חייכו, אתם בפריים-טיים

ערן קמינסקי

עשרים שנה לאחר היווסדה, הגיעה לאחרונה מודיעין לפריים טיים הטלוויזיוני עם השקתו של הסיטקום החדש של ערוץ 10 – "לה פאמיליה", שגיבוריו מתגוררים בעיר ואף מאזכרים אותה כמה וכמה פעמים במהלך הפרקים הראשונים.

סיטקום המשפחה הלא מתפקדת עוקב אחר הזוג הבורגני רמי וחגית גרנות בפגישותיהם השבועיות עם מטפלם הזוגי, אותו מגלם השחקן נורמן עיסא. בני הזוג מתגוררים כאמור במודיעין ומגדלים שתי בנות מתבגרות ובן נוסף אותו הם מגדירים בעצמם כ"בעייתי". במהלך הטיפול הזוגי נחשף ההווי היומיומי של משפחת גרנות ואיתו גם אנקדוטות מחיי הנישואים שלהם. בין היתר עוסקת הסדרה באובדן התשוקה, משחקי תפקידים, ילדים בעייתיים, נשים בדיאטה, גברים ללא חלוקת קשב וזוג חברים שיזכיר שתמיד יש פתטי יותר ממך.

את הסידרה יצרו רן דברת, אבי בלקין ואוהד פרח. את התפקידים הראשיים מגלמים מריאנו אידלמן ורותם אבוהב כבני זוג, עיסא כמטפל וחנה לסלאו המגלמת את הסבתא הקלפטומנית. משפחת גרנות הגיעה למודיעין לפני כשמונה שנים מהוד השרון, בעיקר משום שרצו לגור בבית פרטי. מודיעין מאוזכרת בסדרה כמה פעמים ולאו דווקא באופן מחמיא. מלבד אזכור של "האיטלקית החדשה שפתחו בסולומון סנטר", מאוזכרת מודיעין פעמים נוספות כ"בירת הגירושין של ישראל" ומתוארת בידי בני הזוג כ"מקום קהילתי שכולם כל הזמן מדברים אחד על השני". גם מעט צילומי החוץ המופיעים בפרקים הראשונים של הסדרה, כמו הקניון והפארק, לא ממש צולמו במודיעין.

"הפארק בגבעתיים קרוב יותר"

תפסנו את רן דוברת, אחד מיוצרי הסדרה, לשיחה קצרה על מודיעין והסטיגמות שנדבקו לה.

אז איך הגיע לכם הרעיון למקם את המשפחה דווקא במודיעין?

"שמעתי שמודיעין נחשבת לבירת הגירושין של ישראל ואני מכיר זוג שקנו בית בעיר מזוג שהתגרש ואחר כך התגרשו בעצמם, ככה שהפרט הזה בסדרה הוא מהחיים עצמם. רק עכשיו, כשאתה אומר, אני מבין שהעובדה הזאת על מודיעין לא נכונה. הסדרה היא על המעמד הבורגני המשכיל בישראל, כמוני וכמו שותפי לכתיבת הסדרה. כאלו שלמדו ומגדלים ילדים ועובדים בעבודות טובות. אני חושב שמודיעין די מייצגת את המעמד הזה כיום".

מאיפה הבאתם את הרפרנסים למודיעין בסדרה?

"האמת שדוגמא כמו המסעדה בסולומון סנטר זה השותף שלי הביא. אין לי מושג מאיפה הוא שמע על זה. יש כזה מקום באמת סולומון סנטר, נכון? הייתי במודיעין כמה פעמים, במקרה גם השבוע הייתי בה, אבל לא ממש עשינו תחקיר אמיתי על העיר".

ואם כבר בחרתם במודיעין, למה צילומי החוץ לא התקיימו בעיר?

"האמת שאלה שיקולי הפקה. נגיד לצלם בקניון זה די קשה היום כי רוב הקניונים לא מסכימים, אז אתה מצלם אצל מי שכן הסכים לאפשר לך. לגבי צילומים בפארק, בדרך כלל המפיקים בוחרים את הפארק הכי קרוב לחברי הצוות והכי שקט, ככה שבחרו פארק בגבעתיים".

כבר קיבלתם תגובות מתושבי מודיעין?

"עוד לא קיבלנו תגובות מתושבים. אגב, באחד הפרקים הבאים נעסוק גם במקומונים בעיר, עם העוזרת בית של בני הזוג שכל מה שמעניין אותה זה מזג האוויר והשאלה מתי יגיע אליה המקומון". 

בתמונה: מתוך הסדרה. אז יש איטלקית ב"סולומון סנטר"? (צילום מסך: ערוץ 10)

2015-11-17 00:00:00
2015-11-17 00:00:00

כתבות נוספות

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

עשו מצווה

קהילת יזמ"ה במודיעין הפיקה גם השנה, כמו ב-20 השנה האחרונות, חגיגת בר מצווה לילדי מעון לילדים עם מוגבלות שכלית מרמלה

המשך קריאה »

זה (לא) משחק

תושבי שכונת נופים מתלוננים כי מאז תחילת שנת הלימודים נוהגים תלמידי בית הספר חופים ליידות אבנים מעבר לגדר המוסד החינוכי, שכבר גרמו נזק רב לרכבים חונים

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך