שמרו על המשקל, אך לא על התואר

אבירם שקד

בשבוע האחרון הגיעה ליגת התושבים של מודיעין לשיאה הספורטיבי, כאשר ביום שישי נערכו משחקי הפיינל פור וביום שני נערכו משחקי הגמר של הבית העליון והבית התחתון.

אולם הכדורסל של עירוני א' לבש חג והתושבים מילאו את המקום בהמוניהם, מי על הפרקט ומי ביציע. בשער הכניסה נתפס פלוני שאינו בן המקום, למרות שטען שהוא משתתף בהגרלה לדיור בר השגה בשכונת הציפורים, הוא נשלח בבושת פנים בחזרה לתל אביב עד אשר יחליף את הכתובת בתעודת הזהות, או לפחות יעשה מנוי לקאנטרי. 

חצי הגמר

הפיינל פור היוקרתי קיבץ את ארבע הקבוצות המובילות בליגה. קבוצת "שומרי משקל" פגשה לקרב על הכרטיס לגמר את קבוצת "איחוד בתי הכנסת". ומנגד, קבוצת "אורן מודיעין" יצאה לדייט עם קבוצת "דיוטי".

איחוד הציגו חיזוק מרשים בדמות שני שחקנים המתנשאים לגובה של מעל לשני מטרים, ואת רועי שרוני שחזר מארצות הברית כדי לעמוד על הקווים. שומרי המשקל הקפידו על תזונה נכונה וחוץ מבטן מעוצבת הייתה להם הוכחה – גביע אליפות השנה שעברה.

הפתיחה השקולה הבטיחה מתח כראוי למעמד. סל רדף סל בדרך לשוויון 21:21 במחצית. אבל השומרים יודעים מה זה להתאפק. הם חיכו לרבע השלישי כדי לפתוח מבערים ופער של 10. איחוד ניסו קאמבק אבל התייאשו בחמש, היריבה הייתה ממוקדת וקבוצתית, לא התרגשה ולא התבלבלה, התוצאה בסיום נקבעה על 49:40 שסידר לה הזדמנות נפלאה להגן על התואר.

המשחק השני הפגיש שתי קבוצות שכבר בתחילת העונה נראו כמועמדות לרוץ עד הסוף. "אורן מודיעין" הקרויה על שמו של אורן מזרחי המנוח, בנו של מאמן ושחקן הקבוצה אייל מזרחי, התחזקה במלך הסלים של הליגה – עמית נחמה. קבוצת דיוטי, ובראשה אסף שטרן, קיבצה סגל של שמות נוצצים במיוחד. באופן לא מפתיע, הרבע הראשון של קרב הענקיות הסתיים בתיקו, כאשר הראשונה להרשים הייתה אורן שבבליץ קצר ברבע השני ברחה ל-10 כדי לרדת להפסקה ביתרון 19:29. בן רובוביץ', שני מטרים ביום מעונן, ניסה להחזיר את דיוטי למשחק, ואף הצליח לפרקים. אבל יפתח יוספוב מאורן ידע לקבור שלשה מדאון טאון בכל פעם שהמשחק הפך צמוד מדי. האורנים ניצלו את היד החמה שלו כדי לחתום את המשחק בתוצאה 43:52 שסידרה להם מקום של כבוד בגמר.

גמר

באגף הספורט בעמותת סחלבים קבעו אמנם במסגרת אירועי הקיץ את יום שני כ"שני ספורטיבי", אבל שני ספורטיבי כזה לא היה לנו כבר הרבה זמן. ליגת התושבים בכדורסל חגגה בת מצווה עם גמר מגרש שהפגיש את אלופת השנה שעברה, שומרי משקל, עם הקבוצה השאפתנית של אורן מודיעין שסיימה את הליגה הסדירה במקום הראשון.

 

הפועל "אורן"מקבלים את הגביע

השומרים התייצבו בהרכב חסר, מפתיע, אבל מאתגר פחות. באורן אף אחד לא התכוון לתת להזדמנות הזאת לחמוק. הקבוצה השאפתנית יותר השתלטה על המשחק למן הפתיחה, שחקני אורן קפצו לכדורי חמישים חמישים כאילו הם משחקים בבריכת כדורים ואסף יוסיפוב את עמית נחמה דאגו לתרגם את הזיעה לנקודות. המחצית הראשונה הסתיימה בתוצאה שהנציחה חד משמעית את העליונות של אורן מודיעין, 14:26, כשהשומרים נראים כאילו באחד מפסקי הזמן הם החליטו לרדת על מארז מקופלת. ביציע בכל זאת נשארו לעמוד מספר אוהדים שעדיין האמינו, גם אם התגנב לליבם ספק, הם הקפידו על פנים חתומות.

בתחילת הרבע השלישי השומרים חתכו בהפרש עד למינוס שש. מי שחתמו פנים כבר צעקו "אמרנו לכם" ושלפו אצבעות משולשות לקנטרנים. לרוע מזלם הקאמבק נקטע כשנועם ודעי ואסי כהן מנגד החליטו לשים סוף לחגיגה בהגנה רצחנית. הרגע חלף, האורנים שוב נראו קבוצת קייטנים לפני הקינוח, הפער צמח במהירות ומי ששלפו אצבעות משולשות החזירו אותן למקום ושרקו כאילו הם לא מכאן. 46:27 כואב הפך עד לסיום ל- 53:37 כואב אפילו יותר. האלופה לא סתם נושלה מתוארה, היא קיבלה בעיטה בישבן ונשלחה בבושת פנים לשולחן של הילדים. אורן מודיעין, שסיימה ראשונה את הליגה, עמדה בלחץ וזכתה בתואר לראשונה בתולדותיה.

ומה עם פרס הניחומים?

מוקדם יותר נערך משחק הגמר של הבית התחתון בין מכבים רעות לאריות מודיעין. הפייבוריטית המוצהרת מכבים רעות עמדה לפני סנסציה כאשר האריות הובילו 9:27, אבל התעוררות של אריה טסלר הוותיק, שבאופן מבלבל לא שיחק באריות, אלא דווקא בצד השני, סייעה למכבים להפוך את התוצאה. הגם שהוא נמצא עמוק בשנות החמישים לחייו, אריה עקץ כמו דבורה ורקד כמו ריאהנה על ספידים, כדי להוביל את קבוצתו לניצחון בלתי ייאמן בשניות האחרונות, 35:39.

בטקס חגיגי במעמד מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי, חבר המועצה ומחזיק תיק הספורט, אלעד שמעונוביץ ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר, הוענקו גביעים לשחקנים המצטיינים בכל הקבוצות, למארגני הליגה דני סיבוני ויוני אבקוב ולשופטי הליגה. עמית נחמה, שקלע 227 נקודות בעשרה משחקים, ממוצע של 22.7 נקודות למשחק, קטף את מגן מלך הסלים.

בתמונה עמית נחמה, ממוצע של 22.7 נקודות למשחק, הוא "מלך הסלים"

2017-08-24 01:00:00
2017-08-24 01:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך