המחבט הבא כבר יבוא ממודיעין

אברים שקד

שימו לב בבקשה לראם ורטהיימר, בן 11 החודש. מתנה? מקום ראשון בתחרות מסבב וילסון שנערכה לאחרונה ברמת השרון. כשמצרפים את ההישג לזכייה נוספת בתחרות מסבב וילסון בקטגוריית שלושת רבעי מגרש ולשתי זכיות רצופות באליפות מודיעין, מקבלים פוטנציאל אדיר שגובל בתואר ילד פלא. עוד מוקדם לקשור כתרים, אבל כשחז"ל אמרו "איזהו החכם הרואה את הנולד" הם לא התכוונו שכולנו נצפה ב"בייבי בום".

ראם, תלמיד כיתה ה' בבית הספר חוט השני במודיעין, משחק טניס בבית הספר של אביחי צאלה מזה שלוש שנים בלבד. אבל אם מניחים שהוא התחיל ללכת רק בגיל שנה בערך ועושים קצת מתמטיקה בסיסית, מגיעים למסקנה שראם משחק טניס בין שליש לחצי מחייו. כבר בגילו הצעיר הוא ממוקד מטרה, כולל שישה אימונים בשבוע וחלום להיות מספר אחת בעולם. בכל רגע המדף שלו עלול לקרוס מעומס הגביעים, מספיק שתעבור עליו נמלה תועה כדי שכל העסק יתפרק. אם לא יזמינו ארון בקרוב, את הגביעים הבאים יצטרכו להכניס במקרר בין העגבניות לאבוקדו.

מודל לחיקוי? רפאל נדאל, כמובן. "הוא כמעט ולא מחמיץ אף כדור". המעבר משלושת רבעי מגרש למגרש שלם לא מדיר שינה מעיניו – "מאמין שאני אעשה טוב את המעבר" – ולמרות החלק הגדול של הטניס בחייו, מקומם של הלימודים והחברים לא נפקד: "נכון שיש לי הרבה אימונים בשבוע, אבל אני מצליח להסתדר עם הלימודים ולהיפגש עם החברים".

אמא עינת הגאה לא חוסכת בשבחים: "יש לו את הפוטנציאל להיות שחקן טניס טוב. יש לו גובה, הוא שומר על קור רוח ולא מוותר על אף כדור. הוא גם מצליח בלימודים".

קל להאשים אותה בחוסר אובייקטיביות מטעמים ביולוגיים, אבל גם לירן קרמינצר, מאמנו של ראם ומנהל מרכז הטניס באבני חן (קייזר) מטעם אביחי צאלה מעיד לטובתו של היהלום הבלתי מלוטש. "ראם עשה התקדמות גדולה מאוד. הדבר הכי טוב אצלו זו המוטיבציה שלו, כשהוא רואה מטרה מול העיניים הוא לא מוכן לוותר וממשיך לנסות עד שהוא מצליח. מעבר לזה, על המגרש הוא קר רוח, שולט בעצמו ולא נבהל לרגע גם אם הוא מפסיד, וזה נותן לו יתרון גדול. הוא עוד יגיע לגדולות ויש לו לאן להתקדם, ולא רק בטניס".

העיקר, למרות המחמאות מכל הכיוונים, ראם  נשאר ממוקד, הוא הציב לעצמו מטרה והוא מתכוון לעמוד בה. רק לפני המקום הראשון בעולם יש לו פסגה אחרת לכבוש. "לפני שלוש שנים נרשמתי לחוג טניס באביחי צאלה, וכבר בקבוצה הראשונה שלי הייתי די טוב והתקדמתי לקבוצה יותר טובה, ולאחר מכן לקבוצה מתקדמת יותר. אם אתמיד ואשתפר, גם אגיע לנבחרת של אביחי צאלה".

צילום פרטי

2014-02-17 00:00:00
2014-02-17 00:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך