זו שעולה

אבירם שקד
2014-06-05 01:00:00
2018-07-30 01:00:00

אחרי ששחר פאר הודחה מהרולאן גארוס, מודיעין נשארה עם נציגה אחת בלבד לרפואה. המחבט מספר שתיים, שהעונה הנוכחית שלה, עד לנקודת הזמן הזאת, הייתה אפילו פחות מוצלחת. עונה שהתחילה עם אובדן אליפות ישראל, נמשכה בפרידה ממאמנה והסתכמה באפס ניצחונות בהגרלה ראשית של טורניר WTA. אט אט היא דעכה, וכך גם הכותרות בעיתונים. בגביע הפדרציה היא הפגינה חולשה מעצבנת והתקשתה להתרומם גם לאחריו. אחרי הפריצה אשתקד, נדמה היה שהיא שוב נתקעה. אבל אז הגיע טורניר הגראנד סלאם השלישי של השנה, והגלגל התהפך באחת. ההגרלה זימנה לה יריבה סבירה בדמות דונה וקיץ' הקרואטית, 67 בעולם, ויוליה לקחה את ההזדמנות בשתי ידיים.

הישראלית הגיעה חדה כתער והפגינה עליונות מרשימה ברגעים המכריעים. מתוך 9 הזדמנויות שבירה, היא ניצלה 6, 67 אחוז לעומת 29 אחוז בלבד של היריבה (6 מ-21). בזמן שוקיץ' קרסה תחת הלחץ עם 66 שגיאות בלתי מחויבות, גלושקו נשמרה עם 42 בלבד. במערכה השלישית והמכרעת, במצב של 4:5, הקרואטית הגישה כדי להישאר במשחק, אבל גלושקו סגרה סיפור שנמשך כמעט שעתיים וחצי, 5:7, 6:2, 4:6.

"אני מאד שמחה שהתחלתי את הטורניר ברגל ימין" היא אמרה "ואני מתחילה להתכונן כבר למשחק הבא".

ואיזו הכנה זאת הייתה. אולי זה המאמן החדש, ברונו אצ'גרה המקסיקני, ואולי פשוט נחה עליה הרוח. קירסטן פליפקנס הבלגית, 22 בעולם, 21 בטורניר, לא הבינה מאיפה זה בא לה. בת 28, מנוסה, אשתקד היא הגיעה לחצי גמר טורניר ווימבלדון, פתאום באה לה פישרית בגיל 24, 98 בעולם ועושה לה בית ספר. 10 ווינרים ושבירה קטלנית סידרו ליוליה מערכה ראשונה מפתיעה, 4:6 ב-38 דקות, שנטעה בה ביטחון. פליפקנס אמנם הגיבה עם 6:3, אבל יוליה, מורגלת כבר בקרבות מתישים, ראתה את הבלגית דועכת ככל שנקפו הדקות, השיגה שבירה ב-4:4, קיבלה הזדמנות להגיש למשחק ושמרה על ריכוז מקסימלי בדרך ל-4:6 נהדר והישג אדיר.

את המפגש במסגרת הסיבוב השלישי מול שרה אראני האיטלקיה אולי מוטב לשכוח. 6:0, 6:1 תוך 52 דקות זאת פחות או יותר השפלה. אבל יש נסיבות מקלות. ראשית, היריבה, 11 בעולם ומומחית חימר (פיינליסטית רולאן גארוס 2012), שנית, שני משחקים מתישים שנמתחו לשלוש מערכות. בטוויטר היא צייצה: “הרולאן גארוס נגמר עבורי. זה לא יום קל, אבל אני שמחה על הדרך שבה אני שיחקתי השבוע. עכשיו זה הזמן לעבוד קשה יותר".

למרות התבוסה הכואבת, וההבנה של פערי הרמות בין שחקניות טופ 10 לשאר, יוליה יכולה בהחלט לשאוב עידוד רב מההצגה בפריז. כמובן שמדובר בהישג שיא בטורניר, והוא משווה את הישג השיא שלה בטורנירי גראנד סלאם. כזכור, באליפות ארה"ב הפתוחה 2013 היא רשמה הישג דומה. כמו כן, כבר בשבוע הבא היא צפויה להתקדם לסביבות המקום ה- 80 בעולם ולהפוך לחובטת הבכירה של מודיעין וישראל. ולחשוב שעד לפני שבוע דיברו רק על שחר, שההישג העיקרי שלה היה להדליק משואה, בזכות הישג עיקרי, שהיה לפני שלוש שנים. כאילו, התוצאה של מבחן התוצאה תלויה גם במי שכותב את המבחן.

(צילום ארכיון)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »