"להיות חיילת בודדה זה קשה"

יהודה גולן

בין מאה ועשרים החיילים המצטיינים של צה"ל שייפגשו עם נשיא המדינה שמעון פרס ביום העצמאות יש נציגות נכבדה למודיעין: שישה מבני העיר נכללים בין החיילים המצטיינים שיתקבלו על-ידי הנשיא בטקס השנתי שיהיה ביום העצמאות. בנוסף יש גם קצינה מלפיד, הנכללת בין חמישים מצטייני הרמטכ"ל, שכבר קיבלו תעודות הוקרה מרב אלוף גנץ.

אחת ממצטייני הנשיא היא רב"ט דניאל טל בת 20 ממודיעין, שהגיעה לעיר עם הוריה מתל אביב כשהיתה בת שלוש. דניאל למדה בעירוני א' והיא בת להורים גרושים. לפני שנה וחצי היכה האסון במשפחתה, כשאמה נפטרה ממחלה ממארת. דניאל כבת יחידה נותרה לבדה והמשיכה להתגורר בדירת האם בעיר, והוכרה כחיילת בודדת על כל המשתמע מכך. למרות היותה חיילת בודדת דניאל המשיכה בשירות הצבאי כשהיא לא מוותרת: "לא עשיתי הנחות לעצמי, אני חושבת שאני חיילת טובה שתמיד נותנת מעצמה ואני מנסה להמשיך ולתרום" היא אומרת.

כדי להחזיק את עצמה ואת הדירה, עובדת דניאל בקפה ארומה בקניון עזריאלי "אני יוצאת כל יום הביתה מהבסיס בצומת ביל"ו ובערב אני עובדת בקפה", היא מסבירה.

איך מנהלים חיי חברה כשכל היום נמצאים בצבא ובערב עובדים?

"נכון שלהיות חיילת בודדה זה קשה. באים לבית ריק בסוף היום, אבל אני מתגברת על זה, בעיקר בכך שאני מעסיקה את עצמי. יש לי חיי חברה, אמנם בעיקר בסופי שבוע כי גם החברים שלי מגיעים הביתה בסופי שבוע. אבל אני מסתדרת".

בעוד שלושה חודשים עתידה דניאל להשתחרר מצה"ל "נרשמתי לפסיכומטרי  ואני מתכננת לנסוע לטייל בחו"ל לפני הלימודים, כנראה לברזיל, שם יש לי דוד". דניאל די הופתעה מכך שנבחרה כמצטיינת נשיא: "אמרו לי ולא ידעתי על מה החליטו לבחור בי" היא אומרת בצניעות, "אני עושה את העבודה שלי ומשתדלת".

ואלה שאר המצטיינים:

סמל עדי אנקונינה, בת 20, משרתת בחטיבה 769 – החטיבה המרחבית שאחראית על גזרת אצבע הגליל והר דב באוגדה 91. עדי מתפקדת כסמב"צית בחטיבה ולמעשה מתפעלת כוחות ושולטת על הגזרה מחמ"ל החטיבה. היא מילאה כבר מספר תפקידי סמב"צ ועבדה מול גדודים קרביים שהגיעו לגזרה לפעילות מבצעית במסגרת החטיבה כמו גדודי גולני, גדוד חרב וגדודי חטיבת הנח"ל. לפני מספר חודשים בעת ירי קטיושות על קריית שמונה תיפקדה עדי בצורה טובה מחמ"ל החטיבה בקור רוח וזכתה לפידבק חיובי ממפקד החטיבה.

סגן אמיר בית יעקב, בן 22, הוא עוזר קצין חימוש בחטיבה המרחבית ערבה שליד אילת. אמיר התגייס לצבא עם פרופיל 64 עקב היותו אלרגי לשמש. הוא התקבל לעתודה האקדמית וסיים את לימודיו בהנדסת חשמל ויצא לקצונה. בתפקידו הראשון כקצין היה מפקד מחלקת חימוש בגדוד הסיור הבדואי ונטל חלק במספר מבצעים, בהם גם מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה.

סמל ספיר קציר, בת 21 מרעות, התגייסה ביולי 2012 לצה"ל ושובצה במערך ההגנה האווירית. כבר כרב"ט היא לא היססה לקבל על עצמה אחריות בתפקיד פיקודי כממלאת מקום קצינה. כיום היא מפקדת על שש עשרה מדריכות הגנה אווירית בבית הספר להגנה אווירית שבנגב.

סגן תאיר סמימי-גולן, בת 21 מרעות, התגייסה בספטמבר 2011 ושובצה אף היא במערך ההגנה האווירית. סגן תאיר משמשת בתפקיד קצינת ההדרכה בבית הספר להגנה אווירית בנגב, לאחר שהחלה כמדריכת הגנה אווירית. היא יצאה לקורס קצינים אותו סיימה כחניכה מצטיינת פלוגתית בבה"ד 1.

סמל גל שוורץ היא מכונאית מסוקי יסעור בבסיס חיל האוויר תל נוף. סמל גל בת 22 התגייסה לחיל האוויר במאי 2012, והלכה בעקבות הוריה ששניהם שירתו בתל נוף.

ויש גם מצטיינת רמטכ"ל

פרט לששת מצטייני הנשיא, גם סרן דנה אריה מלפיד מייצגת בכבוד את האזור, כמצטיינת רמטכ"ל. סרן דנה בת 25 כבר חמש שנים בשירות קבע והיא אומרת בנחרצות: "אני רואה את עתידי בצבא". על בחירתה כמצטיינת רמטכ"ל סיפרה דנה: "די הופתעתי, אתה יודע שיש ועדות שקובעות את הזוכים ובוועדה האוגדתית הייתי בתיעדוף השני בכלל, רק אחר כך כשהגעתי לוועדה הפיקודית, דורגתי ראשונה".

דנה מספרת כי כשהודיעו לה שנבחרה "נורא התרגשתי וזה גם קצת הביך אותי, כל הסיטואציה הזאת. אפילו להורים שלי לא סיפרתי, עד שלא היתה לי ברירה כי הייתי צריכה את מספרי תעודת הזהות שלהם עבור אישורי הכניסה לטקס שהתקיים כבר בבסיס תל נוף".

דנה היא קצינת אג"ם בגדוד קשר ובקיץ הקרוב היא תעבור לשמש כקצינת קשר חטיבתית בחטיבה הצפונית בגזרת עזה: "זה לא מובן מאליו שבת תקבל תפקיד של קצינת קשר חטיבתית, לכן בשבילי זהו אתגר גדול מאד". היא קובעת בנחרצות כי "אני בהחלט רואה בצבא את העתיד שלי ואין לי כרגע תוכניות לעזוב לאזרחות".

(צילום דובר צה"ל)

2014-06-24 01:00:00
2014-06-24 01:00:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך