יעל ארד הבאה תבוא מכאן

אבירם שקד
2014-05-15 01:00:00
2017-10-03 01:00:00

אליפות ישראל בג'ודו לילדים וילדות היווה ומהווה אירוע השיא של השנה עבור הספורטאים הצעירים בג'ודו הישראלי. כמיטב המסורת גם השנה ייצגו בכבוד ספורטאי ביה"ס העירוני לג'ודו בעיר את אגודת "מיטב מודיעין" ואת עיר העתיד עצמה.

שבוע התחרויות של אליפויות ישראל נערך  במתכונת חגיגית ומרשימה כמיטב המסורת, בהיכל הספורט העירוני "מטרווסט" שנמצא בעיר רעננה ונמשך לא פחות ששישה ימי תחרות במהלך חופשת חג הפסח, ובהשתתפות יותר מאלפיים ספורטאים פעילים, החל מכיתות ד' ועד גיל 21.

איל בכר, טל דרור ואלי הרוש, צוות המאמנים הבכיר של המועדון המקומי, חכך ידיים בסיפוק כשנודע עם שוך הקרבות על שלל של לא פחות מ-50 מדליות מכל המינים. את גולת הכותרת סיפקה קבוצת הבנות של אייל בכר וליאור לנדסברג, שקטפה את התואר "אלופת ישראל לקבוצות" בפעם השנייה ברציפות, תוך שהיא משכילה להגן על התואר היוקרתי לבל יפול בידיים זרות. מדובר בהישג מעורר כבוד בכל קנה מידה.

תחרות ג'ודו הוא עניין אכזרי. חודשים לפני כבר מתחילים בהכנות, אימונים, מחנות, עבודה סיזיפית שכוללת תרגול בלתי פוסק עד שרמת הביצוע מגיעה לכדי שלמות. שבוע קודם לכן פוצחים במשטר תזונה קפדני כדי לעמוד ביעד של קטגוריית המשקל המצופה. מספיק ששתית כוס מים בבוקר התחרות, לפני השקילה, ואתה עלול למצוא את עצמך בקטגוריה הבאה. קרב נמשך כמה דקות, אבל ממתינים לו במתח פי כמה, לעיתים אפילו שעות. שנייה אחת של חוסר ריכוז עלולה לעלות במחיר של הדחה. מיצמוץ בלבד יכול להפוך לאיפון של היריב. למרבה השמחה, ג'ודאי העיר הוכיחו שהם יכולים להכל. 51 מדליות, 14 אלופי ישראל, 21 סגנים, 16 שמחו עם ארד. כדי לשאת את כל המדליות צריך מלגזה, בשביל למצוא להן מקום צריך ארמון מרווח.                                              לקראת סוף חודש יולי הקרוב ייצאו ספורטאי הנבחרת של רשת המועדונים למחנה אימונים בינלאומי עם מאמן הנבחרת אייל בכר . המחנה עתיד להתקיים בגיאורגיה בשיתוף עם עוד שלושה מועדוני ג'ודו מרחבי הארץ. מי שינסה לעצור אותם במכס, מסתכן בוואזארי.                                                                

במקום הראשון – מדליית זהב, אלופי ישראל לשנת 2014 זכו: ארד מהל, ליברפרוינד יצחק ,עידו כהן ניסן, שחר שיף, אביב ארבל, רוי סיוון, כפיר קיסר, מישה אורמן, דור מאור, שחר צפריר, גילי שריר, עומר אטיאס, ליאור וייס,  יהלי מנשביץ,

במקום השני – מדליית כסף, סגני אלופי ישראל זכו: עומר סלומון, תומר רשף, רום פאר, ליעד פלדמן, אוהד עזריה , עומר למל, עומרי מיטלשטט, אביב ארבל, עודד שמר, אושר נתן, יובל נעים, תום חוסיד, גיא שדה, יאיר פוטרמן, ירדן קארו, מאי חוסיד, עומר בראל, שי מור, עדי שצ'רנסקי, שחר חמילבסקי .

במקום השלישי – מדליית הארד זכו: עילאי בכר, עומרי בלום, אריאל איצקוביץ, רועי אמיר, מייקי סימה, שילה דאום, עומר קוזי, נדב הרמל, עמית שליו, בר כהן, נועם ליבה, שקד אמסלם, גל נחום, קרן וייס, שיר חסון, שני רוט לוי.

מאמני הג'ודו של הרשת יכולים לסכם לעצמם שנה מוצלחת ופורייה ולקוות לשמור על הרמה הגבוהה גם בשנה הבאה. לקראת סוף חודש יולי ייצאו ספורטאי הנבחרת של רשת המועדונים למחנה אימונים בינלאומי עם מאמן הנבחרת אייל בכר. המחנה עתיד להתקיים בגיאורגיה בשיתוף שלושה מועדוני ג'ודו מרחבי הארץ.

(צילום נתי כפרי)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »