התואר השלישי של האלף השלישי

אבירם שקד
2014-01-09 00:00:00
2037-05-13 02:48:00

תחרות המילניום נערכת מדי שנה בבריכת אפק שבקרית ביאליק. תחרות זו מסכמת את השנה האזרחית וניתנת בה ההזדמנות האחרונה לשחיינים לשבור שיאי גילאים לשנה זו.  בתחרות נטלו חלק 25 אגודות ישראליות וכן אורחים מניכר, בהם שחיינים מקפריסין, צ'כיה וקזחסטן (נבחרת הנוער).

החדשות הלא טובות? הבנים השיגו 397 נקודות והתייצבו רק במקום הרביעי.

החדשות הטובות? הבנות אספו 524 נקודות שסידרו להן את המקום הראשון.

החדשות הנהדרות? בסיכום הכללי מכבי פארק המים רעות, על 921 הנקודות שצברה, מסיימת את התחרות כמחזיקת גביע המילניום, בפעם השלישית ברציפות! ככה בונים מתח. אלא אם קראתם את הכותרת הראשית.

לפארק יש קונוטציה של שעשועים ומשחקים. יורודיסני זה פארק, סופרלנד זה פארק, גם מימדיון. אפילו הגינה שבה משחקים הילדים המעצבנים של השכנים נקראת פארק. אז פארק המים שוברים את הכללים, בתור הפארק היחיד מסוגו שבו לא משחקים, מקסימום עם מדליות. בשלושה ימים של תחרות נרשמו שיאים אישיים וקבוצתיים כמעט עם כל קפיצה למים. שחיין מקומי עוד לא התחיל לחתור ובמחברת כבר סימנו וי כדי לחסוך בזמן. לזמן בבריכה הוא כבר דאג בעצמו. המאמנים כרמל לויתן ונצר שומר שלום לא ידעו אם לצחוק או לבכות מצחוק.

דוד מנשר, רק בן 11, קבע שלושה שיאי גילאים, אחד לכל משחה חזה, 36.39 בחמישים, 1:17.10 במאה ו-2:47.44 במאתיים. בקצב הזה יעבירו אותו לשחות מול קייאקיסטים.

רביעיית השליחות, יעל דניאלי, גל סידי, שחר כהן ושחר מנחם, קבעו שיא גילאי 16 במשחה 4 כפול 100 חופשי עם 3:59.68.

יעל דניאלי הרשימה עם שתי מדליות זהב לבוגרות, כולל 8:50.90 ב-800 חופשי. תוצאה איכותית שבסוף התחרות העניקה לה את המקום השני בדרוג התוצאות האיכותיות אחרי לא אחרת מהאולימפית עמית עברי.

אלון וייסמן, מזל טוב על השחרור מצה"ל, רשם טראבל ארד לבוגרים במשחי החזה (שני בין הישראלים), עם 29.61 ב- 50, 1:04.49 ב-100 ו-2:17.97 במאתיים.

שחר מנחם קטפה שתי מדליות ארד (100 גב ו-200 חופשי) ומדלית  כסף ב-200 גב עם 2:16.60 כשהיא מסיימת ראשונה בין הישראליות.

גל סידי, רק בת 14, עשתה דאבל אצל הבוגרות, עם מדלית כסף ב-100 חזה (1:14.78, שיא אישי) ומדלית זהב ב-200 חזה (2:39.72), עוד שיא אישי ולא רחוק משיא האגודה שמחזיקה בו ניצן קוק.

סיכום מפי כרמל לויתן: "לא הצלחנו לשבור אף שיא אגודה בתחרות זו ובכל זאת שחינו מצוין. אני בטוח שכמה מהשחיינים שנתנו קפיצה גדולה בתחרות הזאת ימשיכו את הקפיצה הזאת ויופיעו על לוח השיאים בקרוב ויצליחו לשנות אותו לגמרי. הבנות שלנו כמו בכל השנים האחרונות נותנות את הטון והן מדורגות גבוהה במיוחד במרחקים הבינוניים והארוכים , בין הבנים אנחנו במהלכן של חילופי דורות שיקחו זמן אבל אין ספק  שהסוסים הצעירים רצים מהר קדימה. מאד מקווה שנצליח לקפוץ עוד מדרגה אחת לקראת אליפות המדינה שתתקיים עוד חודש וחצי בבריכה הלאומית בוינגייט. זאת תהיה הפעם הראשונה שהאליפות תתקיים בבריכה המדהימה הזאת ואני בטוח שזה יעזור לכל השחיינים שלנו לעשות דברים מיוחדים. בזמן שנשאר צריך לעבוד קשה".

( צילום באדיבות פארק המים)

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »