הכבוד של נמרוד

אבירם שקד

נמרוד כהן, מנהל מועדון מכבי מכבים-רעות ומאמן קבוצת הבוגרים כועס. כתבנו כאן בשבוע שעבר על המשחק בין הקבוצה שלו לגוש עציון שנערך בסוף השנה הספורטיבית האחרונה, במסגרת המחזור האחרון של ליגה ב'. נצחונה של קבוצת הגוש במשחק ההוא שלח אותה לליגה הבאה על חשבון עוצמה מודיעין, שהייתה במובן מסוים צד שלישי במשחק. "משחק השרוכים, גרסת אמצע הדרך", נכתב כאן. "זה לא שמישהו קלע סל עצמי, אבל אפשר שנשאר יותר מים בבקבוק. לא בטוח שהאפסנאי טרח להכניס את המגבות למכונה בסיום".

נמרוד כהן קרא את הדברים ומיהר להרים טלפון. "אני לא מבין את חוסר המקצועיות. לא לקחת תגובה מהמועדון שמשמיצים אותו כך? נשים בצד את הוצאת הדיבה שיש בכתבה, אבל איפה העובדות? לרשום שהיתה מכירת משחק? היינו עם שישה שחקנים במשחק שלא קובע לנו כלום נגד מקום ראשון והפסדנו בשלוש. רשום משהו על זה שבדקה האחרונה היינו עם ארבעה שחקנים על המגרש? רשום ששלושה מתוכם היו שחקני נוער שנתנו הכל? מה זה השטויות האלה?"

אתה בעצמך אומר שהגעתם בסגל של שישה שחקנים בלבד, ושרובו שחקני נוער. נשארתם ארבעה שחקנים על המגרש. זה לא משהו רגיל. אתה בעצם מודה שלא התייחסתם למשחק בשיא הרצינות.

"זה לא שלמשחק הזה התייצבנו בכוונה עם שישה שחקנים. שלושה ארבעה מחזורים לסיום, אחרי שהפסדנו לעוצמה מודיעין, הבנו שאנחנו לא הולכים לעלות ליגה. שחקנים איבדו עניין, שיחררנו חלק, זה דבר טבעי. קיבלנו הזדמנות לשפשף את הצעירים וחשבנו שזאת הזדמנות טובה. שוב, זה לא קרה במשחק האחרון, זה קרה כבר שלושה מחזורים קודם לכן. זה שהמשחק הזה חשוב לעוצמה מודיעין, אז פתאום נקרא לכולם לדגל? באותו משחק מדובר הגענו למצב של שוויון דקה לסיום. זה די אומר שהתאמצנו. אם לא היינו מתאמצים הם היו מובילים בחמישים הפרש במחצית. בדקה האחרונה נשארנו עם ארבעה שחקנים. שני שחקנים יצאו בחמש עבירות, אחד נפצע עוד ברבע השלישי. והפסדנו במהלך האחרון. חצי דקה לסיום הובלנו בנקודה. להגיד שלא התאמצנו? אני חייב להגיד שאני בטוח שאם המצב היה הפוך, היה חמישים הפרש במחצית".

אשר חגי, מאמן עוצמה היה במשחק, והוא לא היה מרוצה, בלשון המעטה, ממה שהוא ראה.

"שוב אני אומר – אם עוצמה מודיעין היו משחקים מול גוש עציון, באותו מצב, היה חמישים הפרש במחצית. אני לא הייתי מגיע לראות את המשחק בכלל. הם יכולים לפרש את זה איך שהם רוצים, אתה יכול לפרש את זה איך שאתה רוצה. אבל להפסיד למקום ראשון בטבלה, עם סגל קצר, שחקני נוער, אחרי שהובלנו חצי דקה לסוף, שכולם נתנו מעל ומעבר, זה ממש זלזול להגיד 'משחק השרוכים'".

קבל את התנצלותי…

"לא המצאנו כלום, בליגה ב', אפילו אתה יודע מה? בכל ליגה, כשקבוצה אין לה על מה לשחק, שחקנים עוזבים, שחקנים משוחררים, משתמשים בהזדמנות הזאת כדי לתת לאחרים את הדקות שלהם. זה קורה וזה לא משהו שהוא לא בסדר. העניין הוא שנלחמנו במשחק הזה, והעובדות הן שהיינו צמודים עם מקום ראשון בליגה, שנלחמים מצידם על אליפות, שזה בכלל מוטיבציה מטורפת מבחינתם, והפסדנו רק בשלוש הפרש, וחצי דקה לסוף עוד הובלנו. צריך לתת כבוד לשחקנים ששיחקו במשחק הזה, לא לפגוע בהם. להגיד שלא בטוח שהאפסנאי טרח להכניס את המגבות למכונה בסיום? זה מעליב".

קבל את התנצלותי. שוב.

"בכתבה הזאת גם נכתב שלא הסתכלנו קדימה, ושהיינו צריכים לנצח, כי עוצמה מודיעין בנו השנה קבוצה יותר חזקה משלנו, משהו כזה. חשוב לי גם פה לחדד. בעקבות זה שלא זכינו בשנה שעברה באליפות, אחרי כל ההצהרות שאנחנו הולכים לזכות, הבאנו שחקנים השנה באמונה שזה מה שיספיק כדי לזכות באליפות, כמו גם, באופן טבעי, כדי להתמודד מול עוצמה מודיעין. ואז שמענו על השחקנים החדשים שעוצמה מודיעין הביאו, כתבת עליהם בכתבה. לא רצינו להגיע למצב שאנחנו אולי נזכה באליפות, שאולי נהיה הקבוצה הטובה בליגה, אז צירפנו שני שחקנים חדשים, שניים שכבר היום יכולים לשחק בליגה לאומית, אין להם שום בעיה. השנה אנחנו קבוצה חזקה מאד, הרבה יותר חזקה מעוצמה מודיעין".

גם בתחילת השנה שעברה אמרת דברים דומים, ובסוף עוצמה מודיעין סיימו לפניכם.

"בשנה שעברה לא עמדנו במטרות שלנו, אין ספק. אבל אני עומד מאחורי הדברים שלי. זה שהתחזקנו כל כך, זה גם מה שגרם לעוצמה מודיעין לרצות שנשחק בשתי ליגות שונות. השנה אנחנו ועוצמה לא נשחק באותה ליגה וזאת תוצאה של יוזמה קודם כל של הצד השני. שמעון (סלל רווה, א.ש.) התקשר אלי לפני שבוע בערך. הוא אמר לי 'תשמע, יש במחוז ירושלים שבע קבוצות, לעומת אחת עשרה במחוז מרכז. במקום שנילחם אחת בשנייה, בוא נפנה לאיגוד הכדורסל ונבקש שאחת מאיתנו תעבור. הוא הבין שיהיה להם קשה איתנו. אני שמחתי מהמהלך הזה, שלא יובן אחרת, זה מהלך טוב. אבל כן, זה בא ממנו".

אז אחרי שנים ארוכות ללא אלופה אחת לרפואה, יכול להיות שנקבל השנה שתיים?

"בוודאות יהיו שתי אלופות. שתי הקבוצות העמידו סגל איכותי, בוודאי לליגה ב', תקציבים גבוהים, מאה אלף שקל פלוס מינוס. היה לנו משחק השבוע נגד אליצור יבנה, מליגה ב' מרכז, שנחשבת לקבוצה הכי חזקה שם. ניצחנו אותם בחוץ, בהרכב חסר, בלי שלושה שחקני חמישייה שלא הספקנו לרשום אותם, אחד פצוע, אז אני משער שעוצמה מודיעין גם לא תתקשה נגדם. במחוז ירושלים, שבו אנחנו נשחק, בלי גוש עציון שעלתה ליגה, ובלי עוצמה מודיעין, נשארה רק מבשרת ציון שתוכל להפריע לנו. המטרה שלנו זה לא לעלות ליגה רק השנה, אלא גם שנה הבאה".

בתמונה: נמרוד כהן. הזדמנות לשפשף את השחקנים הצעירים ( צילם פרטי)

2016-11-10 00:00:00
2035-05-06 03:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך