תפדלו ותפאדלו

אבירם שקד

שנה שלמה מזהיר הקומץ כי הקיץ מגיע ואיש אינו מתייחס. חוזר ואומר: הקיץ מגיע, אזהרה שנופלת על אוזניים ערלות. לכולם טרדות גדולות יותר, למשל, הבלגן הגדול בדרום. דרום ב', ליתר דיוק. או החזית שנפתחה באחת בין בית המכבים לבית עוצמה. הסחות דעת לא חסר. והנה, אשר יגורנו בא לנו, הקיץ הגיע. הקומץ צדק וניתך. לא פלא שנתפסו הכל עם המכנסיים למעלה.

גביע הקונפדרציות מתרחש ברקע, אבל לא בטוח שאליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21 לא גונבת ממנו את הבכורה. בינתיים שתי נבחרות גרמניה צעירות לוקחות חלק פעיל בטורנירים, בעוד נבחרת ישראלית בוגרת אחת פעילה אין אפילו בטורניר מוקדמות. הייתה מישהי דומה שהרחיקה לחיפה כדי לפגוש את אלבניה, אבל קשה לקרוא לה נבחרת פעילה. הנבחרת של שלמה שרף הייתה יותר פעילה בבית המלון.

גולדן סטייט שלחה את המלך קליבלנדה ללא מאבק ורפאל נדאל טייל בקלילות שהרסה לנו סיפור סינדרלה הירואי. אנשים מילמלו, נחמד, וחיפשו ערוץ להתנחם בו. על רקע חוסר המעש, נראה שהפעילות הספורטיבית העיקרית שנותרה היא לזפזפ בשלט עד ייאוש. היצע ערוצי הספורט מעולם לא היה מרשים יותר, מערוץ חמישים ועד ערוץ מאתיים וחמישים. וואן, חמש, חמש פלוס אחושילינג, ספורט אחד, ספורט שתיים וספורט תשעים ותשע תשעים, הכל פתוח ובחינם. רק לזפזפ ולהתייאש. היצע הערוצים מדגיש את הדלילות. בעת כתיבת שורות אלו משודר בערוץ כלשהו שידור ישיר מטורניר כשרונות הלה-ליגה, ועל דשא ירוק מתרוצצים קטקטים שנראים כמו טובעים בחולצותיהם. בערוץ אחר משודר משחק בין צעירי פולין וסלובקיה בשידור חוזר. בערוץ נוסף אפשר ליהנות מביצועיה של אלדוסיבי הארגנטינית ובערוץ אמו חוגגים יום הולדת לאובימיאנג, אמת לאמיתה.

 

* * *

 

יש שאומרים כי תזמון זה הכל בחיים. באקלים שכזה, לא מן הנמנע שהמכביה העשרים תזכה מן ההפקר. המפעל הספורטיבי השלישי בגודלו אחרי האולימפיאדה והאוניברסיאדה ואירוע הספורט היהודי הגדול ביותר בעולם, ייערך בישראל בחלקו הראשון של חודש יולי. אבל עם כל הכבוד לסופרלטיבים יחצניים, לא בטוח שצופה הספורט הממוצע לא מעדיף לחגוג יום הולדת לאובמיאנג.

ובכן, ימים יגידו. ובכל מה שקשור למודיעין כמקרה מבחן, יום אחד ספציפי במיוחד. ב-14.7 המכביה תגיע העירה. במסגרת החגיגה תתקיים כאן תחרות אופני כביש בהשתתפות עשרות רוכבים מקצועיים. ובאגף הספורט בעיריה מתכננים סביב האירוע הפנינג ספורטיבי, ללא תשלום, על טהרת האופניים. מה שנקרא, תפאדלו ותפדלו.

* * *

למען הסדר הטוב: המכביה, אירוע השיא של תנועת מכבי, מהווה כינוס של ספורטאים יהודים אשר מגיעים ממדינות שונות ברחבי העולם ומתחרים ביניהם בענפי ספורט שונים. על פי הערכות המארגנים, המכביה העשרים צפויה להיות הגדולה ביותר בהיסטוריית המכביות, שראשיתה ב-1932 ועתידה לארח השנה כ-10,000 ספורטאים וכ-22,000 חובבי ספורט נוספים, שיגיעו מיותר משמונים מדינות ברחבי העולם. חלק מהספורטאים שמשתתפים במכביה מעולם לא ביקרו בישראל וחלק ממטרת האירוע היא להעניק להם חוויה ספורטיבית ותרבותית אשר תחזק את הזהות היהודית והזיקה למדינת ישראל.

במילים אחרות, יהודי התפוצות נושאים אלינו עיניים, אבל מה לעשות שאצלנו נושאים רגליים ליוון למלונות "הכל כלול" עם מגלשת מים מהמיטה לבר. אגב, מתי יעשו מזה ספורט?

* * *

כפי שצוין, כחלק מאירועי המכביה, תתקיים בעיר, ביום שישי 14.7.17, תחרות אופני כביש בהם צפויים להשתתף עשרות רוכבים מקצועיים, בהם גם רוכבים רבים בני העיר. הם יצאו על האופניים מהספורטק העירוני וירכבו על שדרות מנחם בגין לכיוון מערב עד לפארק האקסטרים, משם ימשיכו שמאלה על שדרות החשמונאים לכיוון דרום ומשם עד לפארק קנדה ובחזרה. את המסלול יעשו המתחרים חמש פעמים, עד שישלימו מאה קילומטרים של רכיבה.

לכבוד החגיגה הבינלאומית שמגיעה לעיר עורכים באגף הספורט הפנינג ספורטיבי לכל המשפחה שיכלול מופע פעלולי אופניים המשלב מגוון קפיצות ראווה, פעילות אתגרית לאופניים שכוללת מתקנים מיוחדים בהם יוכלו המשתתפים שיגיעו עם האופניים מהבית, לרכב ולהתנסות וכן מגוון מתקני מים מתנפחים. ההפנינג יחל בשעה 08:00 ויתקיים במגרשי הספורטק העירוני שבשדרות מנחם בגין.

בנוסף, חובבי הרכיבה, יוכלו להצטרף לחוויית הרכיבה של המכביה ולקחת חלק באחד משני מסלולי הרכיבה שיתקיימו בסמוך למסלול התחרותי של המכביה. מדובר במסלול משפחתי המתאים להורים וילדים בן שישה קילומטרים וכן מסלול אתגרי לאורך חמישה עשר קילומטרים. במסלול המשפחתי ייסעו הרוכבים לאורך שדרות מנחם בגין עד לפארק האקסטרים ובחזרה. במסלול האתגרי הם יצאו לכיוון הגבעות הדרומיות, משם למבוא חורון על טיילת שדרות החשמונאים ובחזרה. שני המסלולים יצאו מהספורטק העירוני ותושבי העיר יוכלו לבחור מבין שני סבבים שיתקיימו באותו יום.

עלות השתתפות ברכיבה המודרכת תהיה 20 שקלים לבודד ו-50 שקלים למשפחה (עד 5 נפשות), כאשר כל משתתף יזכה לקבל חולצת "גם אני השתתפתי במכביה ה-20". ההשתתפות במסלולי הרכיבה מותנית ברישום מראש באתר עמותת סחלבים.

בעירייה מדגישים השבוע כי בצירים בהם יעבור המסלול התחרותי של המכביה יהיו שינויים בהסדרי התנועה, בדגש על שדרות מנחם בגין וחלקה הדרומי של שדרות החשמונאים, המוביל לצומת לטרון. פרטים נוספים אודות השינויים הצפויים בהסדרי התנועה, ניתן למצוא באתר העירייה, באפליקציה העירונית "מודיעין מכבים רעות" ובאתר עמותת סחלבים.

מסכם בשמחה שלמה פסי, מ"מ ראש העיריה ויו"ר עמותת סחלבים: "העיר מודיעין מכבים רעות גאה לארח ולקחת חלק באירועי המכביה ה-20, המתקיימת אחת לארבע שנים ומארחת ספורטאים יהודים מכל רחבי העולם. יחסית לעיר צעירה, זהו כבוד גדול שהיא מופיעה על המפה של אירוע הספורט היהודי הגדול ביותר בעולם. אני מזמין את התושבים לקחת חלק באירוע, לצפות ולעודד את הספורטאים וכן ליהנות מההפנינג שיתקיים ללא תשלום לרווחת כלל תושבי העיר".

2017-06-26 01:00:00
2017-06-26 01:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך