"התחלתי כבר לחשוב מה אגיד לנשיא המדינה בטקס"

יהודה גולן

גם השנה יש למודיעין נציגים מקרב 120 החיילים המצטיינים שייתקבלו ביום העצמאות בבית הנשיא. השניים הם סג"מ גבי אלבום מגדוד הסיור של חטיבת גולני וצוערת ק' ממערך השטח של חיל המודיעין (העוסקת בניתוחי שטחים לקראת מבצעים ופעולות ולכן פרטיה חסויים).

הגדרת תפקידה הצבאי היבש של ק' הוא "מפיקת מיפוי מדוייק". מזה אי אפשר להבין הרבה, אבל מקריאה בין השורות ניתן להבין, לא במילותיה כמובן, שצוערת ק' בוחנת מפות ותצלומי אוויר במסגת המערך החזותי של חיל המודיעין, מה שמאפשר לכוחות בשטח להכיר טוב יותר את תוואי הקרקע שלקראתו הם הולכים ובעיקר את המכשולים והקשיים הצפויים בדרך אל היעדים.

ק', בת 20, נולדה וגדלה במודיעין לאם ממוצא אתיופי ואב ממוצא קנייתי. היא מספרת על משפחתה שאיננה אופיינית להרכב המקובל כאן: "בקניה אין קהילה יהודית אבל אבי עלה לישראל בגיל 19 וכאן הוא הכיר את אמי". את ההסבר כיצד אביה הגיע לקניה היא מספקת באמצעות הדור הקודם: "סבתי יהודיה מקנדה והיא הכירה את סבי שהיה קנייתי והם נישאו ועברו לגור בקניה. אבי נולד שם וכך הוא הגיע לישראל כשעלה לפה. אני הבת הגדולה יש לי עוד אח ואחות קטנים".

היא כבר שנה וקצת בצה"ל, "אחרי שדחיתי את הגיוס בשנה כדי לעשות שנת שירות". היא למדה בתיכון עירוני א', במגמות ביולוגיה וכימיה ועברה ילדות די סטנדרטית במודיעין. אביה מהנדס מכונות ואמה עובדת בחברת תעופה בנתב"ג.

איך קיבלת את ההודעה על היותך חיילת מצטיינת?

"המפקד הישיר שלי קרא לי והודיע לי שאני מועמדת ושעלי לעבור ראיון. מאד התרגשתי כי לא האמנתי שאהיה במעמד הזה, אבל הוא המליץ עלי ולאט לאט זה חילחל שאכן זה אמיתי. הלכתי לראיון ואחרי שבועיים בערך הודיעו לי שאני ברשימת החיילים המצטיינים ואז באמת התחלתי להתרגש כי לא ציפיתי שזה יקרה".

איך היה הראיון?

"האמת, מלחיץ. סיפרתי על עצמי כמובן ועל התפקיד שאני מבצעת בצבא. שאלו אותי על המשפחה, סיפרתי כל מה שעשיתי, הייתי פעילה בצופים וכמובן על התוכניות להמשך השירות בצבא כקצינה".

מדוע החלטת ללכת לקורס קצינות?

"כי בתפקיד האחרון שלי הבנתי מה זה אומר להיות מפקד ומה זו אחריות והבנתי את המשמעות של להיות מפקד בצה"ל. הגשתי מועמדות למבדקי קצונה ואחרי שאישרו את התקן הלכתי למבדקים ועברתי אותם כך שיש לי תקן לחזור ליחידה שלי כמפקד הקורס שאותו עברתי כחיילת. אני מאד מתרגשת לקראת חזרתי כקצינה לקורס כי מאד רציתי את התפקיד הזה".

חשבת כבר מה תגידי לנשיא המדינה?

"האמת שבימים האחרונים התחלתי לחשוב ולתכנן מה אגיד לו בכלל בטקס. אולי הוא לא ישאל אותי כלום? ואולי פתאום ידבר איתי? אני לא יודעת".

מה את מתכננת לומר לו?

"אני עושה סימולציות לגבי כל מיני מצבים מה הוא יכול לשאול אותי ואז אני חושבת על תשובה נאותה. אני מקוה שיהיה בסדר. הוא אדם נחמד אז אני מקוה שיהיה בסדר".

* * * 

סג"מ גבי אלבום, בוגר תיכון יחד במודיעין, כבר ותיק יותר בצבא ועומד להיכנס לתפקידו השני כקצין לאחר שישלים שנה כסגן קצין קשר גדודי בגדוד הסיור של חטיבת גולני. התפקיד הבא שלו הוא כקצין הקשר של גדוד 13 בחטיבה. "אני מחליף תפקיד אבל נשאר בבית לא מחליף מדים, לא מחליף את הכומתה החומה של גולני. גם תג היחידה של גולני נשאר עלי. זה הכי כיף להתקדם בתפקיד בתוך הבית המוכר והחם סביב האנשים שאתה סומך עליהם, לוחמים וחברים".

גם אלבום קיבל את ההודעה על היותו חייל מצטיין מקצין הקשר החטיבתי של גולני, שבישר לו שהוא ברשימת המועמדים והולך לראיון. "אמרתי למפקד שלי 'אני בעיצומם של הכנות לתרגיל גדול. בוא נחכה אחרי התרגיל', אבל אי אפשר לעצור את הראיונות. יצאתי לראיון, הספקתי לחזור ולהשלים את התרגיל שהיה מוצלח מאד".

כעבור שבועיים שוב התקשר קצין הקשר החטיבתי הפעם לבשר לגבי שהוא ברשימת החיילים המצטיינים, "להיות ברשימת החיילים המצטיינים ליום העצמאות זו גאווה גדולה מאד עבורי, ובמיוחד לשרת את המדינה בתפקיד משמעותי כזה ולהיות חייל מצטיין שפוגש את נשיא המדינה", הוא אומר.

למה בחרת דווקא במסלול הזה?

"כי רציתי לשלב גם אלמנט לחימה משמעותי ובגולני כמובן אתה קודם כל לוחם וגם היבט טכנולוגי ומקצועי חשוב כמו תיקשוב אז זה ממש התאים לי".

היה לך רקע טכנולוגי?

"קצת. בעיקר שתיקנתי לחברים שלי את האייפונים שלהם", הוא צוחק.

וההחלטה להפוך לקצין?

"זה חלק מהעניין של תרומה למדינה ורצון לבצע שירות משמעותי ואיכותי עבור המדינה. קורס קצינים של חיל התיקשוב הוא קורס ארוך, מורכב ומעניין מאד מאד, עם הרבה מאד למידה והרבה עניין, אתה מכיר תחומים חדשים שלא הכרת כך שמבחינתי אני יודע שאני במקום הנכון עבורי".

משפחתו של גבי עלתה מאנגליה לפני כעשרים שנה והשתקעה בשכונת השבטים. האב מהעיר רדינג ואמו ממנצ'סטר היו כבר מבוגרים כדי לשרת בצה"ל, "כך שאני הראשון מהמשפחה שמשרת בצבא וזו גאווה של כל המשפחה שלנו וגם מחוייבות. בעיקר עכשיו בתפקיד החדש שלי כקצין קשר, כל האחריות בשטח עלי וזה מחייב מאד. אבל אני לא חושש. אני יודע שהכנתי את עצמי היטב לתפקיד כשהייתי סגן קצין קשר ואני באמת באמת מרגיש שליחות למדינה כשאני משרת בגולני".

לאלבום יש אח תאום שהלך לעתודה האקדמית ולומד מתימטיקה ומחשבים ועוד אחות קטנה. הוא עצמו העדיף ללכת לשירות הקרבי ואינו מצטער לרגע: "אני נהנה מאד ממה שאני עושה וזה הכי חשוב. התפקיד מאתגר מאד, למרות הקשיים והעומס ולכן אני גם רואה את המשך שירות הקבע כאופציה ריאלית עבורי, ואם לא אז בטח אגיע לאיזו שהיא חברת הייטק".

צילום דובר צה"ל

2017-05-01 01:00:00
2017-05-01 01:00:00

כתבות נוספות

גם להם מגיע בית

סניף איחוד הצלה במודיעין זכה סופסוף למבנה קבע משלו, הודות לתורמים מארה"ב, שישמש להכשרות מקצועיות

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

המשך קריאה »

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך