בוא וקח את זה!

אבירם שקד

בית הספר העירוני לכדורסל סיכם שנת פעילות בטקס חלוקת מדליות והופעת היפ הופ. אחרי שהקפיצו כדורים, עכשיו הם מקפיצים אנשים. 80 ילדים וילדות בגיל הגן בחוגי קיד-רור, 50 בנות ועוד 570 בנים בקבוצות גיל מכיתה א' ועד כיתה ח', בסך הכל, הרבה ילדים יוצאים לחופש. מומלץ לתפוס מחסה או לרוץ להגנה. לא יודעים איזורית? תביאו חטיף בריאות.

סמי עטר, מנכ"ל עמותת סחלבים, וחנן דנציגר, מנהל מחלקת הספורט, נכחו באירוע הסיום. האחרון פירגן לשמעון סלל רווה רודריגז, שמצידו פרגן ללביא חלפי, שמצידו פרגן למאמנים, למדריכים וכמובן, לאווה מנהלת המשרד.

"הייתה לנו שנה מצוינת!”, כך רודריגז. "בקיד רור היו לנו שמונים ילדים ונאלצנו לעצור את ההרשמה לאור הביקוש הרב. השנה, כתשעים ילדים מבין מסיימי ד' נבחרו לעלות לקבוצות הליגה. מדובר בכמות גדולה מבעבר. אני תולה את המספר המרשים באיכות ההכשרה שקיבלו בבית הספר, מידי המאמנים שלנו".

לביא חלפי, המנהל המקצועי של בית הספר מציין בגאווה כי "אנחנו בהחלט עומדים ביעדים שהצבנו לעצמנו. בין השאר לגדול ולהרחיב את מעגל שחקני הכדורסל בעיר וליצור קהילה משחקת במודיעין. השנה ערכנו לילדי הגנים בחוגי קיד-רור הפנינג חנוכה, ולכלל השחקנים קיימנו אימונים משותפים עם ההורים. לאורך השנה ערכנו מספר טורנירים גם לבנים וגם לבנות, הפעלנו את ליגת בתי הספר היסודיים בכדורסל וכן את טורניר הסטריטבול השנתי”.

 

מקדימים את הכדורגל

חוג הכדורסל הפך עם השנים לבית ספר עירוני, בקצב הזה עוד יהיה כאן כוכב לכת שלם שכולו כדורסל. שמעון סלל רוה רודריגז חלם, התעורר, ועשה. לביא חלפי הגיע כדי לתת חותמת, והיום ילדים מגיעים בגיל ארבע ונשארים עד גיל 14 לפחות.

"בית הספר מתרחב גם כלפי מעלה", רודריגז מדגיש. "לפני שנתיים פתחנו את חוגי הכדורסל גם לתלמידי כיתות ז', בשנה שעברה לתלמידי כיתות ח', ולאור הביקוש, בשנה הקרובה נפתח את החוגים גם לתלמידי כיתות ט', שבא להם רק ליהנות ואין להם עניין בלהשתייך לקבוצה תחרותית. כששחקן בוחר להמשיך לשחק, רק  כי הוא אוהב את המשחק ואת המסגרת, זו הצלחה עצומה מבחינתנו”.

בשורה התחתונה, אם הכדורגל יפול מהאולימפוס, תדעו מי השניים שלקחו על עצמם לדחוף אותו. בסקר שערכה עיריית מודיעין ב-2012 נמצא כי בבחינת ענפי הספורט שהתושבים מעוניינים לפתח, הכדורסל ניצב במקום הראשון עם 71 אחוז, ואילו הכדורגל מדדה הרבה אחריו, עם 51 אחוז. מאז עברו שנתיים, ונדמה שרודריגז וחלפי עושים את המקסימום כדי שהתושבים יהיו מרוצים.

"בבית הספר פועלים מאמני כדורסל מוסמכים, שחלקם גם מאמנים את קבוצות הליגה של עוצמה מודיעין. אנחנו מקפידים על איכות האנשים העובדים עם הילדים, מתוך ידיעה כי מאמן הוא מחנך ומעצב את תפיסת העולם של השחקן, כמו גם מבסס את יסודות המשחק שלו. אנחנו מקיימים קשר הדוק עם מועדון הכדורסל עוצמה מודיעין. בית הספר מזין את המועדון בשחקנים, והמועדון שולח שחקנים מצטיינים להדריך, גם בשגרה וגם במחנות שאנו מקיימים בחופשות, ובכך מציב לילדים דמויות שמהוות דוגמא והשראה, ומראות להם לאן אפשר להתקדם ולהגיע”.

לאליפות העולם!

"התפיסה שלנו היא שהישגיות היא יעד ולא מטרה", חלפי מצנן את ההתלהבות. "חשוב לנו שהילדים יהיו הישגיים, וישאפו גבוה, כל עוד הניצחון הוא לא על חשבון מישהו אחר. השחקנים לומדים אף פעם לא להנמיך מישהו בשביל לנצח ולדעת לקבל גם הפסדים בכבוד. הניצחון, מבחינתנו, נמדד אם נתת 120% שלך על המגרש. זה המסר שאנחנו מעבירים. המדד היחיד הוא אם השקעת את כל מה שאתה באמת יכול לתת. אצלנו לוח הנקודות הוא רק אחד הפרמטרים והפחות חשוב מביניהם. כשיגיעו לליגה, ללוח התוצאות יהיה יותר משקל. כיום התוצאה מהווה רק 25%. גם קבוצות שמפסידות בהפרשים חוזרות למגרש חדורות קרב. אני יכול להפסיד, אבל אחזור למגרש, כי אני רוצה לשחק, וכי אני נהנה מהמשחק. הנאה זה הבסיס, והניצחון הוא לא רק על לוח התוצאות”.

(צילום יח"צ)

2014-07-03 01:00:00
2035-10-22 03:39:00

כתבות נוספות

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

המשך קריאה »

חוגגים עם הבירה

מודיעין תציין את יום ירושלים בשלל אירועים: יונתן רזיאל ונתן גושן במופע משותף, רבקה זוהר עם הלהיטים מפעם ומופע דגלנות של בנות האולפנה

המשך קריאה »

שדד את ההיסטוריה

תושב מודיעין נעצר בחשד לסחר בלתי חוקי בעתיקות, ובחיפוש בביתו נמצאו 1,800 פריטים היסטוריים, חלקם נדירים • על פי החשד, החשוד רכש את הפריטים מסוחרי עתיקות מהשטחים ומכר אותם ללקוחות בחו"ל

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך