איי איי קפטן!

אבירם שקד
2018-01-10 00:00:00
2018-01-10 00:00:00

עירוני מודיעין יצאה ביום שישי האחרון לקרב קשה בנתיבות. בעונות האחרונות התחרו שתי הקבוצות בצמרת הגבוהה, ומרבית המשחקים בין השתיים היו מתוחים וצמודים.

עירוני מודיעין, להוציא את כפיר מלול שטרם החלים מהפציעה הטורדנית בגבו, התייצבה בהרכב כמעט מלא. ההגנה שהצרה את צעדיה של היריבה ממרחבים מחזור קודם לכן קיבלה את האשראי פעם נוספת, עם דניאל יפת הצעיר ואביעד דנן הפעלתן בצדדים, ועם גיא סרוסי המשתבח עם השנים ואמיר ציון הלא נגמר במרכז. בקישור פתחו את המשחק אורן זוהר שהפך לא מכבר לבורג חשוב, כשלצידו דוד קנבסקי וסרט הקפטן על זרועו, ואניס טועמה ששב לאחר היעדרות קצרה. השלישייה הקדמית כללה את בן בכור, ערן חדד, ורועי ויצמן שקנה לעצמו מקום בהרכב בעקבות יכולתו במשחקים האחרונים.

למרות שנתקלה ביריבה עיקשת במגרש חוץ, עירוני מודיעין השתלטה על הנעשה עם פתיחה בזכות הנעת כדור סבלנית, בהנהגתו של זוהר המצוין. ויצמן חתר למגע מול הבלמים החסונים מנגד וסחט עבירות למכביר. מודיעין זכתה בקרנות לא מעטות, אבל לא השכילה לנצל אף אחת מהן. בהתקפה אחת בעט טועמה מעשרים מטר כדור שנהדף על ידי שוער המארחת היישר אל רגליו של בן בכור, אך הקוון הניף דגל לנבדל גבולי.

דקות ספורות לאחר מכן, מצא את עצמו ויצמן ברחבה, השתחרר משמירה, אך מעשרה מטרים שחרר בעיטה חלשה מדי שנקלטה אצל השוער.

נתיבות מהצד השני דייקה באחת הקרנות, כדי להעיד שאין זאת הכמות, אלא האיכות, בלם הקבוצה, מאור פחימה נגח מעמדה חופשית, למזלה של מודיעין, מעל למשקוף.

* * *

בדקה הארבעים ושלוש נפסק כדור עונשין לאורחת מעיר העתיד. אביעד דנן הגביה כדור אלכסוני מתוחכם שנחת על ראשו של דוד קנבסקי שהחליק אותו בדייקנות לרשת. 0:1 בדקה קריטית, נתיבות לא ידעה את נפשה, ואחד משחקניה הדואבים התנפל על השופט עם הירידה לחדרי ההלבשה והורחק בכרטיס אדום. את המקלחת הוא כבר עשה, כנראה, בבית.

למרות שמודיעין נהנתה מיתרון בלוח ויתרון בשדה, דווקא נתיבות הכועסת עלתה למחצית השנייה בחמת זעם תוקפנית. אמיר ציון, המצטיין במגרש, נראה ברגעים הללו כמו 669 בדרך להציל מטייל ישראלי בדרום אמריקה. אבל כשהמארחת עצרה לקחת אוויר, מודיעין החזירה אותה למקום. המשחק התאזן וכניסתו של אסף אסולין במקום בן בכור הייתה בדיוק מה שהעירונית הזדקקה לו כדי לקחת ליצור עליונות, כאשר האחרון הוסיף לחלקה הקדמי מימד חשוב של עוצמה.

ערן חדד נשלח על ידי אורן זהר לאחד על אחד, אך החמיץ מול שוער ברשלנות, וזמן קצר לאחר מכן, בדקה ה-75, הוכרע המשחק. ערן חדד העביר לרחבה ודוד קנבסקי שם רגל לכדור מפתיע שעבר בין ארבע רגליים בדרך לרשת, כדי לקבוע 0:2 וצמד לא שכיח. עד הסיום שלף דני רודיטי גם את יוני זכריה, רוי סיטבון וגיא דנקוביץ שסייעו לאורחת לשמור על התוצאה ולחזור הביתה עם ניצחון חוץ חשוב.

* * *

עירוני מודיעין אוחזת חזק במקום החמישי, ונכון לעכשיו נראה שהיא מהווה חלק מדבוקה של ארבע קבוצות הנאבקות על שלושה כרטיסי כניסה לפלייאוף העליון, כשהפער בין השלישית לשישית עומד על ארבע נקודות בלבד. שבעה מחזורים נותרו לסיום, וכל משחק – גמר גביע. ביום שישי הקרוב תארח הקבוצה את רהט, האחרונה בטבלה, בשתיים וחצי במגרש החדש. כל תוצאה מלבד ניצחון תיחשב לכישלון.

המאמן דני רודיטי סיכם: "שיחקנו טוב ויציב לאורך המשחק ללא נקודות תורפה וכבשנו בדקות טובות מבחינתינו. אני מרוצה מאוד מניצחון החוץ ומהדרך שבה השגנו אותו".

בתמונה דוד קנבסקי נח בבית, עם ילד לכל שער שהבקיע במשחק (צילום פרטי)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »