עם האוכל בא התיאבון

אבירם שקד

ונניח שהדשא של השכן ירוק יותר. מה זה אומר על הפרקט שלו? קבוצת הילדים של עוצמה מודיעין משחקת בליגה הלאומית ולא נופלת ממקבילותיה הבכירות. כבר בשנה שעברה גילינו שמדובר בסוג של פנינה: למנה ראשונה הילדים שיחקו בשנתון לא להם והציגו יכולת גבוהה. אז חיכינו וחיכינו למנה העיקרית וקיבלנו סנדביץ' של רושפלד. בתום מחצית עונה אפשר להגיד בפה מלא שגדל פה דור של שחקנים מוכשר במיוחד. שבעה מהם נשלחו לנבחרת הטרום קדטים. כמות פנומנלית, בטח אם לוקחים בחשבון שבחמישייה אחת יכולים לשחק, ובכן, רק חמישה.

לפני ההכרזה על ההרכב הפותח, המאמן עופרי שבו נזקק לכדור אקמול ומסאג' רקמות. על הספסל מחכים מחליפים שלא נופלים מהמוחלפים. עם עומק שמזכיר אוקיינוס שקט אפשר להטביע גם את הפועל חבל מודיעין בדרבי.

במחזור האחרון של הסיבוב התמודדה הקבוצה מול הפועל חבל מודיעין, שהייתה צמודה אליה בטבלה. מילת המפתח היא "היתה". הפתיחה האינטנסיבית כללה לא מעט החטאות: שני הצדדים לא השגיחו בכדורים ומבטים קורצים הפכו להתקפות מתפרצות שמצידן הפכו שוב למבטים קורצים ועוד התקפות מתפרצות, אבל ביתרון 8:10 צפוף, העוצמות החליטו שדי, הוסיפו אגרסיביות, איפסו את הידיות וטסו ליתרון מבטיח של 12:21 בתום הרבע הראשון, לאחריו לא הביטו לאחור. מקסימום כדי לראות אם אפשר למסור למישהו מאחורי הגב.

אסף פולובין ויאיר באומן השתלטו על הצבע והורידו קרשים כאילו ל"ג בעומר, עידן גורן השתלט על בלטה מדאון טאון והיתרון הלך וצמח. הרבע השלישי היה אחד מהטובים ביותר שהציגו הילדים השנה – לחץ מצוין על מובילי הכדור, עזרה הדדית, חיפוי אופטימאלי ויציאה סילונית להתקפה, שכללה פירגון מעורר השראה וקבלת החלטות ברמה גבוהה. יתרון השיא עמד על 26 נקודות בדרך לתוצאת סיום 53:72 שכמו סיכם את הסיבוב הראשון של עוצמה מודיעין הצעירה.

בתור התחלה, מדובר בקבוצה האטרקטיבית ביותר בליגה, עם ממוצע של למעלה מ-71 נקודות למשחק שמציבים אותה במקום הראשון בקטגוריה. ולחשוב שבמסגרת הסיבוב השני במפעל גביע המדינה הילדים הושפלו בצורה כואבת מול הפועל מבשרת ציון.

"שלום חנוך כתב פעם שהכי חשוך לפני עלות השחר". מבאר שבו, שלו זו השנה השנייה עם הקבוצה. "מהתבוסה למדנו, הפקנו לקחים והתמודדנו תוך כדי תנועה. שבוע אחרי התבוסה, יצאנו לגבעת ברנר, למשחק קשה מאד מול הקבוצה המקומית, וניצחנו ניצחון גדול. אם אני צריך לסמן את האלמנטים הבולטים ביותר, בהם הילדים התקדמו בסיבוב הראשון, הרי שהם יכולת ההתמודדות שלהם עם אכזבות ועם הצלחות, והאגרסיביות במשחקם שהשתפרה פלאים".

עוצמה מודיעין מדורגת במקום הרביעי בליגה עם מאזן ניצחונות- הפסדים של 3:7 חיובי. כאמור, בליגה שאי אפשר לקחת כמובנת מאליה, לאומית מרכז. בהתאם לחוקים החדשים של איגוד הכדורסל, כל קבוצה יכולה לשלב שני שחקנים בכיתה ט', אבל בעוצמה לקחו החלטה עקרונית שהם לא זקוקים לחיזוק שכזה, שעלול לפגום בהתקדמות ובדקות המשחק של השחקנים הצעירים. וכך ההישג הופך גדול כפליים.

שבו: "אני שמח לומר שההחלטה התבררה כנכונה ביותר: הילדים מתקדמים מאימון לאימון וממשחק למשחק. אנחנו עובדים בעיקר על יסודות המשחק – בהגנה, בהתקפה ומבחינה אתלטית. המטרה העיקרית שלנו היא למקסם את הפוטנציאל האישי של השחקנים. אנחנו מאמינים שהיכולת האישית היא המפתח ליצירת שחקנים מובילים ואיכותיים, ושהיא זו שיחד עם רכיבים נוספים הופכת את הקבוצה למצוינת".

מה המטרות להמשך?

"אני נהנה מאד לאמן את הקבוצה. האווירה באימונים מצוינת, וכמעט בכולם החבר'ה נותנים את המקסימום. האווירה החברתית בקבוצה נהדרת. אנחנו צוחקים הרבה באימונים, ויש אחווה ופרגון בין השחקנים. אני מאמין, שאלה הם מרכיבים חשובים של קבוצה מצוינת בהתהוות. חשוב לי לציין, שלאורך כל העונה אנחנו מקפידים על סדר עדיפויות ברור לשחקנים: משפחה, לימודים ורק אז כדורסל. הציפיות שלנו לסיבוב השני הן להמשיך את ההתקדמות מהסיבוב הראשון ברמה האישית, ולנצח יותר משבעה משחקים".

(צילום באדיבות "עוצמה")

2014-01-23 00:00:00
2014-01-23 00:00:00

כתבות נוספות

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

בריא וצבעוני

השבוע במדור: מרק כתום חורפי עם טוויסט מרענן, וירקות פריכים בטעמים מפתיעים

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

שיטפון של מאומתים

מספר המאובחנים חיובי לקורונה זינק השבוע ועומד על 4,489, כשקרוב ל-1,300 מהם תלמידי מערכת החינוך • תושב אחד מאושפז במצב קשה ובעירייה חידשו את מתווה החירום לסיוע לקשישי העיר

המשך קריאה »

המכה החמישית

אמנם שר האוצר טען כי בתי העסק במודיעין מלאים עד אפס מקום, אולם בשטח תמונת המצב שונה לגמרי ובעלי העסקים בעיר מדווחים על ירידה של עד ל-80% בתנועת הלקוחות: "אנשים מפחדים להגיע. אנחנו משאירים את העובדים בבית וחיים מהחסכונות" • ויש גם מי שמרוויח מהמצב

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך