התחנה הבאה – וימבלדון

אבירם שקד
2016-12-13 00:00:00
2016-12-13 00:00:00

אגף הספורט בעמותת סחלבים, בשיתוף מיכאל אוחיון והאקדמיה לטניס T פוינט, הגו והוציאו לפועל את טורניר הטניס העירוני לחובבים, אשר נמשך חודש לא כל כך תמים, ושבמסגרתו נפגשו עשרים וחמישה ברי מחבט פעמיים בשבוע, במגרשי הטניס שבספורטק.

בתום שלב בתים אינטנסיבי, שכלל בית אטלנטי ובית מעץ, יצאו המדורגים בצמרת לקרבות נוקאאוט שמהם שרדו שניים בלבד למעמד הגמר המכריע. בקטגורית הגיל 35 עד 44 היו אלה מיכאל אוחיון ואופיר דוד. בקטגורית הגיל 45 פלוס נפגשו עופר לוי וניר זוברמן.

הפיינליסטים שיחזרו לאורך הטורניר ימי קדם, כאשר אופיר דוד התרקד על המגרש כאילו היה רחבה מוזיקלית ואילו עופר לוי נראה לפרקים כמו מתסכל את גרסתו הצעירה בהרבה. בבדיקת סמים שנערכה למתמודדים בתום ההתמודדויות התגלו אצל מקצתם עקבות של חומרים כדוגמת קייל ושמנת חמוצה.

* * *

לגמר טורניר החובבים התייצבו הארבעה ברצינות תהומית שאופיינית לשלבי השיא במשחק מונופול. כשאוהד התעטש בטריבונה, שופט הקו שלח בו מבט מצמית. כשאחר בלע רוק, מאבטח ליווה אותו החוצה. התשוקה למשחק בטורניר חובבים שנייה רק לתשוקה שבה אוחז מתבגר באהובתו הראשונה. כסף גדול זה נחמד, תארים זה יפה, אבל הלב של הספורט לא נוגע באלו, הם משאבה מלאכותית, חיקוי דהוי למוטיבציה שמגיעה מהקרביים. אותה מוטיבציה שהופכת זבי חוטם לרודנים אכזריים. פסיכולוגים מסוימים גורסים כי הרבה סבל היה נמנע, אם היו מספקים להם כדור ובמה כגון טורניר חובבים.

מיכאל אוחיון ואופיר דוד, מקטגורית הגיל 35- 44, סיפקו טניס משובח. אוחיון נראה היה כמו יזם והפיק טורניר שלם אך ורק כדי להפגין בו את עליונותו. דוד, מנגד, לא הסתפק בשם תואר קישוט. השניים החליפו חבטות כאילו מדובר בקלפים. כדורים אבודים הושבו אחר כבוד לבעליהם החוקיים. דוד מצא כוח לקחת את המערכה הראשונה 4:6 בתום מאבק איתנים, אוחיון יצא למערכה השנייה בשצף של מפל כדי להשיג יתרון 3:4, בטרם תש כוחו. דוד אסף את עצמו בזמן כדי להפוך את התוצאה בדרך ל-4:6 נוסף שקבע את ניצחונו וסידר לו גביע לתפארת. לא מן הנמנע כי אוחיון שוקד כעת על טורניר נוסף, אולי טורניר החורף.

 

עופר לוי (שני מימין). המנצח בקטגורית גילאי 44 פלוס

בצד השני של המגרש התגוששו כאמור עופר לוי וניר זוברמן בקטגורית גיל 45 פלוס. לוי הגיע לוהט כמו ישב על הגז עד שקראו לו פעם שלישית. זוברמן שכבר הוכיח את כישוריו בשלבים מוקדמים, נותר חסר אונים וניסה לקרוא לדיילת. לוי סיפק הצגת טניס שיכולה להפוך אותו למוקד עלייה ליד. אחרי שטייל ל- 1:6 במערכה הראשונה, הוא נאלץ לשנס מותניים במערכה השנייה כדי להשיג 2:6 מעט צמוד יותר. זוברמן עבר זובר, אבל המקום השני הנכבד יישאר לו למזכרת. לוי הניף גביע ורץ לחגוג עם האוהדות.

בסיום המשחקים נערך טקס חגיגי במעמד ממלא מקום ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר שבירכו את המשתתפים והעניקו מדליות למשתתפים וגביעים ופרסים לזוכים. פסי: "מחמם את הלב לראות איך הטורניר קרם עור וגידים. זה לא מובן מאילו שלטורניר שמתקיים בפעם הראשונה בעיר נרשמו 25 משתתפים. הארגון של אגף הספורט בעמותת סחלבים בשיתוף מיכאל אוחיון והאקדמיה לטניס, היה יוצא מהכלל ועצם העובדה שהשחקנים שהשתתפו נהנו ורוצים עוד, זה נותן לנו את הדרייב לקיים את הטורניר בעתיד ואף להפוך אותו למסורת ספורטיבית בעיר".

בתמונה: שני מימין אופיר דוד. המנצח בקטגורית גילאי  35-44, צילום פרטי

 

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »