בדרך לברזיל עוצרים בארון הגביעים

אבירם שקד

כבר ביומה הראשון של תחרות גביע האיגוד, שנערכה לפני כשבוע, קבע אור סבטייה את הקריטריון לאליפות אירופה לבוגרים שתיערך בלונדון בעוד כחודש. אור קפץ ל-400 מטר חופשי וסיים את חמישים המטרים הראשונים בזמן של 20.60 שמסדרים לו דייט עם המלכה. אגב, את 350 המטרים שנותרו לו הוא שחה בקלילות של מי שעשה את זה.

הקריטריון לאליפות אירופה עומד על 22.73, בעוד הקריטריון לאולימפיאדה עומד על 22.27. אור, על ה-22.60 עומד באמצע. בלונדון, עם קצת מזל וקצת יכולת, הוא יוכל לעשות בוקינג גם לריו. על הבמה הגדולה ביותר ביבשת תהיה לו הזדמנות להוכיח ממה הוא עשוי, כלומר, חוץ משבעים אחוז מים. מהם יש די והותר גם מסביב.

באליפות האקדמיה שנערכה שבוע לאחר מכן אור עשה שתי הצגות, תרתי משמע, כאשר במקצה למאה מטר חופשי הוא עצר את השעון על 50.17, טוב מהשיא האישי שלו, שעמד ערב התחרות על 50.4. בגמר הוא שחה אפילו טוב יותר, עם 50.13, שסידרו לו את הזהב, כמו גם מקום ברביעיית השליחים הישראלית לאליפות אירופה. למועדון מהפארק מעולם לא היה נציג באירוע שכזה, אור סבטייה ניפץ את תקרת הזכוכית, והוא צפוי לקפוץ לבריכה הלונדונית יותר מפעם אחת. ב-16.5 ייערך משחה השליחים, וב-21.5 ייערך משחה 50 חופשי. ההישג הנהדר הופך כבר עכשיו את הבחירה שלו להפסיק את אימוניו בארצות הברית ולחזור לארץ לסיפור הצלחה. מכאן, כל הישג נוסף יהווה בונוס מפואר. כאמור, לונדון כבר מחכה לו, השאלה היא האם גם לריו תהיה סבלנות?

אליפות האקדמיה 2016

התחרות האחרונה חייכה למועדון פארק המים ברעות עם חמישה שיאי מועדון מתוקים ושלל הפתעות. כאמור, השיא האיכותי ביותר הושג על ידי אור סבטייה ב-100 חופשי , כאשר כבר עם בוקר הוא קבע 50.17 ושיפר את שיאו מהקיץ האחרון בערב הוא הגדיל לעשות עם 50.13 ומדליית זהב. הזמן שווה 819 נקודות שהופכים אותו לתוצאה האיכותית ביותר לשנה זאת מבין שחייני רעות. כמו כן, הוא זכה גם במדליית הכסף בחצי המרחק עם 22.79.

השחיינית השנייה שקבעה שיאי מועדון הייתה גל סידי. היא עשתה זאת במאה ובמאתיים חזה ובשניהם היא רשמה היסטוריה נוספת בדרכה אל הקיר. במאה חזה היא הייתה רחוקה 2 מאיות מהשיא, בערב היא הייתה חדה יותר עם 1:14.8 שהיו שווים מדליית כסף. משחה זה השלים השתלטות של גל על כל שיאי החזה של המועדון בבריכה קצרה וארוכה. השיא האחרון היה שייך לניצן קוק, כמו גם כל האחרים, ונקבע בשנת 2007. כלומר, נדרשו תשע שנים למצוא שחיינית מספיק מוכשרת וחרוצה לקבוע את הרף גבוה יותר. במאתיים, השיא היה שייך לגל מזה מספר ימים, בבוקר דברים לא מספיק התחברו עם 2:41.8, אבל בערב היא טסה לקיר כדי לקבוע שיא חדש, 2:37.15. שיפור של 2 שניות לשיאה משבוע שעבר שזיכה אותה במדליית זהב, כאשר חשובה יותר העובדה שהשחיינית הנפלאה קבעה קריטריון לאליפות אירופה לנוער בבודפשט שתתקיים ביולי. גל תצטרף לאיתי כרמי שקבע את הקריטריון ב-100 וב-200 חופשי בשבוע שעבר במסגרת תחרות גביע האיגוד.
הצלע השלישית במשולש שיאני המועדון הייתה שחר מנחם שהפעם הייתה טובה בעיקר על הבטן. שחר קבעה שיאים חדשים במאה חופשי, 58.44, ובמאתיים, 2:06.2. שני השיאים היו רשומים על שמה של שחר עוד מהקיץ האחרון. כמו כן זכתה שחר במדליות זהב ב-50 גב, בזכות 29.85, וכסף ב-100 גב, אחרי 1:04.8.

איתי כרמי רשם 2:12.8 ב-200 מ.א. אופק עוז שיפר את זמניו בשני משחי המעורב אישי, שי גרינברג הוריד 2 שניות משיאו ב-400 מ.א. דניאל אלגריסי הורידה משבוע שעבר לא פחות מ-6 שניות שלמות ב-800 חופשי ושחתה 9:41. ב-1500 חופשי יפתח יעקובי הצעיר שחה 17:26, שיפור של 12 שניות לזמנו מאליפות נתניה לפני חודשיים. דניאל סמוליץ חידד את יכולות הספרינט של עם 24.59 ב-50 חופשי, כאשר גם במאה הוא שחה מהר, 52.29, קרוב מאד לזמנו האיכותי משבוע שעבר. מקבוצת העתודה בלט הפעם בני זרחין עם 27.7 ב-50 חופשי ו-1:00.4 במאה.

בתמונה גל סידי. גם השיא של שיקגו בולס נשבר. זה קורה (צילום: פארק המים) 

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך