ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב

אבירם שקד
2014-05-15 01:00:00
2036-09-10 02:33:00

עירוני מודיעין סיימה עונה מלאת תהפוכות והגיע הזמן לסכם. אחרי פתיחה מהוססת היא כבשה את המקום הראשון ואף החזיקה בו תקופה לא מבוטלת, אבל דווקא ביישורת האחרונה היא התרסקה למקום הרביעי וחטפה סוויפ מרהט כדי למצוא את עצמה בים בלי הכרטיס לליגה אל”ף. בקיץ האחרון נבנו בשימשוני מגדלים של ציפיות. דורון ממן התייצב על הקווים עם חליפה חדשה ושחקנים שיודעים דבר או שניים על לעלות ליגה חתמו בקבוצה המקומית והוסיפו לה מימד של ניסיון, שאמור היה לעשות את ההבדל. מכל עבר צוטטו מומחים כאילו זה הולך להיות טיול, ולמרות שהמערכת ניסתה לצנן את ההתלהבות בדיבורים – המעשים העידו יותר מהכל שעירוני מודיעין לא מתכננת להסתפק במקום השני. למרבה הצער, בסוף היא נאלצה להסתפק בפחות.

יוני, ג'ורג' ו-א', שלושה מאוהדיה המסורים של הקבוצה, הרחיקו בעקבותיה לארבע רוחות השמיים: מדימונה, דרך שדרות וכלה בנתיבות. בכל יום, בכל שעה, בבית ובחוץ, בשרב ובמבול, הם עודדו, דחפו, קיללו את השופט ולא ויתרו גם כשנדמה היה שהשחקנים עצמם כבר חושבים על החופשה. אספנו אותם לשיחת סיכום. היה דמיוני ומרתק.

איך אתם מסכמים את העונה?

יוני: "חרא של עונה".

ג'ורג': "ביל שאנקלי אמר פעם שקבוצת כדורגל היא כמו פסנתר. צריך שמונה אנשים כדי לסחוב אותה ועוד שלושה שיכולים 'טו פליי' בדבר הארור הזה. לא היה לנו אחד אפילו".

א': "יש גרף שיפור. שנה שעברה סיימנו במקום השביעי, השנה במקום הרביעי. שנה הבאה כבר נהיה ראשונים".

מה צריך לעשות כדי שזה יקרה?

א': "באופן כללי, צריך לנצח יותר. העונה ניצחנו 16 פעמים, הכי קצת מבין חמש קבוצות הצמרת. צריך להפוך את הבית למבצר. לא יכול להיות שמבחינה סטטיסטית, לפחות, לא נראה הבדל בין משחקי הבית והחוץ".

יוני: "צריך להחליף את כל השחקנים. ואת המאמן".

ג'ורג': "זה 'אקספנסיב'. היה מאמן אחד בסקוטלנד, שחקן שלו איבד את ההכרה במשחק ולא זכר מי הוא. אז הוא אמר לו שהוא פלה והחזיר אותו למגרש. יותר זול ככה".

מה תקחו הלאה מהעונה הזאת?

יוני: "כלום. מוחק הכל. ביזיון. בושה. צריך לשכוח כמה שיותר מהר. להדחיק. להכחיש שהייתה העונה הזאת. אם מישהו שואל, לא הייתה העונה הזאת".

א': "השחקנים הצעירים השתלבו יפה. עלו כמה חבר'ה מקבוצת הנוער והראו שיש פה עתיד טוב. דן בן דור, טל קוגן, עדן גוזל ועוד כמה שאני לא זוכר את השם".

ג'ורג': "זכינו בגביע. גם טוב. חבל ששמעון פרס לא בא ללחוץ יד. הי איז דה בסט. אני חולה עליו".

רגע השפל?

יוני: "רגע… רגע אחד… תן לי לחשוב… 2014! זה רגע השפל!"

ג'ורג': "נסעתי לרהט ברכב פרטי והווייז כיוון אותי לעומר בכלל. הגעתי למגרש בדקה התשעים, ליטראלי בדקה התשעים. שאלתי כמה כמה, אמרו לי שלוש אפס ובדיוק היה עוד גול. נגמר ארבע. לפחות הספקתי לראות גול אז לא באתי סתם".

יוני: "כל המשחקים נגד רהט. שלושה משחקים, שלושה הפסדים. יחס שערים 2:9. זאת הקריפטונייט שלנו. הפסד אחד היה בתחילת העונה, מה שג'ורג' מדבר עליו. אבל שני ההפסדים האחרים היו בשלבים מאד קריטיים. בקרב על המקום הראשון ואחר כך בפלייאוף. חבל שהם לא עלו בסוף, ככה לפחות היינו נפטרים מהם".

מי השחקן המצטיין שלכם?

ג'ורג': "יוני. הוא היה בכל המשחקים, בניגוד לשחקנים עצמם, שהרבה פעמים דידנט שואו אפ, אם אתה מבין למה אני מתכוון".

יוני: "תגיד לי שאתה צוחק. שחקן מצטיין עלק. חבורה של ליצנים. אם אני חייב לבחור אני הולך על אמיר ציון, בגלל שהוא פה מהשנייה הראשונה ובגלל שהוא היה פצוע חצי מהעונה, אז הוא רק חצי ביזיון".

א': "כפיר מלול הבקיע 18 שערים, 16 בליגה ושניים בגביע. אבל במאני טיים הוא לא הופיע והוא גם החטיא פנדל מכריע במשחק הכי חשוב העונה, נגד רהט. מצד שני, קשה לבחור שחקן מצטיין. אף אחד לא בלט מספיק ואולי זאת בעצם הייתה הבעיה הכי גדולה של הקבוצה. כמו שג'ורג' ציין בהתחלה".

דורון ממן צריך להמשיך?

יוני: "לא".

א': "כן".

ג'ורג': "חד משמעית – אולי!".

( צילום: דובר העירייה)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »