החיים אחרי שמעון

אבירם שקד
2014-10-02 01:00:00
2014-10-02 01:00:00

מועדון הכדורסל של עוצמה מודיעין פותח עונה, 24 במספר. 22 קבוצות ליגה, 300 שחקנים, רכז חברתי וסגל זהב. כדורסל הוא משחק של מספרים, אז קיבלנו שורה סטטיסטית של פיט מארביץ'. מצד שני, פיסטול פיט לא זכה באליפות, ואת הדברים שהוא עשה באמת שהסטטיסטיקה מוגבלת מכדי לתפוס. בניו אורלינס וביוטה אף אחד אחר כבר לא ילבש את הגופייה מספר 7.

בעוצמה מודיעין עוד לא הפרישו אף גופייה, אבל אולי גם היום הזה עוד יגיע, בינתיים מועדון הכדורסל הגדול בעיר מחפש להצמיח, אם לא פיסטול פיט, לפחות קרל מרקס.

שמעון סלל רווה רודריגז הספיק להצעיד את קבוצת המאמנים למקום השני בליגת התושבים וחזר לכסא. את תפקיד מאמן קבוצת הבוגרים הוא פינה לטובת דביר שיינגורטן, אחרי שנתיים שבהן סימן תרגילים. וזהו רק קצה הקרחון, רשימת השינויים והחידושים לא נסתיימת בכך. לפתע יש בעוצמה מודיעין גם תפקיד חדש, רכז חברתי, אותו יאייש לביא חלפי ומעפר קמה לה אקדמיה לכדורסל שמתוכה יבחרו כעשרים שחקנים לסגל זהב. המדובר בקולעים מקבוצות נערים ב', נערים א' ונוער, מכיתות ט' עד י"ב. האקדמיה תכלול פעילות העשרה, שני אימוני אתלטיקה בשבוע, אימונים אישיים והרצאות בתחומים כפסיכולוגיה, תזונה, מצוינות ועוד.

"לשחק כדורסל דורש אורח חיים מחייב מאד. לצד אימונים אינטנסיביים, לפחות פעמיים בשבוע, מתקיים אחת לשבוע משחק נגד קבוצות מיישובים אחרים, והשחקנים מייצגים את העיר מודיעין מולן. לא מדובר בחוג עם מופע סיום פעם בשנה. בקבוצות הליגה, השחקנים נבחנים שבוע אחר שבוע ביכולות שלהם, והדבר מצריך לא רק אימונים, אלא גם אורח חיים נכון ותזונה בריאה, והילדים לומדים באותה הזדמנות איך להיות שחקן במשחק קבוצתי שיעור חשוב מאד לחיים."

משה מילגרם כבר מוכן עם תכנית חומש ורותם ארליך גם התגייס למשימה. פעם הוא הסתכל למרסר בלבן של העיניים, היום הוא מביט למטה ורואה זאטוט שזקוק להדרכה. כאמור, להוציא את הפן המקצועי, העונה הקרובה מביאה עימה בשורה חברתית עם כניסתו של חלפי בתפקיד שלא מוצאים כמותו באגודות רבות. "אנחנו שואפים שמועדון הכדורסל עוצמה מודיעין יהיה בית שני ומסגרת חברתית וערכית משמעותית עבור כל שחקן ושחקנית, ולא רק מקום בו משחקים כדורסל", כך רודריגז. "המטרה שלנו היא ליצור גיבוש חברתי ולהעמיק את הקשרים בין השחקנים ובין הקבוצות, מתוך אמונה ששחקן שמרגיש שייכות למועדון, יוצא נשכר מכך גם על המגרש וגם מחוצה לו".

חלפי, המשמש גם כמנהל המקצועי של בית הספר העירוני לכדורסל, הוא מאמן כדורסל מוסמך, שעד לאחרונה עבד כמורה, מחנך וסגן מנהל בית ספר. חלפי נכנס לתפקיד שעד עתה טרם אויש במועדון, וישמש כרכז חברתי של עוצמה מודיעין.

"אנו מברכים את לביא על הצטרפותו ובטוחים בהצלחתו. כבר בשבוע האחרון של החופש הגדול ערך לביא, בשיתוף עם סגל המועדון, מחנה גיבוש חווייתי לקבוצות קטסל א'. השחקנים התאמנו יחד, ובילו את הלילה ביחד באולם הספורט. מטרת המחנה הייתה גיבוש חברתי לקראת העונה החדשה, ולאור תגובות השחקנים, המחנה עמד בכל המטרות שהצבנו לנו. אין לנו ספק כי לביא חלפי יביא מנסיונו רב השנים ומאישיותו המיוחדת, כדי להגביר את המעורבות החברתית של השחקנים וליצור תחושת שייכות, גיבוש חברתי וגאוות 'יחידה'."

בגזרה הנשית, את הקבוצה הבוגרת ימשיך להוביל איתי נתיב שעמד על הקווים בעונת האליפות האחרונה. העוצמות קמו מעפר, מכביות בדימוס שגורשו וחיפשו מקלט, רודריגז הציע מיטה וביקש רק תשוקה על הפרקט. בסוף כל הצדדים הרוויחו, חוץ מהצד של מטה יהודה. אחרי שהציבו מטרה ועמדו בה, הן ינסו לכל הפחות לתקוע יתד בליגה הארצית, ואם ישחק להן המזל, אולי אפילו לחולל סנסציה.

קבוצת הגברים, לעומת זאת, תסתגל לחיים שאחרי המאסטר, רודריגז המותש פינה את מקומו לדביר ואחרי שנתיים של התקדמות הדרגתית, הן ביכולת של הקבוצה, והן במיקום בטבלה, במועדון יקוו להמשכיות. הדרבים העירוניים מול מכבי והפועל צפויים להיות רותחים כתמיד, הפעם אפשר לצפות לאליפות, גם אם לא מדובר במטרה מוצהרת, אמנם יש קבוצות איכותיות יותר על הנייר, אבל היציבות של עוצמה אמורה להעניק לקבוצה את הערך המוסף.

יהיה מעניין. מתי מתחילים? אחרי החגים. בינתיים נקרא את הקפיטל ונראה קטעים ביו טיוב, אולי של פיסטול פיט.

(צילום באדיבות עוצמה)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »