מכה מעל החגורה

אבירם שקד
2014-02-19 00:00:00
2014-02-19 00:00:00

אליפות מודיעין הפתוחה, על שם דניאל לזר ז"ל, התקיימה השבוע באולם השבטים בעיר. תחרות ארצית בג'ודו, ארצית, כאן, לראשונה. אפילו אריק זאבי הגיע וחילק מדליות. סלפי ולמות. 500 ג'ודוקות, צעיר המשתתפים בן ארבע, הגיע ישר מהג'ימבורי ועלה למזרון בלי חימום, זקן השבט – 62, בדיוק הקים פרופיל בפייסבוק ותייג את הנכד בתמונה מהשקילה. 30 קבוצות מרחבי הארץ שלחו נציגים, ירושלים, רעננה, כפר סבא, תל אביב, חיפה, ראשון לציון, אשדוד, פתח תקווה, בית שמש, עפולה, נתניה ועוד. סאקורה המקומית התייצבה על ארבעת סניפיה ולא איכזבה. 50 מדליות בשלושת הצבעים וחגיגות שהזכירו ניצחון במונדיאל.

יואל רזבוזוב, מאמן נבחרת סאקורה בדימוס ועכשיו בכנסת, צפה במתרחש ונזכר בילדותו. הצטרפו אליו ביציע הכבוד הדמיוני סגן ראש העיריה שלמה פסי, מנהל מחלקת הספורט, חנן דנציגר, מנכ"ל עמותת סחלבים, סמי עטר, מנכ"ל איגוד הג'ודו, שגיא נאור וכמובן, משפחתו של דניאל לזר. על צוות השופטים המיומן ניצח לא פחות מפיטר בן רוזן, שופט בינלאומי בכיר. ערוץ 9 הרים את הכפפה וסיקר, בחדשות הספורט שידר כתבה על האירוע  עוד באותו הערב.

קבוצת הגנים פתחה את יום הקרבות, טיפטיפ, טיפטיפון ונאפו על אדרנלין, זהב לכולם ושיעור על גדולי הג'ודוקות בארץ ובעולם. א' הגיב: “חשבתי שזה חוג קראטה".

התחרות המשיכה במרץ, מקבצים של כמאה ספורטאים על פי קבוצות גיל, היו ימים שהורים נאלצו להצטייד במימיה ושזיף. מחכים מבוקר עד ערב, לעיתים לדקת קרב אחת בלבד, אם איתרע המזל. כעת עמד לרשותם לו"ז ולא מן הנמנע כי בעתיד תושק אפליקציה.

אפילו הסניורים, 35 פלוס, קיבלו את הבמה שלהם להוכיח. קבוצה נכבדת מבית היוצר של עיר העתיד כמו חיכתה לרגע הזה בדיוק.

בסיומם של הקרבות, איגור רומניצקי, המאמן הראשי של סאקורה עלה ודיבר על דניאל, שהיה חניך במועדון, על הזיקה הגדולה שלו לג'ודו, על האהבה שלו לענף, על חיים שנגדעו בטרם עת בגלל מחלת הסרטן. עיניים לא נשארו יבשות וקהל נרגש קיבל הצצה לימים אחרים.

עשרה מועדונים, בעלי ההישגים, זכו בגביעי הצטיינות, 16 ספורטאים מרשימים קיבלו גרסה פרטית משלהם. על ההחלטה הקשה הייתה ועדה מקצועית בכיכובם של אריק זאבי, גל יקותיאל (מאמן נבחרת מועדון סאקורה ומאמן נבחרת ישראל קדטים), ודורון לזר, אביו של דניאל. 

מנהל מועדון סאקורה והמאמן הראשי איגור רומניצקי היה נרגש מאוד בסוף האירוע: "אני רוצה לומר תודה לכל ההורים ולצוות הצעיר של מועדון סאקורה, שלקחו חלק באירגון והוצאה לפועל של התחרות וגם התחרו בעצמם אחרי יום עבודה קשה. אני רוצה לציין במיוחד את שלושת הג'ודוקות מסאקורה שזכו בגביע הצטיינות של התחרות נאור אינטרשטיין, דניאל סבג ודן לוי, וגם את משפחת עטס ששלושת הנציגים מהמשפחה זכו במדליות, שני הבנים והאב".

הזוכים במדליית זהב

נויה גולדבאום (ב) – בנות, שלי גולדבאום (א) – בנות, תומר כהן (א), לוטן ירדן (א), אמיר אלבג (ב), תום מג'ובובסקי (ב), תום מנוב (ב), יונתן צ'יגרינסקי (ב), עידן רזגון (ג), דן וינברג (א), יאיר בן צבי (א), יונתן אוני (א), עילאי ארגמן (ה), רועי וינברג (ד), דן לוי (י), דניאל סבג (ט), עידן שחר (ז), נאור אינטרשטיין (ו), אלעד קורנגוט (ב).

הזוכים במדליית כסף:

עידו נקר (ב), עמית נקר (ג) – בנות,  יונתן לייב (א), שקד עטס (ו), תמיר רזגון (ז), עילאי קליש (ב), איתמר גריטון (א), ישי לסיצין (א), יאיר זריבי (ג), יהל ערמון (ב), אורי פתיחה (ג), שני גולדשמידט (ב) – בנות, תומר דגן (א), הראל עטס (ד), שחק ירדן (ב), יובל גונדא (ד), שחר גור (א)רור שטיין  ג'ודוקאים עות באולם השבטים ש, דוד ויצמן (א).

הזוכים במדליית ארד

הדר בריש (ג) , חובב גרינוולד (ב), רותם אלרן (ב), עילי מטלון (ד), מיתר שמעון (ב), עומר מזרחי (ג), עלמה מגליד (א) – בנות, אסף קירש (ד), חיים ויצמן (ה), טל שפירא (ה), כפיר מרילוס (ב), יניב ליפשיץ (ד), נועה בולר (ד) – בנות, ניר שנהר (ה), שוני גלינרט (ד), אביתר מנקובצקי (י), אופק זינר (ט), איתי דושינסקי (ה), חיים סברטלוב (ח), נתן וידרביץ' (ו), עידו שי (י), יאיר לנדו (ד), נדב דרור (ח).

(צילום לימור ארגמן)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »