זה לא כוחות (וטוב שכך)

אבירם שקד

תמיד יש פעם ראשונה. את השיעור הזה למדה אס"א ירושלים, שספגה את הפסדה הראשון העונה בליגה ב' מחוז ירושלים בכדורסל. המורה – עוצמה מודיעין.

איזה ניצחון ענק. בירושלים, אצל מוליכת הטבלה. אחרי הניצחון הגדול בדרבי, השחקנים של שמעון סלל רוה רודריגז מוכיחים שכלום לא היה מקרי, ואולי לא כדאי להם להיות מרוצים מדי, עכשיו הם כבר מועמדים לעלייה. קבוצות יסמנו אותן בלוח ויבואו זהירות. יש מחיר להצלחה. לא נקבל עוד את מנטרת ה"באנו ליהנות ולשחק כדורסל". לא עוד. שנה שלישית בליגה, הגיעה העת לקפיצת מדרגה.

הרבע הראשון נפתח נהדר, 4:8 בתום חמש דקות של משחק. הירושלמים חיממו מנועים, תקעו את עוצמה, טסו ל- 9:26 משכנע וצופה לחש לחברו "אמרתי לך" מעצבן. אפילו שלשה עם הבאזר של יוסי מזרחי לא באמת הדאיגה אותו. הרבע השני המשיך את הקו, עוצמה הצליחה לקלוע 8 נקודות בלבד בעשר דקות ואס"א שייטה ל- 20:29 קליל. אף אחד לא חשב על סנסציה, רק עוד יום במשרד, אבל בפתיחת המחצית השנייה נשבו רוחות של שינוי, רודריגז ושות' עברו לאזוריות שבילבלו את המארחת ומשחק ההתקפה של עוצמה השתפר ככל שצברו השחקנים ביטחון דרך ההגנה. ריצה של 22:10 סידרה לאורחים מהפך ויתרון 39:42 בפתיחת הרבע האחרון. עוצמה לא התבלבלה. הידיים לא רעדו, השחקנים הסתכלו לשד בעיניים וראו שמדובר בשדון עם צל לא פרופורציונלי. טל פרץ עשה בולי איש השלג (11 מ- 14 מהקו) ואסף כהן פורח בתנאים קיצוניים  (6 ריבאונדים ומשחק ענק). ניסים פוני היה קרוב לדאבל דאבל עם 11 ו- 8 וזוהר סולומון עשה את מה שלא כותבים בסטטיסטיקה.  בסיום 54:59.

שמעון סלל רוה רודריגז, מאמן עוצמה מודיעין: “ניצחנו את המובילה במשחק מדהים. באמצע הרבע השני עברנו להגנות איזוריות וראינו שזה מצליח לשבש ליריבה את המשחק. הם לא הצליחו להסתדר מולן. במחצית השניה משחק ההתקפה שלנו השתפר והמשחק הפך צמוד. כל פעם שהיינו זקוקים לסל קלענו. בדקה האחרונה הם לחצו מאד, אבל אני שמח שהשחקנים שמרו על קור רוח".

קלעו לעוצמה מודיעין: טל פרץ 18, אסף כהן 13, ניסים פוני 11, יוסי מזרחי 7, דוד ביתן ויניר יואל 4, זוהר סולומון 2.

בוגרות

נשות עוצמה מודיעין מכוונות לעלייה ואחרי שכבר הפסידו פעם אחת, הן לא יכולות להרשות לעצמן הפסדים נוספים, בטח אם ברצונן להדביק את מטה יהודה הדוהרת. ברוח זאת הגיעו העוצמות למשחק קשה אצל הפועל נצר סירני החזקה שלא התכוונה לשמש כתפאורה. המחצית הראשונה לא נראתה כמו כדורסל, היא נראתה כמו כדורשת, הכדור קפץ מיד ליד ללא יד, מכוונת, והקומץ, שהגיע בהסעה מאורגנת על עגלת תינוקות, נאלץ להחליף חיתול אחת לפסק זמן. בסיומן של 20 דקות עצבניות במיוחד הראה לוח התוצאות 20:21 למקומיות.  בשלב הזה לנציגות העיר כנראה נמאס, לא ברור מה אמר להן איתי נתיב במחצית, אבל כנראה שצריך לתת לו מקום של כבוד בין צ'רצ'יל למקסימוס.

שחקניות עוצמה עלו לחלק השני כאילו הספיקו לקפוץ הביתה, לישון קצת, לאכול טוב ולחזור רעננות במדויק, הכוונות אופסו ללא מיקרו אחוז של סטייה ובהגנה הן כברו לפורמט של כיפת ברזל. כדור אויב שלא יורט בזמן אמת כמו נתקל בקיר ורסיסיו נאספו בדרך למתפרצת. נצר סירני הרימה ידיים הרבה לפני השריקה, מחצית אדירה של 6:27 סידרה לנציגת מודיעין ניצחון מרשים 27:43.

איתי נתיב, מאמן עוצמה מודיעין: "המחצית הראשונה הייתה צמודה ומלאת עצבים. במחצית השנייה עלינו נחושים יותר, נלחמנו בהגנה, שלטנו בריבאונד, בשני צידי המגרש והשגנו ניצחון יפה. כל הכבוד לשחקניות על מחצית שנייה מדהימה".

קלעו לעוצמה מודיעין: ברוריה הדר 12, אגי פרייריך וטל אופק 10 כל אחת, רחל סוחר 5, גליה בלום 4 ותמר בליץ 2 נקודות.

ילדים

קבוצת קטסל ב' של עוצמה מודיעין קיימה משחק מול המקבילה הקולעת של ניר צבי. להלן דיווחו של מאמן הקבוצה, ברק שמואלי: "המשחק לא התעלה לרמה גבוהה, אך היה אגרסיבי מאוד, עם הרבה לחימה מצד שתי הקבוצות, כאשר אף אחת מהן לא הצליחה לפתוח פער של מעל ל-4 נקודות על היריבה. בשישית האחרונה הצליחה מודיעין לפתוח פער של 6 נקודות, בעזרת שקד אוסקר ויונתן כהן והמשחק הסתיים בתוצאה 30-27 לעוצמה מודיעין”.
קלעו למודיעין: שקד אוסקר 10 נקודות. איתמר וייס וניצן בר נס 4 נקודות כל אחד. דניאל גיל, רועי הרמן, יואב רוטשילד, עידן כהן אביעד ונדב גרייזמן 2 נקודות כל אחד. ארד פרדוסו ויונתן כהן נקודה אחת כל אחד. כמו כן שותפו ולא קלעו אך תרמו לניצחון יובל בנד וליעד כהן זדה.

(צילום באדיבות עוצמה)

 

2013-12-05 00:00:00
2013-12-05 00:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך