מכבי – חזרנו אלייך שנית

אבירם שקד

סיפור המעשה כולל את טל דוידי וחברים. השחרור מהצבא תפס אותם לא מוכנים והם התווכחו בלהט בדבר התוכניות לעתיד.

הודו.

דרום אמריקה.

הודו.

אוסטרליה.

הודו.

אתה צריך להפגין יותר גמישות.

גמישות אמרת? אז אולי נקים קבוצת כדורסל?

* * *

כאמור, מדובר בגיל שלא נוטים להכביר בו במילים. טל התקשר לנמרוד כהן והציע לו את הרעיון בטלפתיה.

סטופ. דמות חדשה נכנסה לסיפור. טל דוידי יהיה קפטן הקבוצה העתידה לקום, אבל נמרוד כהן יהיה האיש שיעמוד על הקווים. אחרי שלקח על עצמו את משימת ניהול אגודת מכבי מכבים רעות ואת מלאכת האימון של קבוצות הנערים והנוער, קבוצת בוגרים הייתה השלב הבא המתבקש. והוא רק בן 27.

מכבי מכבים רעות הוקמה בשנית. הפעם לא מלגיון של שכירי חרב שנגסו בקופה, אלא בני בית נאמנים ולהוטים שרק רוצים לשחק כדורסל.

האגדה מסתיימת עם הקמת הקבוצה, אבל כאן המציאות כבר החלה פועלת את פעולתה. מכבי מכבים רעות ניצבת במקום השני בליגה והיא לוטשת עיניים לעבר עלייה היסטורית כבר בעונתה הראשונה. כאילו לא די בזאת כדי שנחשוד בהתערבותן של פיות, הקבוצה אפילו לא מתאמנת. פשוט באה למשחקים ומשחקת.

"האימונים שלנו זה בטיים אאוט" נמרוד מסבר את האוזן "העירייה לא מקצה לנו שעות אולם וחבל. עם אימונים אנחנו תוך שנתיים בליגה ארצית".

חבר הביא חבר והסגל נסק ל- 14, בר בן ארי ושחר פלד הגיעו מעוצמה, מהפועל מודיעין באו אלון גלעד ואחיקם ברוך, רן כנען בוגר הנוער של הפועל ירושלים שש להצטרף, כולם נקראו לדגל והתייצבו כאילו מסיבת גיוס. אבל שתי פציעות דיללו את השורות. עידו ניר, האח של (יונתן ניר), קרע את הרצועה במשחק אימון וגמר את העונה. אחיקם ניר, גבוה מספר שנים, הסתבך בקרסול. עכשיו סופרים 12 כשירים, אבל בגיל הזה, פתאום אחד נשאר שבת ועל השני הפילו משמרת ערב. לא מזמן אלון גלעד, אקס הנוער של מכבי תל אביב, ארז מוצ'ילה וחתך לאושוואיה.

"חלק חיילים, חלק עובדים, זה הגיל, אבל אנחנו מסתדרים. מצליחים לארגן שבעה שחקנים למשחק ומנצחים”.

אבל ליגה ארצית?

"עם אימונים מסודרים כמו שצריך. בתחילת העונה באנו חמישה חבר'ה למשחק מול מכבי שוהם מצמרת ליגה ארצית, בלי תרגילים, בלי כלום. במחצית הובלנו שתיים".

ואחר כך?

"אחר כך נגמר הכוח. אבל זה היה בתחילת העונה, היום אני מאמין שאנחנו נותנים להם פייט עד הסוף".

* * *

הקבוצה הבוגרת של מכבי מכבים רעות היא אפילו לא הפיקנטריה היחידה. נמרוד כהן, רק בן 27, אבל מחלק הוראות, מסמן תרגילים ושואף להגיע לטופ. פיני גרשון וארז אדלשטיין הם המודל והמטרה היא, בעצם, שיום אחד מישהו חדש יצביע עליו ויגיד שהוא רוצה להיות להיות בדיוק ככה.

בגיל 23 הוא התחיל לאמן במקביל לקריירת משחק, אבל בהדרגה הוא עזב את הפרקט ומצא לא פחות אקשן על הספסל. מכיתה א' הוא במכבי מכבים רעות, לא פלא שפה הוא קיבל גם את ההזדמנות האמיתית הראשונה מאחורי הקווים. אגב, את המוקש הראשון הוא ניטרל. האח הגדול אופיר, שמשחק תחתיו.

"קשה לאמן אח גדול. היו תאקלים בתחילת העונה, היה מסובך, פתאום הוא מקבל ממני הוראות וזה מוזר, אבל מצאנו בסוף את האיזון ועוזר שהוא פשוט משחק מצוין, חמש עשרה, עשרים נקודות למשחק, אני מבסוט והקבוצה מבסוטה. שיהיה ברור, מחוץ למגרש הוא המאמן. יש כבוד לאח גדול. אנחנו סורים בקטע הזה".

בימים שהייתה בדיוק קבוצה אחת במועדון קראו לנמרוד ואמרו לו שאם הוא רוצה לאמן, מומלץ לו למצוא שחקנים. נמרוד אמר בסדר, הוא אסף ילדים והרכיב שתי קבוצות, ג' ו- ח', שנה שנייה הוא הלחים עוד שתיים, ו' ו- ט', בשנה השלישית כבר נהיה בלגן, אז הוא התחיל לנהל והיום סגל המאמנים מונה ארבעה ומנהל מקצועי. הרזומה שלו מעיד על אדם שלא נח לרגע, שיודע לגרום לדברים לקרות, כנראה שהוא אומר לשחקנים בדיוק את המילים הנכונות. עובדה, אם הוא עבר את מכשול האח, באמת שהשמיים הם הגבול. "לאמן זאת ההנאה שלי. בגיל 23 פרשתי ממשחק כי הבנתי שאני יותר אוהב לאמן".

מה המטרה?

"אני עכשיו רק בתחילת הדרך. אני מקווה תוך ארבע חמש שנים להגיע לאמן בליגה בכירה יותר, לאומית ומעלה".

תעזוב את מכבי מכבים רעות?

"כרגע אנחנו צועדים באותה דרך והשאיפות שלנו דומות. כשמדובר בקבוצה הבוגרת אנחנו נמצאים במקום השני ולפעמים זה מספיק כדי לעלות. אם קבוצה תתפרק נלך על זה. אחר כך, המטרה תהיה ליגה ארצית מיד. אבל בלי תמיכה זה יהיה בלתי אפשרי. אני מקווה שהעירייה תעזור. כולם פה שחקנים שגדלו במודיעין ורוצים לשחק בשביל הבית. בטח יש לזה משמעות".

תחבוש לרגע את כובע המנהל…

"אנחנו יוצאים לפרויקט חדש ומאד מלהיב, בדרך להפוך לקבוצת בת של מכבי תל אביב. בקרוב מאד המועדון כבר לא ייקרא 'מכבי מכבים רעות' אלא 'מכבי תל אביב מכבים רעות'. זה אומר שיתוף פעולה, מלחלוק מערכי אימון ושיטות אימון, ועד להשתלמויות למאמנים, ביקורים של בעלי מקצוע מנוסים ומעבר של שחקנים בין האגודות".

(צילום פרטי)

2014-03-06 00:00:00
2014-03-06 00:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך