המנגינה לעולם נשארת

איילת לוין

סרן נתן כהן ממודיעין היה מפקד הטנק הראשון שנכנס לרצועת עזה במבצע "צוק איתן" ולא חזר. סיפורו של כהן, בן 23 במותו, נגע ללבם של רבים בארץ, בעיקר מכיוון שהוא עמד להינשא טרם הכריעה אותו המלחמה.

בימים אלה מגייסים חבריו, ארוסתו ומשפחתו כסף להפקת סינגל וקליפ לזכרו. הפרויקט פורסם באתר headstart והחברים מקווים להשיג מימון של 40 אלף שקל כדי להוציאו לדרך. בעמוד הפרויקט נכתב "יש רגע בחיים שמשנה הכול. ביום שלישי, 22 ביולי 2014, בשעה 22:15. זה קרה לנו".

השיר לזכרו של כהן נכתב על ידי שגיא חדשי, חברו לכיתה מהישיבה התיכונית בה למד ברמת הגולן. "השיר נולד מתוך אובדן גדול וצער עמוק ומתוך רצון להנציח ולכבד את זכרו של נתן" כך כתב חדשי באתר הפרויקט.

"נתן הוא בנם הבכור מחמישה ילדים של דוד ולימור. נתן הוא הארוס של טל, קצינת צה"ל, איתה אמור היה לעמוד מתחת לחופה בחודש אוקטובר. נתן הוא מפקד, חבר יקר, אהוב ללא קץ ומורה דרך. התחלנו את דרכנו, את המסע המיוחד בשבילי חייו של נתן, בשיר, פרי עטו של שגיא חדשי". – כך נפתחים הציטוטים בדף הפרויקט.

"המסע לזכרו ולמורשתו מתחיל כעת ואנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, לסייע ולקחת בדרך שהקצין הצעיר והאהוב, האמין בה בכל ליבו. יחד, יחד אתכם, נוכל להפיק את הסינגל והקליפ הזה, להנצחתו של סרן נתן כהן שנתן את הכל למעננו. אנחנו מבקשים בלב אוהב וכואב, להמשיך לנגן. עם דמעות בעיניים ונחישות  גדולה בלב. ללא תמיכתם לא נוכל להנציח את נתן ולהפיק את הסינגל והקליפ המיוחד והמרגש הזה". 

הופעה פרטית לנדיבים

פרויקט ב"הדסטרט" חייב להשיג את יעד המימון שלו עד תאריך היעד שנקבע לקמפיין, במקרה ויעד המימון לא הושג הכסף לא ייגבה מהמשקיעים בו. נכון להיום (נותרו להשגת היעד 21 ימים). אפשר להשתתף בעלות מינימלית של 30 שקל ומי שישקיע סכום זה, בנוסף למכתב התודה שכולם יקבלו יקבל לינק להורדת הסינגל. תמורת סכומים גבוהים יותר (למשל ב-150 שקל)  יקבל התורם עותק של הסינגל באיכות אולפן. ומי שיבחר להשקיע 3,000 שקל (עד ארבעה תומכים) יזכה להופעה פרטית בפני קהל של עד חמישים איש של הזמר המבצע, ישראל בראון. הופעה שהיא תרומה לטובת הסינגל והקליפ.

הסינגל שייצא לאור בעזרת תומכים אדיבים וטובי לב הוא נדבך אחד במערך ההנצחה שהוריו, חבריו וארוסתו של נתן הקימו. חשוב להם שיזכרו את נתן ויכירו אותו גם לאחר מותו כמי שבלט בנתינה בלתי נגמרת, שמחת חיים, רצינות ואחריות, קבלה של האחר ואהבת הארץ והאדם. כמי שליבו נטוע היטב בקרקע, במולדת שלנו, וידו תמיד מושטת לעזרה.

כדי להנציחו ואת ערכיו הקימו קרוביו את העמותה "אור נתן". עמותה שגם היא שותפה פעילה בהפקת הסינגל. העמותה, שמטרתה להפוך בני הנוער לאזרחים תורמים על פי ערכיו ואמונתו של סרן נתן כהן, שמה לה כמטרה להפוך למשפחה שנייה עבור בני נוער שזקוקים לתמיכה נוספת ובהמשך גם כשיהפכו לחיילים.

הערים בהן העמותה תפעל בשלבים הראשונים הן מודיעין, תל אביב, ירושלים וחיפה. צוות המדריכים יאתר את בני הנוער במקומות הבילוי שלהם, בבתי הספר, בתנועות הנוער ובכל מקום בו הנוער נמצא. בשלבים הבאים כל מדריך ילווה מספר תלמידים לבית הספר ויחד עם הצוות המחנך יאתר את הקשיים שלהם, אם לימודיים אם רגשיים ואם אחרים, וייתן להם מענה בשיתוף בית הספר, העמותה והורי התלמידים. בנוסף, יתקיימו מפגשים אישיים וקבוצתיים. מדי שבוע יתקיימו שני מפגשים קבוצתיים, ומפגש אישי אחד לפחות.

המדריכים גם יכינו את בני הנוער לצו הראשון ויהיו זמינים עבורם בכל עת שיצטרכו, כחלק מובנה מהתכנית. מדריכי העמותה יכינו את בני הנוער לחיים תורמים באמצעות התנדבויות שונות, טיולים הפעלות וערכים של ציונות ואהבת האדם. צוות המדריכים ילווה את בני הנוער בהפיכתם לחיילים, ייתן מענה לצרכיהם, ובשיתוף פעולה עם הגורמים הצבאיים יכוון את החיילים לפיקוד ומנהיגות.

לדברי דוד כהן, אביו של נתן, הנוער ייחשף לדמותו של נתן לכל אורך הדרך: הדרישה העצמית ללא פשרות יחד עם שמחת חיים ממקום הכי עמוק שיש. כך הערכים של נתן ימשיכו הלאה.

דוד: "כל החברים של נתן בקשר הדוק איתנו. יש לנו קבוצה של כל חבריו וארוסתו בוואטס אפ והחברים ממודיעין מגיעים אלינו הביתה מדי פעם בשבתות. אנחנו יושבים יחד, אוכלים ושרים. טל עדיין ותמיד תהיה בת בית אצלנו. חשוב לנו שאנשים יכירו את נתן גם אם זה לאחר מותו וחשוב לנו שיזכרו אותו. באמצעות פעילות העמותה ודרכים יצירתיות אחרות כמו השיר אנחנו מצליחים לחשוף רבים אחרים לדמותו".

הנצחה גם בצדקה

בימים אלה אוספת עמותת "חסד מודיעין" כסף למצרכים עבור משפחות נזקקות (במודיעין מדובר בכ-150 משפחות), על שמו של נתן. חלוקת המזון תתבצע בכ"ה בתשרי (19 באוקטובר) לציון היום בו נתן היה אמור להתחתן עם בחירת ליבו טל. זוהי יוזמה של חבר משפחת כהן, שקיבל את אישור המשפחה. היה לו חשוב לעשות משהו משמעותי בערב הזה ושנתן ייזכר בזכות הקרבתו למדינה ואופיו, מי שתמיד עזר לאחר ולמי שהיה זקוק לכך. לפרטים נוספים לפנות לשולי מויאל: hesedmodiin@gmail.com  או ב-0542222105

בצילום: נתן כהן ז"ל. באדיבות המשפחה

2014-10-05 01:00:00
2017-07-06 01:00:00

כתבות נוספות

הביאו לנו נחת

תלמידי מודיעין רשמו השבוע הישגים מרשימים במיוחד: מדליית ארד באולימפיאדת הכימיה ומקום רביעי בתחרות מדעים בינלאומית

שיטת בן סעדון

מאז פיטוריו ממשרת סגן ראש העירייה בשכר מטיח אילן בן סעדון בעירייה האשמות חמורות, שאף גובלות בפלילים, מבלי שיציג ראיות כלשהן או שיגיש תלונה לגורמים הרשמיים כפי שמצופה מנבחר ציבור • בשבוע שעבר חשף את עצמו לתביעת דיבה, לאחר שהאשים בפומבי את מהנדס העירייה כי היטה את המכרז על מגרש בזק, ואף טען כי בעירייה "טיפלו" בתיעוד הישיבה בה תמך בשינוי ייעודו של המגרש

גם להם מגיע בית

סניף איחוד הצלה במודיעין זכה סופסוף למבנה קבע משלו, הודות לתורמים מארה"ב, שישמש להכשרות מקצועיות

הביאו לנו נחת

תלמידי מודיעין רשמו השבוע הישגים מרשימים במיוחד: מדליית ארד באולימפיאדת הכימיה ומקום רביעי בתחרות מדעים בינלאומית

המשך קריאה »

שיטת בן סעדון

מאז פיטוריו ממשרת סגן ראש העירייה בשכר מטיח אילן בן סעדון בעירייה האשמות חמורות, שאף גובלות בפלילים, מבלי שיציג ראיות כלשהן או שיגיש תלונה לגורמים הרשמיים כפי שמצופה מנבחר ציבור • בשבוע שעבר חשף את עצמו לתביעת דיבה, לאחר שהאשים בפומבי את מהנדס העירייה כי היטה את המכרז על מגרש בזק, ואף טען כי בעירייה "טיפלו" בתיעוד הישיבה בה תמך בשינוי ייעודו של המגרש

המשך קריאה »

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

המשך קריאה »

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך