כשמודיעין הפכה למעצמת ג'ודו

אבירם שקד
מועדון מיטב מודיעין שלח לאליפות אירופה בג'ודו שני נציגים, וקיבל בחזרה מדליית ארד היסטורית אותה השיגה גילי שריר • המאמן אייל בכר: " גילי ורוי סיון הם כישרונות חד פעמיים, אבל יש פה שיטה שמוכיחה את עצמה"

אליפות אירופה בג'ודו בת 70. יום הולדת נערכה לה בסוף השבוע האחרון בסופיה, בולגריה, אבל עוד לפני הצ'ורבה, המוסקה והשופסקה, מודיעין כבר קבעה היסטוריה. שני נציגים באליפות. לא אחת, וברור במי מדובר, כפול מזאת. לגילי שריר התרגלנו, על המדליה האולימפית שלצווארה, אבל כנראה הגיע הזמן לגלגל עוד שם על הלשון – רוי סיון. אם להאמין לאייל בכר, ממש לא מדובר בסוף פסוק. בקצב הזה נדע לדקלם גם שמות של תרגילים. למשל, סודה צורי קומי קושי. כן, סודה.

"זה הישג גדול למיטב מודיעין, שני ספורטאים באליפות אירופה. זה מעיד על עבודה קשה ושיטתית. לאורך זמן, אין דרך אחרת להביא תוצאות. ואלו שני חבר'ה צעירים שעוד ידברו הרבה ויביאו תוצאות גדולות".

הריאיון עם אייל בכר (בהמשך) נערך ביום שישי. הוא עוד לא ידע שתמנע תסיים ראשונה על הפודיום ושנבחרת הנשים תספור שתי מדליות כבר ביום הראשון של אליפות אירופה. מה שהוא עוד לא ידע, אף על פי שהוא חשד בכך, זה שגילי שריר, יום לאחר מכן, תקבע את הישג השיא שלה בקריירה – המקום השלישי. מדליסטית ארד באליפות אירופה, הדובדבן על הקצפת של היבשת. לא התקשרתי אליו שוב, שיערתי שהוא בטח עסוק בלהגיד לאנשים "אמרתי לכם". עכשיו אין ברירה אלא לסמן ביומן את פריז. אני כבר מתחיל לעקוב מאתמול אחרי הזאטוט שיצטרף למיטב מודיעין מחר.

גילי שריר – מעתה אמרו "מדליסטית הארד מאליפות אירופה 2022". לפני האולימפיאדה היא ניסתה לשבור את מחסום הפודיום בטורנירים  גדולים. הנה, ממש עכשיו היא עשתה את זה. טורניר גדול, בענק. והכל התחיל עם סודה צורי קומי קושי. כן, סודה. אותה סודה שסידרה לה איפון מרהיב בשלב הראשון על חביבת הקהל המקומי, הבולגריה יאונה מנובה. בשמינית הגמר היא גברה בעונשים על אנג'ליקה סיזימאנסקה הפולנית, לפני שנעצרה באותו האופן על ידי סופי אוזבס ההונגריה ונשרה לבית הניחומים. מול גיק ואן דן ברג היא מצאה את עצמה בפיגור שני עונשים, אבל ניצחה בניקוד זהב. בקרב על המדליה, מול כריסטינה צ'אבנה פרז הספרדייה, היא חמקה מחניקה וסגרה סיפור עם איפון, פחות מעשרה טיקים לסוף השעון. בית ניחומים? לא נחמה פרוטה. באוויר, בקרקע, ביבשה ובים. כאמור, הישג שיא בקריירה. שלישית ביבשת. בזמן ששאלתי מתי מרימים, היא כבר קפצה מעל הפופיק.

אחרי הירידה מהפודיום אמרה שריר: "כל כך רציתי לזכות במדליה באליפות אירופה לבוגרות. אני עובדת קשה ותמיד מחוייבת להצליח. אני חלק מנבחרת שתמיד דוחפת להילחם ולנצח, ואני מאוד שמחה ומאושרת שזכיתי במדליה וגרמתי להרבה אנשים לשמוח וליהנות מההישג. אני רוצה להודות לכל מי שתומך בי ומלווה אותי בהמון רגעים קשים שהם לא בתחרות. לצוות המקצועי של הנבחרת בראשותו של שני הרשקו, למאמן עידו בר, לפיזיו ברנרדו ברקן ולכל הנבחרת המדהימה שלי. לספונסרים שלי סייברארק ומור בית השקעות, למאמן האישי שלי אייל בכר, ואיתו בצוות טל דרור, ותודה למשפחה שלי שתומכת בי בכל מצב ובכל זמן".

טל דרור מצוות האימון של מיטב מודיעין בירך: "גילי עשתה זאת בענק וסיימה יום חלומי עם מדליית ארד באליפות אירופה. פשוט אדירה. צריך לפרגן בענק לספורטאית הנהדרת הזו. כל הכבוד לה, אנחנו גאים בה, אוהבים אותה ושמחים בשבילה. היא תותחית. ברכות לצוות האימון של הנבחרת בראשות שני הרשקו, עידו בר ומיקי טנקה, ליושב הראש משה פונטי ולאגודת מיטב מודיעין, אייל בכר ונתי כפרי המנהל המקצועי של האגודה".

שני הרשקו, המאמן הלאומי של נבחרת הנשים, הוסיף: "אני שמח מאד על הזכייה של גילי שריר, שמצטרפת למדליות מאתמול של שירה ראשוני ןתמנע נלסון לוי. אני גאה מאד בגילי, שביום קשה ומתיש מצאה את המוטיבציה, היוזמה והכוח לנצח. זו מהות הנבחרת שלנו, חותרים לניצחון ומחפשים תמיד את הפתרונות הקשים למצבים קשים. לפעמים זה מצליח. חשוב לציין שאמנם הספורטאית זוכה במדליה ואני המאמן שיושב על הכיסא, אבל לכל הצלחה כזו יש שותפים רבים. בראש ובראשונה נבחרת איכותית ומחויבת, צוות מקצועי שמלווה ותומך, המאמן שעובד לצידי עידו בר, שלו חלק משמעותי בכל זכיה, לפיזיו שלנו, ברנרדו ולאיגוד הגודו והעומד בראשו, משה פונטי, שדוחף אותנו להישגים ודואג לנו לכל מה שצריך כדי להצליח".

לא רק גילי

גילי זאת גילי. את מה שהיא עשתה בטוקיו טרובדורים כבר תרגמו לשירים. למרות שהודחה בתחרות האישית בסיבוב הראשון, בתחרות הקבוצתית היא בילתה על המזרון יותר מכל אחד אחר, ואין אלא להודות לאלוהי הג'ודו על כך. אף על פי, קרוב לוודאי, שהוא רק חגורה ירוקה. רוי סיון הוא מדליסט הארד מאליפות העולם לקדטים 2019, ראשון בגביע אירופה 2022 עד גיל 21, והרשימה בין שני ההישגים הללו ממש לא קצרה. בימים אלו הוא צועד את צעדיו הראשונים בעולם הבוגרים, כולל טבילת אש מוצלחת בגרנד פרי תל אביב. המשותף לשניים הוא אייל בכר, שידע להפוך זאטוטים בגיל חמש לגו'דקות על. אבל לא רק בזכותו מועדון מיטב מודיעין מתבסס בצמרת מועדוני הג'ודו בישראל.

"זה לא מקרי. שניהם כשרונות חד פעמיים, אבל יש פה שיטה שמוכיחה את עצמה. כיף לקצור את הפירות. עכשיו הכל מתחבר. יש לנו צוות גדול, פסיכולוג ספורט, מאמן כושר. המערכת נבנתה בצורה מאד מרשימה. יש לנו עוד הרבה צעירים בקנה: יונתן אטלס, גל נחום שנכנסת לבוגרות ב-52 ק"ג ועוד. אני לא רוצה לחשוף את כולם, אני לא חושב שזה הדבר הנכון לעשות בשלב הזה באופן גורף. גילי סללה את הדרך, ועכשיו הולכים בעקבותיה".

והחלק שלך?

"זה לא הארי פוטר ואין לי מטה קסמים. יש לי ניסיון. מאד יכול להיות שבזבזתי כמה כשרונות כדי להשיג אותו. ניסיון זה לא לחכות שהזמן יעבור, זה לטעות וללמוד ולהצליח. עשיתי התקדמות בתור מאמן. למדתי, השתפשפתי, השתדרגתי. אני נמצא, מקצועית, במצב הכי טוב שהייתי בו אי פעם".

מיטב מודיעין על המפה?

"ומה שמדהים שבעתיד נהיה אפילו יותר טובים. המטרה שלי זה ארבעה-חמישה ספורטאים באליפות אירופה. אני לא מסתפק בשניים. אין שובע. עשיתי מדליה אולימפית עם ספורטאית שלי, יש כאלו שלא מצליחים לעשות את זה קריירה שלמה, אבל זה רק פתח לי את התיאבון. לא להיפך. יש בי רצון יותר גדול להגיע ולהצליח יותר באולימפיאדה הבאה".

לבדוק אותך?

"אני אופטימי. יש לנו כבר מסורת, אנחנו יוצרים אותה ממש עכשיו. יש לאן לשאת עיניים. הצעירים מסתכלים על גילי ורוצים גם. כשהיא באה לאימון מסתכלים עליה. זאת זריקת אמונה. כשרואים ספורטאי בטלוויזיה זה רחוק. פתאום הם רואים אותה פנים מול פנים. בן אדם, בשר ודם, כמוהם. מפילים אותה, מרגישים שהחלום אפשרי, גם בשבילם. דמות כזאת פורצת דרך למועדון שלם. לפעמים אפילו לענף".

איכשהו, כשהג'ודאים מגיעים לנבחרות הם פורשים כנפיים.

"מאמני הנבחרות עושים עבודה מעולה. גולן פולק נהדר, בחור צעיר שסיים קריירה תחרותית ומוכיח את עצמו. עומר יצחקי נהדר, אורן סמדג'ה מנצח על הכל. לא מזמן הוא קיבל תעודת הוקרה מאיגוד הג'ודו האירופי על הפעילות שלו בנבחרת. בסך הכל מעריכים אותי, מכבדים אותי, משתמשים בי. המדליה שעשיתי עם רוי בקדטים הייתה בשיתוף פעולה מלא עם גולן פולק. הוא היה מתקשר אליי, מתייעץ מה לעשות, איך לעשות. מאמנים זה לפעמים משחקי אגו, אבל אצלנו זה עובד מצוין".

טוקיו לא הייתה הצלחה.

"נכון שכולם ציפו ליותר בטוקיו, אבל האולימפיאדה לא מעידה, היא היוצאת מהכלל. הקורונה שיבשה הרבה תכניות. הנבחרת הגיעה לשיא בדיוק בזמן ופתאום דוחים את זה בשנה.דווקא אצל גילי זה היה הפוך. אם לא הקורונה כנראה שהפציעה הייתה מונעת ממנה להשתתף".

אז יהיה בסדר?

"אני משוכנע שיהיה מדהים בפריז. בכל המשקלים יש לנו חבר'ה במעמד מדליה. זה מטורף, אנחנו מעצמת ג'ודו. תמנע בגמר, ברוך בגמר, שירה וגפן נלחמות על מדליה. אליפות אירופה, מעולם לא היו לנו הישגים כאלה. אחרי הגראנד פרי בתל אביב, המאסטר מגיע לירושלים. 32 הטובים ביותר בכל משקל, התחרות השלישית באיכותה בענף. זאת עוד תעודת כבוד לג'ודו שלנו".

רוי סיון?

"רוי מתאמן אצלי מגיל חמש. לאורך השנים הוא תמיד בלט בנחישות שלו ובהשקעה שלו, וההורים שלו השקיעו לא פחות. ראשונים לדחוף ולהשקיע. זה מאסט היום. רוי בלט מאד בג'וניור, בבמה הבינלאומית. היום הוא בן 19 ומביא תוצאות קבוע. כל תחרות פודיום. שלושה גמרים רצופים זה לא פשוט. בג'ודו צריך רק רגע קטן של חוסר ריכוז, ולא היו לו הנפילות האלה. ספורטאי של עבודה קשה. שום דבר לא בא בקלות. אני מאמין שהוא יצליח גם בבוגרים ויביא הרבה מאד מדליות".

צילום: באדיבות איגוד הג'ודו

כתבות נוספות

"ממדים לבניינים"

"ממדים ללימודים" זה חשוב, אבל גם "ממדים לבניינים" לא פחות חשוב, ואולי אף יחזיר אותנו לערכים של עבודה פיזית שאינה מביישת את העוסקים בה

הכינו את בגדי הים

אם לא שמתם לב, עונת הרחצה כבר נפתחה • רגע לפני חופשת הקיץ הנה לכם סקירה על כל הבריכות באזור מודיעין: המתקנים, המחירים ושעות הפעילות

התחזית: קיץ יקר לפנינו

הזינוק ברמות מחירי הדיור במודיעין זלג גם אל שוק השכירות, כאשר אנשי הנדל"ן המקומיים מדווחים על עלייה של 10-20 אחוזים השנה עקב המחסור החמור ביותר בדירות להשכרה שנרשם בעשור האחרון, ועונים על השאלה האם אכלוס שכונת מורשת יציל את השוכרים

"ממדים לבניינים"

"ממדים ללימודים" זה חשוב, אבל גם "ממדים לבניינים" לא פחות חשוב, ואולי אף יחזיר אותנו לערכים של עבודה פיזית שאינה מביישת את העוסקים בה

המשך קריאה »

הכינו את בגדי הים

אם לא שמתם לב, עונת הרחצה כבר נפתחה • רגע לפני חופשת הקיץ הנה לכם סקירה על כל הבריכות באזור מודיעין: המתקנים, המחירים ושעות הפעילות

המשך קריאה »

התחזית: קיץ יקר לפנינו

הזינוק ברמות מחירי הדיור במודיעין זלג גם אל שוק השכירות, כאשר אנשי הנדל"ן המקומיים מדווחים על עלייה של 10-20 אחוזים השנה עקב המחסור החמור ביותר בדירות להשכרה שנרשם בעשור האחרון, ועונים על השאלה האם אכלוס שכונת מורשת יציל את השוכרים

המשך קריאה »

המספר הנוסף

שחק בן שבת, הסקורר של עירוני מודיעין, חתם על חוזה לעונה נוספת, איתמר אינהורן רשם ניצחון בתחרות הרכיבה בפולין, ונערות ב' דרום של עוצמה מודיעין פספסו עליית ליגה בשל הפסד בודד

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך