בית השמש היורדת

אבירם שקד

עירוני מודיעין התייצבה למשחק מול בית שמש בחשש. המקומית אמנם פתחה את העונה בצליעה, אבל מתחה פנים לא מכבר כדי לנצח שישה מתשעת המשחקים האחרונים שלה. זאת אחרי שהפסידה בכל שבעת המחזורים הראשונים. אז כן, לפעמים הטבלה דווקא משקרת, והמקום ה-11 שבו התמקמה המארחת לא בדיוק משקף את המומנטום שבו היא נמצאת. כאילו לא די בכך, תנאי המגרש באחיסמך לא ממש מאפשרים כדורגל אלגנטי. או כדורגל בכלל. למעשה, מדובר בתנאים שמזכירים את הדרך מלה לפז לרורנבאקה, או בשמה השני "דרך המוות".

מודיעין קיוותה להתאושש אחרי ההפסד הביתי הראשון העונה, 2:0 מול מעלה אדומים, והסתפקה ב-0:0 צנוע. אז במקום כדור שלג קיבלנו את אורי כדורי. זה לא משבר, אבל זה עדיין יכול להיות. במאבק על הכרטיס לפלייאוף כל נקודה יכולה להיות חשובה, והמגרש בבית שמש צפוי להקשות על יריבות נוספות.

אם לוקחים בחשבון את הסגל החסר של דני רודיטי, חלוקת נקודות היא כנראה הרע במיעוטו. גיא סרוסי סובל ממתיחה, אמיר ציון ודוד קנבסקי מרצים עונשי השעיה, כפיר מלול עדיין כואב בגבו, אפילו יוגב בן נון, פעם האחרון שנשאר לעמוד, חלה במפתיע. סהאר תרתיר הצעיר קיבל את המפתחות לשער ולא פתח לאף אחד, בהופעת בכורה מבטיחה.

גיא דנקוביץ' ודניאל יפת צוותו במרכז ההגנה וחיפו במקצועיות שהקנתה להם בצוותא את תואר המצטיין בשדה. השניים סיכלו את ניסיונות היריבה והשכיחו את חסרונם של הצמד הקבוע ציון את סרוסי. רועי וייצמן פתח בפעם השלישית ברציפות כמגן ימני ושוב ביצע את ההוראות בשלמות, תוך שהוא מוסיף מימד של כוח ואתלטיות. בקצב הזה יישכחו שהוא בכלל קשר. אורן זוהר שהולך ותופס מקום של קבע בהרכב, התבלט במרכז ואביעד דנן הותיק זכה לענוד את סרט הקפטן בעקבות היעדרותם מהאחד עשר הפותחים של כפיר מלול ודוד קנבסקי (שחסרונו הורגש גם הורגש).

* * *

במחצית הראשונה התנהל משחק אגרסיבי, רובו ככולו במרכז המגרש. בור גדול בקרבת עיגול האמצע משך אליו שחקנים, כדור, שופט ופיזיקאי תמה. כדור מדוד של אביעד דנן חלף מעל הבור בקו אווירי ונחת ברגליו של יוני זכריה. אבל הקיצוני של עירוני מודיעין התמהמה ואיבד את מה שהתברר כהזדמנות היחידה של מי מהקבוצות בארבעים וחמש הדקות הראשונות. זכריה, אחד השחקנים החשובים במערך של עירוני מודיעין, עדיין לא איפס את הרגל, ואנחנו, כזכור, כבר במחזור התשעה עשר. שני שערים בלבד עד כה הם תפוקה דלה למדי לשחקן ברמה הזאת ובתפקיד הזה.

המחצית השנייה נמשכה כמו הראשונה. כוכבו של הבור הוסיף לדרוך, ושחקנים שהצליחו בזיעת אפיים לחמוק ממנו, נפלו בבור אחר. פעם אחת השכילה עירוני מודיעין לחבר יותר משתי מסירות רצופות, כשבסופו של מהלך יוני זכריה הסיט את הכדור לערן חדד, שחדר לשער, אבל ראה את הבעיטה שלו נבלמת בידו של שחקן יריב. השופט לא היסס, אבל במקום להצביע על הנקודה הלבנה, הוא הצביע על הבור. המארחת, מצידה, הגיעה לשני מצבים קורצים, באחד מהם נדרש סאהר תרתיר לזינוק מרהיב שמנע ממודיעין פיגור. רודיטי ביקש להכריע את המשחק ושלח למערכה את שמעון אבוחצירא, עמרי מיינרט ודור כחלון. האחרון כמעט קנה את עולמו בבעיטת עונשין מפתיעה ממרחק של כ-30 מטרים בדקה השמונים. כאשר הכל ציפו להגבהה לרחבה, כחלון הפתיע עם פצצה שננעצה במשקוף שערה של השמשית. סנטימטרים ספורים בלבד מתואר שער העונה.

בתוספת הזמן נשלח למערכה אפילו כפיר מלול הדואב בניסיון להכריע את הכף. ההימור של רודיטי כמעט עלה יפה, כאשר פריצה של עמרי מיינרט משמאל נמשכה בכדור רוחב למרכז הרחבה, למקום בו המתין מלול השועלי. למרבה הצער הוא החליק, רמז עדין לחלודה שעליו עוד להסיר.

בסופו של יום, נראה היה ששתי הקבוצות בהחלט מסתפקות בתיקו לא מרשים. המארחת אגרה נקודה חשובה, והאורחת התגברה על הרכב טלאים, מיני משבר ומגרש בעייתי.

* * *

מבחינת מודיעין, מדובר בתיקו מאופס רביעי העונה והמשחק השמיני שבו היא נכשלת לכבוש. אם כפיר מלול, מלך השערים הפצוע, תקוע על שמונה שערים כבר חודשיים, ואם לשני הבאים אחריו ברשימת המרשיתים, אסף אסולין וערן חדד, יש ביחד שישה שערים, אין פלא שמשחק ההתקפה חורק. עד כדי כך אבסורדי העניין, שגיא סרוסי, בלם, שכבש עד כה שניים, לא רחוק מתואר סגן מלך השערים של הקבוצה.

למרות הכל, עירוני מודיעין חמישית, מחזיקה במקום האחרון המוליך למשחקי המבחן לליגה א', שעד אז היא עוד תוכל להתחבר, ומי יודע, אולי אפילו לחולל סנסציה. מאחוריה משחרות לטרף לפחות ארבע קבוצות, שרחוקות ממנה בין נקודה לשלוש. ההתקפה כנראה לא תסייע בידה לשמור על מקומה, אבל ההגנה אולי כן. אמת, מודיעין לא כבשה בשמונה משחקים, מצד שני, היא גם לא ספגה בשמונה משחקים. שמונה משחקים של רשת נקייה, 15 שערי חובה וההגנה השנייה בטיבה בליגה. יש שאומרים שכדורגל מנצחים בהגנה, עירוני מודיעין יכולה לשמש מקרה מבחן מרתק. ביום שישי תהיה לה עוד הזדמנות להוכיח שהנ"ל צודקים, בבית, מול המדורגת 10, בני יצ'לאל רחובות.

בתמונה: המשחק נגד בית שמש. מנסים בקושי לחלץ נקודה (ונכשלים) (צילום: באדיבות אמיר אורלי)

כתבות נוספות

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

לאכול ולרקוד

בשדרה המרכזית במע"ר נפתח השבוע עסק חדש, המשלב בין מסעדה אסייתית, סושי ואווירת דאנס בר תל אביבי

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

המשך קריאה »

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המשך קריאה »

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

המשך קריאה »

לדבר את הקושי

מאחורי הסטטיסטיקה של שיעור הגירושים שממשיך לעלות עומדים הילדים, שקולם לעיתים רבות לא נשמע • בעיריית מודיעין החליטו לעשות מעשה והקימו קבוצה לילדים להורים גרושים, שמספרים על ההתמודדות והחיים שאחרי: "בהתחלה זה הרגיש כאילו העולם חרב עלי"

המשך קריאה »

"ביבס מזלזל בנו"

בצעד יוצא דופן יצאו הגננות ממודיעין להפגנה סוערת מול בניין העירייה וטענו כי ביבס מזלזל בהן, זאת לאחר שראש העירייה הפעיל את גני הילדים בעיר בימי ההשבתה באמצעות הסייעות, עליהן איימה סמנכ"לית משאבי האנוש בעירייה כי במידה ולא יופיעו לעבודה יינקטו נגדן צעדים משמעתיים • הגננות אף זכו לגיבוי ממנהל בית הספר הדמוקרטי, שכינה את המהלך "לא ראוי מוסרית", בעוד שיו"ר הנהגת ההורים העירונית מסביר כי הצעד השנוי במחלוקת נועד לעזור להורים

המשך קריאה »