הפיצריות קיבלו צו 8

ערן קמינסקי

כמו בשנה שעברה (במהלך "צוק איתן"), גם סיבוב הטרור הנוכחי מביא למודיעין עליה במפלס הפטריוטיות וההתגייסות. בימים האחרונים נרתמו תושבים רבים מהעיר לטובת כוחות הביטחון, בעיקר בכל הקשור ל"פינוקים" בתחום האוכל.

הפיצות זורמות

ביום חמישי שעבר העלה ארז גור, תושב העיר, את הפוסט הבא בעמוד הפייסבוק  "מודיעין שלנו": "למי שלא יודע שוטרים רבים מתחנת מודיעין הוקפצו בצו 8 לתגבר את הכוחות בירושלים. אני רוצה להתארגן ולהביא להם מגשי פיצה חמים וכמה בקבוקי קולה. איזה פיצה הכי טובה (וזולה כי לקנות 10 מגשים זאת בכל זאת הוצאה) כדאי לקחת להם? מישהו רוצה להצטרף אליי לנסיעה?"

 

כמה מגשים רציתם? (צילום: ארז גור)

את התוצאה לאחר פרסום הפוסט גור לא צפה: "אני הייתי שוטר בעבר וכיום אחי הצעיר משרת במשטרה, כך שאני יודע כמה חרא זה לעמוד במשמרת של 12 שעות בעמדות בעיר העתיקה בירושלים. זה קשה עד גהינום. השוטרים שהוקפצו ממודיעין הוצבו שם בשעה 11:00 ולקראת עשר בלילה הודיעו להם שהם צריכים להגיע לאבטח הפגנה בעיר. הם סיימו את העבודה בשלוש לפנות בוקר".

ומה קרה לאחר שפרסמת את הפוסט?

"את הפוסט כתבתי מפני שניסיתי לאתר את מספר הטלפון של אחת הפיצריות, כדי שיכינו לי מראש את המגשים ולא אצטרך לחכות. כבר היה בסביבות עשר בלילה. ישר התחיל מטח של טלפונים והודעות בוואטספ ובפייסבוק. אחת אמרה שהיא מכינה עוגות ושאבוא לאסוף, אחרת רצתה להכין כריכים, מ'פיצה פארגו' התקשרו אלי ואמרו שייתנו לי הנחה ופיצה 'שמש' ופיצה 'צ'יז' התקשרו אלי ואמרו שאבוא לקחת מגשי פיצה שהם תורמים. התקשרו אלי גם שני תושבים שרצו להצטרף והציעו שניסע ברכב החברה של אחד מהם. בהתחלה חשבתי שאוציא על זה בסביבות חמש מאות שקל ובסוף יצא שלא שילמתי שקל. פיצה 'צ'יז' תרמו עשרה מגשים ושתייה ו'הולי בייגל' ארגנו מגש ענק של כל סוגי הבייגל שיש להם".

ואיפה חילקתם את הכל?

"הגענו לעיר העתיקה בירושלים ועברנו בין השערים, כולל שער שכם שבו למחרת היה פיגוע דקירה. בסוף נשארו לנו עוד מגשים אז נסענו גם לאכסניה בה שיכנו את השוטרים ועברנו בין החדרים וחילקנו להם. האמת, זה עשה לי טוב בלב. הלכתי לישון באותו לילה בהרגשה שאני את שלי עשיתי".

התלמידים אוספים

גם בבית הספר "אסיף" התגייסו לטובת החיילים, כאשר הנהגת ההורים הבית ספרית יזמה הכנת משלוחי ממתקים וחטיפים לחיילים. נעמה קציר מהנהגת ההורים מספרת: "זאת הייתה יוזמה של הנהגת ההורים שביקשה מכל תלמיד להביא משהו כדי להכין חבילות עבור השוטרים. חשבנו שכל ילד יביא איתו חטיף או שניים ובסוף כל הורה שלח עם הילד שקיות מלאות.

 

החבילות כבר מוכנות בבית הספר "אסיף" (צילום: נעמה קציר)

גם המורים והמנהלת התגייסו והיה מדהים לראות איזו התגייסות וכמה מצרכים הגיעו. תוך יומיים הוצאנו קרוב לארבעים ארגזים מלאים בחטיפים, עוגות, עוגיות ושתייה, כאשר ההורים והילדים התגייסו להכין את הארגזים ולארוז אותם. חילקנו את הארגזים לשוטרים מהתחנות בסיבות מודיעין, שהעבירו הלאה לתחנות באזור ירושלים, מעלה אדומים והסביבה".

המשוחררים זוכרים

ובינתיים יש גם מי שמנסה להפוך את העניין למשהו קבוע ומאורגן יותר. הכל החל כאשר רועי אריאלי, אביחי זליגמן וחבר נוסף בשם ג' המשרת ביחידת מודיעין, ישבו לקפה השבועי שלהם ושוחחו על המצב. אריאלי מספר: "ישבנו ודיברנו והתבאסנו נורא מהמצב ומכך שאנחנו לא יכולים לעשות כלום. ראינו שהמדינה במצב בעייתי ואנחנו יושבים מהצד, אז התחלנו לחשוב מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור, כדי לתרום לרוח הכללית. אביחי ואני משוחררים די טריים משירות קרבי, ככה שאנחנו יודעים מה תמיד היה חסר לנו בשירות. זכרנו שמעבר ללקבל חבילה מאזרחים, הביקור הפיזי ועצם ההגעה של מישהו אליך למוצב זה תמיד העיף אותנו למעלה. שמישהו בא עם חבילה ופק"ל קפה ואומר לך תודה רבה, זה מעיף את מצב הרוח".

אז מה אתם בעצם עושים?

"התחלנו להגיע בימי שישי למוצב בכביש 443 עם חבילות שאספנו מתושבי רעות. עכשיו אנחנו מתחילים יוזמה שכל חודש וחצי נגיע למוצב אחר ונעשה לחיילים ערב על האש. הכל יהיה מתרומות שנאסוף והחיילים רק צריכים להגיע רעבים. אם נצליח לגייס גם תרומות כספיות, אז נביא איזה סוג של הפעלה לערב".

 

עם חיילי התותחנים על כביש 443 (צילום: רועי אריאלי)

מתי יהיה הערב הראשון?

"ביום שני הבא אנחנו עושים ערב על האש לחיילים במוצב של פלוגת שמשון בעציון. זה יהיה אירוע הפתיחה הרשמי ונשמח מאוד אם תושבי מודיעין יתגייסו לעזור לנו במצרכים ובתרומות". 

2015-10-25 01:00:00

כתבות נוספות

גם להם מגיע בית

סניף איחוד הצלה במודיעין זכה סופסוף למבנה קבע משלו, הודות לתורמים מארה"ב, שישמש להכשרות מקצועיות

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

המשך קריאה »

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך