתקופה הזאת"
צילום: יעקב נחומי, עזר מציון

ב-7 באוקטובר גוייס למילואים בחיל השריון נדב אזולאי, בן 23 ממודיעין, ורק השבוע הוא הצליח לסגור את המעגל שפתח לפני המלחמה, כאשר נפגש עם פעוטה מקצרין שחלתה בלוקמיה לה תרם מח עצם.

הכל החל לפני מספר חודשים, כאשר אזולאי ואחיו התאום קיבלו שיחה בה התבשרו כי נמצאו מתאימים לתרומה עבור הפעוטה הודיה רוזנפלד בת השנתיים וחצי. שני האחים החלו בתהליך הבדיקות המתבקש, ולאחר שבמאגר הוחלט כי נדב הוא זה שיתרום את מח העצם, בוצע ההליך הניתוחי הפשוט.

לאחר שהתברר כי תרומתו הצילה את חייה של הודיה הפעוטה, ציפה אזולאי למפגש עימה, שהתעכב בשל המלחמה. כעת, ממש לאחר שהשתחרר משירות המילואים, התקיים המפגש בין השניים בבית אורנית של עמותת עזר מציון, שחיברה בין אזולאי לרוזנפלד.

אל המפגש הגיע אזולאי, סטודנט למתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטה העברית, הגיע עם הוריו, ולאחר מכן הוא סיכם: "זו תחושה מדהימה. קשה מאוד להסביר את זה, לא האמנתי שזה יגיע לכזאת סיטואציה. זה בא בתקופה מאוד מסובכת. בתקופה הזאת של כל המוות והדברים הרעים שכולנו חווינו, אז זה היה האור שלי. המסר שזה נתן לי לחיים הוא שגם כשהמטרה לא ברורה לעין, לפעמים הדברים הטובים שעשית מאירים לך את הדרך".

מוריה רוזנפלד, אימה של הודיה, הוסיפה: "היה לי חשוב כל הזמן לפגוש את האיש שהציל את הודיה. קשה לתאר את הכרת הטוב שיש לנו כלפיו וכלפי עזר מציון. אנחנו לא רואים את הדבר כמובן מאליו".

כתבות נוספות