שיחקתם אותה!

אבירם שקד

מעטים האמינו שעירוני מודיעין יכולה לצאת עם משהו מהמפגש הקשה בבאר שבע. באתר של הימורים בלתי חוקיים באינטרנט האפל הציעו הבוקיז יחס 15 לניצחון של העירונית וסדרה של עשרה מפגשים עם פסיכיאטר. המארחת, ממרומי המקום השני, בדיוק נדבקה לזנב של המוליכה הדימונאית, והאורחת מעיר העתיד לא ניצחה בחוץ מאז פתיחת העונה. אם לא די בכך הרי שכפיר מלול, מלך שערי הקבוצה, פתח על הספסל עקב פגיעת גב שמנעה ממנו הכנה אופטימלית. הכפיר הרשית שמונה פעמים עד כה, כאשר שאר חברי חוליית ההתקפה, אסף אסולין, בן בכור, יהונתן זכריה וערן חדד, הבקיעו כולם גם יחד – תשעה שערים. בהרכב הבאר שבעי, מנגד, התייצבו שלושה שחקנים שכבר הספיקו להגיע ל-27, ארבעה שערים יותר ממניין שערי הזכות של עירוני מודיעין, שעומד אחרי המשחק על 23 שערים בלבד.

לפני שריקת הפתיחה נדמה היה ש-0:0 יהיה הישג מרשים ושאם אמיר אורלי, יושב ראש הקבוצה, היה מבטיח לשחקנים פרמיה במקרה של תיקו (טיול כלניות בפורה. תבדקו איפה זה) כולם היו רצים לחתום על החוזה.

פתיחת המשחק תאמה את הציפיות המוקדמות, באר שבע החזקה, עם סגל שחקנים ותיק ועתיר כוכבים במונחים של הליגה, לחצה את האורחת לשערה. אמיר ציון חזר למרכז ההגנה לאחר שנעדר במחזור הקודם עקב השעיה והשרה רוגע, אבל יוגב בן נון נדרש לאחד-על-אחד ויצא כשידו על העליונה אך בקושי.

לאחר ששרדה את ההתלהבות המקומית הפנתה המודיעינית עוד ועוד משאבים לכיוון השער מנגד. יוני זכריה במשחק טוב בשמאל, ואסף אסולין בימין הטרידו את ההגנה ואילו ערן חדד, המצטיין בשדה, נכנס למשבצת של כפיר מלול כמו מלכה בשחמט. אם היה לעירוני מודיעין של העונה שעברה את האופי של עירוני מודיעין הנוכחית, אולי היא הייתה מנצחת באילת ועולה ליגה.

* * *

שתי דקות לפני הירידה למחצית, אמיר ציון ליקט כדור קרן שנהדף מהגנת באר שבע, הרים ליוני זכריה, שחלף על פני שומר והרחיב לגיא סרוסי. הבלם בעל החוש לשערים לא איכזב גם הפעם והשכין את הכדור ברשת בעקב ברזילאי, להפתעת האוהדים המקומיים. חלקם היו בטוחים שהניצים פשוט הקדימו להחליף חולצות. שקט השתרר במגרש ולפתע אפשר היה לשמוע את קולו של המרצה לפילוסופיה יהודית שהתלהט במקביל באוניברסיטת בן גוריון.

אפשר למתוח קווים משפינוזה לעירוני מודיעין. בשביל זה יש מקלדת. הרי לגבי שניהם תהו הסובבים, שמא יצאו מדעתם. מילא לטעון שהטבע הוא האלוהים אבל בקבוצה המקומית פעלו בניגוד לכל היגיון, זרקו שלוש שנים לפח והתחילו הכל מחדש.

* * *

במחצית השניה התפתח משחק מהיר וקצבי, ועירוני מודיעין, במפגן הכדורגל הטוב ביותר שלה העונה, הוכיחה שהיא לא רביעית במקרה. בדקה ה-60 בן בכור, עשרים וחמישה מטרים משער היריבה, הניף רגל שמאלית קטלנית כדי לרשום 0:2 מהמם. המארחים ההלומים יצאו קדימה בחמת זעם, מפקירים את העורף, נואשים להחזיר לעצמם אמונה. באופן לא מפתיע, מודיעין השקולה הייתה קרובה בהרבה להגדיל את התוצאה, ערן חדד מצא את המשקוף ויוני זכריה החמיץ הזדמנות קורצת. בדקה ה-85 המקומיים הסתייעו בשופט לבעיטת עונשין מהנקודה הלבנה, דודו פלס, מהשמות המרתיעים ממול, תירגם את הפסיקה לשער מצמק. אבל שתי דקות לאחר מכן אניס טועמה חילץ כדור, התקדם למרחק של עשרים מטרים מהשער וצייר עם הכדור חיבורים. הרוח יצאה מהמפרשים של באר שבע באחת, במודיעין ידעו ברגע הזה ששום דבר לא ייקח מהם את שלוש הנקודות. בתוך תוספת הזמן הורחק מארח שנתן דרור לתסכול, והאיש עם המשרוקית שנהנה מאד מההצגה, הוסיף לא פחות משש דקות.

עירוני מודיעין ניצחה 1:3 בווסרמיל והפרשנים מגרדים את הראש. קבוצה שלא ניצחה בחוץ, עשתה את זה דווקא מול סגנית המוליכה. לרוע מזלה, כולם עדיין מדברים על בית"ר יבנה שהנחילה הפסד ראשון לדימונה הבלתי מנוצחת. כי זה המזל של הקבוצה הזאת, לעבור מתחת לרדאר, אבל אולי זה באמת המזל של הקבוצה הזאת, לעבור מתחת לרדאר. אם זה ייגמר בכרטיס לליגה א', מישהו כבר יחליף את הרדאר וזה יהיה שנה אחת מאוחר מדי.

ככה מסיימים סיבוב, בראש מורם, עם הבטחה להמשך. חמישה עשר משחקים, שמונה ניצחונות, חמש תוצאות תיקו ושלושה הפסדים בלבד. יחס שערים 11:23, 26 נקודות ומקום רביעי, מרחק שתי נקודות בלבד מחולון השלישית. בתחילת השנה קיוו במודיעין להיאבק על מקום בפלייאוף העליון, אבל תוצאות בינוניות במשחקי ההכנה לא בישרו גדולות ונצורות. כפיר מלול אמר אז שמשחקי הכנה זה קשקוש ושיהיה בסדר. אולי הגיע הזמן להרפות מהסקפטיות ולהאמין שהוא ידע על מה הוא מדבר.

בעוד שבועיים תפגוש עירוני מודיעין את הדימונאית האימתנית כדי לחנוך את המגרש החדש. אבל קודם היא נדרשת למשוכה לא פשוטה בדמות גבעת זאב מהמקום התשיעי בטבלה. עירוני מודיעין ניצחה בבית שש פעמים ושמטה נקודות פעם אחת בלבד. גבעת זאב הייתה הקבוצה שמנעה ממנה מאזן מושלם. עכשיו, משהוסר המחסום הפסיכולוגי במשחקי החוץ, הגיע הזמן של העירונית לתקן את העוול. נקמה מוטב שתוגש קרה. עבר מספיק זמן והטמפרטורות בחוץ נמוכות בדיוק במידה. הטבלה צפופה בצורה קלאוסטרופובית וניצחון הוא בכל מקרה הכרח. חשש אמנם עולה לנוכח מאזן החוץ הבעייתי, אבל שלושה שחקנים, אמיר ציון, יוני זכריה וכפיר מלול, רעו בדשא של היריבה אשתקד ואולי בשבילם זה לא יהיה משחק חוץ. "אין חשש ללא תקווה, ואין תקווה ללא חשש", כי כתבה שהוזכר בה שפינוזה, ראוי שתסתיים בציטוט של שפינוזה. עם כל הכבוד לטענות של כפיר מלול לגבי משחקי הכנה.

צילום פרטי

2016-01-21 00:00:00
2016-01-21 00:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך