ושוב אתכם

איילת לוין, צילומים דובר הע
2014-10-12 01:00:00
2014-10-12 01:00:00

בחול המועד סוכות תארח, זו השנה השלישית, מודיעין את פסטיבל הקרקס הבינלאומי. למשך שלושה ימים תהפוך העיר לזירת קרקס בינלאומית ענקית, בה יקיימו אמנים מהארץ ומחו"ל עשרות מופעי קרקס מרהיבים הכוללים מופעי אקרובטיקה ותעופה אווירית, להטוטנות, ליצנות, לוליינות, קטעי ג'אגלינג, מופעי אש, פנטומימה ותיאטרון, המופעים מלווים באפקטים ייחודיים גדושים במתח ובהומור, וירטואוזיות ויכולת גמישות מופלאה של האמנים.

בפסטיבל שלושה מופעים מקוריים ומיוחדים אשר יציגו באולמות ובאוהל קרקס מיוחד. המופעים בתשלום ויתקיימו בשעות הבוקר ואחה"צ המוקדמות.

בנוסף, מחכים לבאי הפסטיבל שלל מופעי קרקס הפתוחים לקהל ללא תשלום  – בכניסה חופשית בין השעות 18:00-23:00, המופעים מתאימים לכל הגילאים ומבטיחים חוויה תרבותית ייחודית.

 

בין המופעים המיוחדים: קברט קרקס Kibali  מופע של מיטב אמני הקרקס מרחבי העולם שזכו לפרסים בתחרויות בינלאומיות בשנתיים האחרונות, "המתנדנדים"- אמנים המתהלכים על עמודים בגובה 4 מ', "מסע צועני"- מופע המשלב טכניקות של חבל אנכי, אקר ובלאנס, עמידות ידיים, טרפז ודאבל טרפז במופעים ספונטניים  אשר יפתיעו את עוברי האורח בסצנות של מחול ותיאטרון פיזי בנקודות שונות ברחוב, מופע Clepsydra מאיטליה -קבוצת Sonics במופע שהוצג לראשונה בפסטיבל הדינבורג באוגוסט האחרון  וזכה לשבחים רבים. סבך של גופים ותנועה בחיפוש אחר תדהמה ופליאה. Sonics היא חברה איטלקית ובינלאומית שנולדה בשנת 2001 והופיעה בכל רחבי העולם, מרומא ועד למיאמי, מטורינו למומביי, מפרנקפורט לדובאי דרך פטרס, ביירות וקייב. הם מילאו את בתי הקולנוע, השמים והכיכרות עם אקרובטים הקלים כמו נוצות, ציוד מרשים וכל הדמיון המגוון והמתוחכם של קרקס "נובו", מופע של אמנים על קביים קופצות מספרד ועוד.

 

פסטיבל הקרקס הינו אירוע הקרקס הגדול בישראל, והוא מהווה אירוע רב- משמעות עבור קהילת אמני הקרקס בישראל מעצם היותו הבמה הגדולה והיחידה בארץ למופעי קרקס על כל סוגיו, כמו-גם מקור משיכה לאמני קרקס מרחבי העולם.

הסדרי התנועה בימי הפסטיבל

בשלושת ימי הפסטיבל בין השעות 16:30 ל-23:00 ייחסמו לתנועת רכבים ולחנייה הרחובות: עמק דותן (אי זוגי) ממרכז מרל"ז ועד פינת עמק יזרעאל (מזרח). הפניה לנחל עיון תישאר פתוחה. רחוב עמק יזרעאל – מערב (צד זוגי) בקטע שבין כיכר "הולמס פלייס" לכל אורכו עד רחוב עמק החולה. רחוב נחל ירמוך – תיסגר יציאה/כניסה מכיוון רחוב עמק יזרעאל. יציאה וכניסה לרחוב תתאפשר אך ורק מכיוון רחוב נחל עיון. רחוב עמק החולה – צפון (צד זוגי) בקטע שבין האמפי פארק לפארק הדגים ייסגר לסירוגין למספר דקות בהתאם לאירועים שיתקיימו במקום. כמו כן רחוב עמק יזרעאל (מערב) בקטע שבין עמק דותן לנחל ירמוך ייסגר למשך שלושה ימים החל מתאריך 12.10.14 בשעה 11:00 ועד תאריך 14.10.14 בשעה 24:00. דיירי רחוב עמק יזרעאל (אי זוגי) מתבקשים להחנות את רכבם בחניות הפנימיות של הבתים בימי הפסטיבל. לבאי הפסטיבל יוקם חניון מרכזי בשדה הפתוח מזרחית לרחוב יאיר פרג סמוך לכניסה הצפונית למכבים. שאטלים יאספו את הבאים מהחניון וחזרה אליו ויבוצעו סבבים באופן שוטף החל מהשעה 17:30 ועד 23:30 כאשר נקודת איסוף חזרה לחניון תמוקם ברחוב עמק יזרעאל 7 פינת נחל בזק. חניית נכים: תתאפשר בחניון אספלט ברחוב עמק דותן מול "הולמס פלייס" – כניסה לחניה תהיה מול רחוב עמק דותן 52. עוד ציינו כי הכניסה לאירוע תבוצע באמצעות כניסות מבוקרות (מסרקי בידוק), התושבים מתבקשים להתאזר בסבלנות ולהישמע להוראות כוחות הביטחון, המאבטחים והסדרנים. כמו כן לא תותר חניית רכבים בשטח הפסטיבל רכבים חונים יגררו לחניון הכורכר מול היכל התרבות, לא תותר הכנסת בעלי חיים לאירוע, לא תותר הכנסת נשק פרטי/צה"לי/משטרתי לאירוע. בימי הפסטיבל יחולו שינויים בלוחות הזמנים ומסלולי הנסיעה של התחבורה הציבורית בעיר. יש להתעדכן באתר העירייה ובמוקד הטלפוני של חברת קווים בטלפון: 2060* .

צילום יח"צ

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »