הציפיות תופחות כמו הבצק

יהודה גולן

בית קפה חדש בשם "מדלן" מתמקם ברחוב הקדר 1, סמוך למסעדת "פדריק" במרכז עינב, והוא מבטיח "להיות משהו שונה ואיכותי". הבעלים הם אלה ברקאי, קונדיטורית בעלת ניסיון רב ומי שהחזיקה בבעלותה עשר שנים את סניף "אינגליש קייק" במרכז מרל"ז, וגיסה דורון קוויאטק – שף בעל ותק וניסיון של שנים במספר מסעדות בתל אביב.

"מדלן" יהיה בית קפה כשר חלבי עם קונדיטוריה יצרנית. כלומר שהעיקר בבית הקפה הוא שהכל נעשה בייצור עצמי במקום. ברקאי: "לא יהיה אצלנו בצק קפוא שמגיע מבחוץ ומכניסים פה לתנור. אצלנו הכל יתחיל במטבח מקמח מים ושמרים".

איפה הדברים עומדים עכשיו?

"אני עוסקת בימים אלה בתיאומים האחרונים, בגיוס כח אדם ובסידורים".

מה זה אומר הכל בייצור עצמי? מה תייצרו?

"יהיו לנו כמובן עוגות, עוגיות, לחמים, מאפים, דליקטסים, קונפיטורות, מוצרים ללא סוכר לצד מוצרים רגילים, מימרחים גם לקחת, והכל יהיה תוצרת שלנו. אני מתמחה באפיה כקונדיטורית ותיקה ובעלת ניסיון רב ודורון כשף, כך ששום דבר מוכן מבחוץ לא יגיע למטבח שלנו".

מדוע ההקפדה על תוצרת עצמית?

"כי אנחנו רוצים לתת אוכל טוב, איכותי וטרי, במחיר טוב ובאווירה טובה וגם לשלוט על איכות האוכל. אם אנחנו מייצרים בעצמנו במטבח את העוגות או הלחמים, אנחנו יודעים בדיוק מה הוכנס פנימה ובאלו חומרים השתמשנו. אין הפתעות מבחינת האיכות וזה חשוב לנו וללקוחות שלנו, שתהיה לנו שליטה על איכות המוצרים".

זה מחייב היערכות מיוחדת כדי לייצר במקום?

"ודאי. מבחינת משרד הבריאות אנחנו עומדים בקריטריונים לקבל 'רישיון יצרן', שזה אומר שמותר לנו לייצר מזון במקום ולא רק למכור ולשווק. לכן מבחינת העסק פרט לרישיון העסק הרגיל של כל בית קפה, אנחנו גם מקבלים רישיון יצרן מזון וזה הבדל גדול וחשוב".

למה לצפות בגזרת המחירים?

"מבחינת המחירים אנחנו באמת רוצים לתת את האפשרות לקבל אוכל טוב במחיר נוח ולכן ארוחת בוקר למשל, תעלה לאדם ארבעים שקל ללא שתיה חמה. זה יהיה מחיר אחיד לכל סוגי הארוחות. שתיה חמה תעלה כעשרה שקלים בלבד שזה סביר ביותר, כך שארוחה עשירה ומפנקת ושתיה חמה תעלה לא יותר מחמישים שקלים והכל טרי ואיכותי מאד".

אז מתי הפתיחה?

"אין תאריך סופי כי יש עוד הכנות, אבל המועד המתוכנן הוא תחילת חודש נובמבר, כלומר בעוד שבועיים-שלושה".

מה מקור השם?

"מדלן היא עוגיה צרפתית בצורת צדף. מדובר באחת העוגיות המזוהות ביותר עם הצרפתים, למרות שמי שהמציאה אותה היא דווקא טבחית פולניה. המדלן היא עוגיה שיכולה להיות בצבעים וטעמים שונים, וכך גם אצלנו כמובן ניתן יהיה למצוא את העוגיה המפורסמת במגוון צבעים וטעמים גדול".

(צילום ארכיון)

2015-10-21 01:00:00
2015-10-21 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך