בשורה מאמריקה

כתבי מודיעין News
משרד הפטנטים האמריקני אישר לאחרונה רישום פטנט של חברת ביוליין מהפארק הטכנולוגי במודיעין, המאפשר לה לייצר בהיקפים גדולים תרופה לטיפול בסרטן הלבלב
צילום: freepik

חברת ביוליין מהפארק הטכנולוגי במודיעין חיזקה לאחרונה את צנרת הפטנטים שלה, עם אישור פטנט בארצות הברית לתהליך ייצור בהיקפים גדולים. הפטנט החדש, לכשיירשם, יהיה בתוקף עד לסוף שנת 2041 וישלים את הבלעדיות הרגולוטרית בארה"ב שהוענקה לחברה לאחר אישורים נוספים להם זכתה בשנים האחרונות.

החברה נוסדה בשנת 2003 כיוזמה משותפת של ענקית התרופות טבע ומספר קרנות הון סיכון כמו גיזה ופיטנגו, וכן חברת "הדסית" (הזרוע המסחרית של בית החולים הדסה בירושלים). בשנת 2011 חתמה ביוליין על הסכם לשיתוף פעולה לפיתוח תרופות עם חברת קומפיוג'יין, ובשנת 2014 נכנסה לשיתוף פעולה עם ענקית התרופות נוברטיס. החברה מפתחת תרופות למגוון רחב של סוגי מחלות, ובראשן גידולי סרטן מוצקים. במקביל, היא מפתחת תרופות גם לטיפול במחלות לב, סוכרת, סרטן הערמונית ופסוריאזיס. בשנת 2019 הציבה ביוליין אבן דרך משמעותית מאד בהליכי עבודתה, כשתרופת הדגל שלה BL-8040 לטיפול בסרטן הלבלב קיבלה מעמד של "תרופת יתום" מטעם ה-FDA האמריקני.

בהודעה שפרסמה החברה לאחרונה היא בישרה כי קיבלה את אישור פטנט עבור תהליך ייצור BL-8040 בהיקפים גדולים, ומנכל"ל החברה, פיליפ סרלין, אמר: "זו תוספת בעלת ערך משמעותי לצנרת הפטנטים שלנו, לקראת ייצור נרחב יותר של motixafortide כדי לתמוך הן בביקושי המסחור ההולכים וגדלים של APHEXDA עבור ניוד תאי גזע לחולי מיאלומה נפוצה, והן עבור הניסויים הקליניים באינדיקציות השונות, כולל סרטן לבלב גרורתי וטיפול גנטי בחולי Sickle Cell".

במקביל, עם פתיחת השנה הנוכחית נכנסה החברה ל"מועדון ה-100" של הבורסה לניירות ערך בתל אביב, הכולל חברות ששווי השוק שלהן גדול מ-200 מיליון שקל ושרשמו תשואה של 100% לפחות בשנת 2023. מניית ביוליין עלתה בשנה הקודמת ב-173%, לאחר שבשנים שלאחר הנפקתה היא ירדה בעשרות אחוזים, למרות התפתחותה המקצועית הנרחבת.

כתבות נוספות