שערות לבנות הצמחתם לנו

אבירם שקד

דורון מקבל החלטה

לפני כשלושה שבועות ניסיתי להשיג את דורון ממן. עירוני מודיעין דהרה למקום הראשון ותכננתי כתבה חגיגית.

"היי דורון" שלחתי לו הודעת טקסט והקפדתי לשמור על נימה אוהדת "מתי אפשר לדבר?”.

דורון לא התרשם. “מצטער לאכזב…” הוא השיב, כולל הפיסוק הדרמטי. “אבל לפני כחודשיים לקחתי החלטה שאני לא מדבר עד סוף העונה. איתך הסליחה".

פייר? התאכזבתי. נכון שהוא התנצל מראש. אבל אם מישהו יגיד שהוא מצטער לתת לי סטירה ולאחריה יסכם במילים איתך הסליחה. אני חושב שעדיין יכאב לי בלחי.

בלילה התקשיתי להירדם. למה הוא לא רוצה לדבר איתי? האם זה בגלל שקראתי לו "דורון" תחת שאפנה אליו בשם "מר ממן"?

אולי בגלל שאמרתי משהו לא נכון? למשל “היי"?

ככה, בלי הסבר, הוא לקח החלטה כאילו היה נזיר בודהיסטי וזהו. לא משנה שהוא מאמן קבוצת כדורגל עירונית ויש לו מינימום אחריות ציבורית. באמת שלא משנה. כיבדתי את החלטתו. אחרי הכל, בנאדם של עקרונות. הוא לקח החלטה לפני כחודשיים והוא הולך לעמוד בה. סימסתי לו "טוב. תצליחו". והוא הגיב ב“תודה". איזו תרבות דיבור! כמה הערכה וכבוד הדדי ובעיקר – כנות ונימוס. ולא פחות חשוב: עירוני מודיעין אכן הצליחה. הוכחה שקארמה קיימת.

דורון חושב על העניין מחדש

השבוע, איזה פלא, נתקלתי בראיון באתר דאבל פס. ומי המרואיין? לא אחר מדורון ממן. בדקתי, אולי זה סוף העונה ולא גילו לי? מדהים. מדבר כאילו בלע ווקי טוקי. מאריך בתשובות, מפרט, מנמק ומביא דוגמאות. הצלבתי תמונות, שמא מדובר בדורון ממן אחר. אחד שבמקרה נושא את אותו השם, ובמקרה גם הוא מאמן קבוצת כדורגל שקוראים לה עירוני מודיעין. קשה לתאר במילים מה רבה הייתה אכזבתי. לא ההדרה שלי הציקה לי. אינני  נוטר טינה. כאב לי לראות אדם שלקח החלטה ולא הצליח לעמוד בה.

"מדוע החלטתם לאסור על השחקנים להתראיין?” נשאל דורון ממן בראיון המדובר וסיפק תשובה שניתן לחלק לשניים.

נו טוב. עכשיו הכל ברור – החשיפה פחות קריטית עבורם. זה לא קואץ' – זה קואצ'ר. ויש הבדל.

דורון מבצע חילוף

חדל קשקשת. אחרי שני משחקים ללא ניצחון אירחה עירוני מודיעין את הפועל נחלת יהודה מהמקום החמישי בתקווה לאסוף שלוש נקודות יקרות במאבק על האליפות. קבוצת הבית כבשה את הפסגה עם פתיחת הסיבוב השני אבל ככל הנראה נתקפה פחד גבהים. מילא 2:2 בחוץ עם דימונה, אבל את ה-0:0 הביתי מול מעלה אדומים, שנלחמת נגד הירידה, כבר יותר קשה להסביר. מצד שני – אותה מעלה אדומים הוציאה בזמנו את רהט השנייה לטיול עם 0:3 מהמם. אז אולי זאת לא ליגה בכלל אלא בית משוגעים.

המשחק מול נחלת יהודה כמיקרוקוסמוס. 11 צהובים, שני אדומים, שני פנדלים ושלושה שערים. נעשה סדר, כי השופט התקשה – עירוני מודיעין השתלטה על המגרש אבל נחלת יהודה שיחקה אותה הדבורה מאיה. על סף המחצית אור בנימין עצר פנדל, אבל במחצית השנייה הוא כבר הרים ידיים. נחלת יהודה חשבו שעברו 120 דקות ושהם הגיעו לדו קרב הכרעה מהנקודה הלבנה.

בעירוני מודיעין בדקו בטופס אם אכן מדובר במשחק גביע. דקה 53, פיגור 0:1 ושופט אנטי, מתכון להפסד. כפיר מלול חילק הוראות מהספסל, 12 שערים בקנה, אבל דווקא כשצריך אותו, הוא על אזרחי. את הרגל המסיימת הוא שמר כדי לבעוט בעצבים בג'ריקן. חלף סנטימטרים ליד הקורה.

יניב סבג קיבל רעיון והשווה בדקה ה-61 כדי לנסוך אופטימיות במארחת, אבל השופט, שוב הוא, שפך דלי של מים קרים וכרטיס אדום על דימיטרי קנבסקי. נסגור על תיקו? לא דורון ממן. המאמן שלח את דן בן דור והילד גמל עם שער מופלא 10 דקות לסיום. תגלית הסיבוב של המדור, אבל בקצב הזה הוא ישתדרג לשחקן העונה. עושה את המעבר מהנוער לבוגרים כמו מחליק על קרח בסוצ'י.

כשהכדור נשק לרשת אוהדים איבדו את הקול. מרוב מתח הם הרימו גרעינים שפוצחו ופיצחו אותם עוד פעם. איזה מהפך, כמה אופי, פיגור, פיגור מספרי, שני פנדלים חובה. אחרים היו מכריזים על פשיטת רגל ומחכים לטלפון מהבנק. עירוני מודיעין נשארה בתשעה שחקנים בדקה ה-90 עם אדום ליניב עמיאל. מטר של איחולים לבביים נמנע מאיש המשרוקית. קוצר זמן, אבל בעיקר קוצר נשימה. כדי למנוע שמקרים כאלה לא יישנו בעתיד, בקבוצה בפייסבוק מישהו הציע לאמץ תוכי ג'אקו. נגמר 1:2 קטן גדול לנציגת עיר העתיד. עוד ניצחון כזה ובאמת אבדנו, כדי לשרוד דרמה כזאת בלי מיחושים צריך להיות איש הפח. עם כל הכבוד לתוכי, אולי הוא לא יאבד את הקול, אבל לתוכים יש לב קטן.

עם 44 נקודות עירוני מודיעין ניצבת במקום הראשון, עשרה מחזורים לסיום, וביום בהיר רואים את אזור. בינתיים המשוואה השתנתה, מי שסימן את רהט בשבוע הבא בתור משחק עונה, מוזמן לחשב מחדש. ביום שישי הקרוב תצא עירוני מודיעין לשיכון המזרח לקרב אדירים נגד המדורגת שנייה. נקודה אחת בלבד מפרידה בין הקבוצות, מתי זה קרה? אם הנהר של הרקליטוס משתנה בשניות, הטבלה של ליגה ב' דרום ב' משתנה אפילו מהר יותר. 

(צילום: עירוני מודיעין)

2014-02-27 00:00:00
2035-09-12 02:09:00

כתבות נוספות

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

לאכול ולרקוד

בשדרה המרכזית במע"ר נפתח השבוע עסק חדש, המשלב בין מסעדה אסייתית, סושי ואווירת דאנס בר תל אביבי

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

המשך קריאה »

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המשך קריאה »

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

המשך קריאה »

לדבר את הקושי

מאחורי הסטטיסטיקה של שיעור הגירושים שממשיך לעלות עומדים הילדים, שקולם לעיתים רבות לא נשמע • בעיריית מודיעין החליטו לעשות מעשה והקימו קבוצה לילדים להורים גרושים, שמספרים על ההתמודדות והחיים שאחרי: "בהתחלה זה הרגיש כאילו העולם חרב עלי"

המשך קריאה »

"ביבס מזלזל בנו"

בצעד יוצא דופן יצאו הגננות ממודיעין להפגנה סוערת מול בניין העירייה וטענו כי ביבס מזלזל בהן, זאת לאחר שראש העירייה הפעיל את גני הילדים בעיר בימי ההשבתה באמצעות הסייעות, עליהן איימה סמנכ"לית משאבי האנוש בעירייה כי במידה ולא יופיעו לעבודה יינקטו נגדן צעדים משמעתיים • הגננות אף זכו לגיבוי ממנהל בית הספר הדמוקרטי, שכינה את המהלך "לא ראוי מוסרית", בעוד שיו"ר הנהגת ההורים העירונית מסביר כי הצעד השנוי במחלוקת נועד לעזור להורים

המשך קריאה »