מודיעין עיר מחבקת

איילת לוין

בסוף השבוע האחרון נערכו במודיעין שני מפגני תמיכה בחיילי צה"ל. האחד ביום שישי בצהריים, בקרבת מחסום מכבים על כביש 443, והשני במוצ"ש ברחבת היכל התרבות. לשני האירועים הגיעו בין 150 ל-200 איש. מארגניהם החליטו לאחד כוחות ולייצר מפגן תמיכה רחב יותר המאחד את כל תושבי מודיעין שיתקיים באחד מימות סוף השבוע הקרובים.

למפגן ביום שישי הגיעו תושבי העיר – דתיים וחילוניים, שילטו את איזור מחסום 443 בשלטי תמיכה בצה''ל, הניפו דגלים וחילקו פרחים לחיילים. את האירוע, שנערך תחת הכותרת ''חזקים ביחד – אוהבים את ישראל סומכים על צה"ל'',  יזמו תושבי העיר עמיעד טאוב ושמשון הרלינגר. שניהם קציני מילואים החברים ב"מטה הארצי לחוסן לאומי". באירוע השתתפו השר אורי אורבך תושב העיר, סגן ראש העיריה מיכאל חרל''פ וחברי מועצת העיר הילה שי וזאן מויש לוי ואבי אלבז.
את האירוע פתח הרב יעקב צי'קוטאי בקריאת התפילה לשלום חיילי צה''ל ובתפילה להחלמת הפצועים. לאחר מכן נשא דברים יחיעם שרלו – מילואימניק שהגיע היישר מהשבעה בביתו של קצין צה''ל יובל הימן שנהרג בעזה. פרופ' אשר כהן הסביר כי האחדות אינה רק בזמן מלחמה אלא 80% מהציבור 80% מהזמן מאוחד. ולא רק בזמן מלחמה.
טאוב הקריא ממשנת ז'בוטינסקי:''רעה היא מלחמה רעה ומאוסה, אבל האנשים במלחמה יפים לעיתים יותר מאשר בחיי היוםיום''.

מפגן התמיכה השני התקיים במוצ"ש ברחבת היכל התרבות אליו הגיעו כמאתיים תושבים, למרות החשש מהפגזות ואזעקות. ענבל בן ברית, אם לקצין הנלחם בעזה ואחת מפעילות המחאה החברתית בעיר, יזמה את העצרת ויחד עם חבריה הפעילים, דניאל פסנטין, גיא תמר ונאוה לוי זקן הרימו את העצרת אותה הוביל בשירה יניב גולן (הליצן שומבלה). לאחר שמשתתפיה האירוע עמדו דקת דומייה לזכר הנופלים הם המשיכו בשירים וריקודים.

"מטרת העצרת בעיני היא כמובן לחזק את החיילים אבל גם להרגיש שותפים למאמץ המלחמתי", הסבירה בן ברית. "אנחנו לא יכולים להילחם וזו הדרך שלנו להיות חלק במאבק. צילמתי סרטונים מהעצרת, הבן שלי וחבריו וחיילים נוספים נחשפו אליהם. כמו במשלוחי החבילות לא בהכרח חסר להם אוכל, נכון שהם צריכים בגדים להחלפה וציוד נוסף, אבל לפי מה שהבן שלי אומר החלק המחזק הם המכתבים ומפגנים כגון אלו, זה גורם להם להרגיש שחושבים עליהם וזה מאד מחזק". 

בן ברית סיפרה כי אחת הדרכים שלה להתמודד עם המצב המדיני בכלל והסיפור האישי שלה בפרט היא להיות עסוקה בתרומה ועשייה למען החיילים ומשפחותיהם. בנה הבכור, אדר, המשרת כקצין באוגדת עזה, אמור היה להשתחרר לפני מספר ימים משירותו הצבאי, אך בחר לחתום עד לסיום המבצע "צוק איתן". עוד לפני ארגון העצרת היא הקימה יחד עם חברה הטוב משה פורת (מבעלי חממת ההייטק MESH) את הקבוצה בפייסבוק  "באנו למילו-עים", קבוצה שמטרתה לחבר בין האנשים שמבקשים לסייע לבין משפחות חיילים ומילואימניקים שזקוקות לסיוע ממודיעין והסביבה.

כמה מחברי המועצה לקחו חלק פעיל במפגני התמיכה וחבר המועצה שרון מעוז לקח צעד אחד קדימה ויפתח את ביתו למשפחות המילואימניקים במודיעין, מכבים ורעות ביום שלישי הקרוב. מעוז: "בימים כאלה הסולידריות והאחדות בנינו חשובה מכל. אין בנו, אזרחים ותושבים, מילים שיכולות להביע את התודה העמוקה לחיילים ולמילואימניקים שעושים ימים כלילות בהגנה על המולדת. כמפקד פלוגה במילואים וכבעל משפחה אני יודע, מכיר ומוקיר בקושי לעזוב בפתאומיות את שגרת החיים ולרוץ קדימה ולהגן על המולדת. זו שגרת חיינו של רובינו ולעיתים המחיר הוא כואב וקשה מנשוא".

הבית הפתוח של מעוז יתקיים בביתו ביום שלישי, 29/07/2014, בשעה 19:00. הילדים יוכלו ליהנות מהקרנת סרט על מסך גדול בגינה עם פופקורן ושתייה, ההורים מוזמנים לבלות יחד בפינת קפה ושתייה.
מעוז ביקש כי מי שמעוניין להגיע לעדכן אותו בדף הפייסבוק שלו ולהירשם בהודעה אישית. או ישירות לנייד: 0546474026.

(צילום דניאל פסנטין) 

2014-07-27 01:00:00
2037-07-26 02:15:00

כתבות נוספות

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

לאכול ולרקוד

בשדרה המרכזית במע"ר נפתח השבוע עסק חדש, המשלב בין מסעדה אסייתית, סושי ואווירת דאנס בר תל אביבי

מחזיקים לו אצבעות

ביום שישי בערב תעלה נבחרת הנוער הישראלית לגמר אליפות אירופה בכדורגל, כאשר גם למודיעין יהיה נציג על המגרש – עילאי תומר בן ה-18 שמשחק במכבי תל אביב

המשך קריאה »

השבוע בעיר

לא נשארים בבית: שחר חסון, מסיבת מזרקות, מופע קלאסיקות רוק, ספורט בפארק ואליפות העיר בכודרעף חופים

המשך קריאה »

המספר הנוסף

רוכבי האופניים ממודיעין עלו השבוע שוב על הפודיום, נדב נידם סיכם בהפועל ירושלים אבל יצא למחנה אימונים עם מכבי תל אביב, ועירוני מודיעין ממשיכה להתחזק לקראת ליגה א'

המשך קריאה »

לדבר את הקושי

מאחורי הסטטיסטיקה של שיעור הגירושים שממשיך לעלות עומדים הילדים, שקולם לעיתים רבות לא נשמע • בעיריית מודיעין החליטו לעשות מעשה והקימו קבוצה לילדים להורים גרושים, שמספרים על ההתמודדות והחיים שאחרי: "בהתחלה זה הרגיש כאילו העולם חרב עלי"

המשך קריאה »

"ביבס מזלזל בנו"

בצעד יוצא דופן יצאו הגננות ממודיעין להפגנה סוערת מול בניין העירייה וטענו כי ביבס מזלזל בהן, זאת לאחר שראש העירייה הפעיל את גני הילדים בעיר בימי ההשבתה באמצעות הסייעות, עליהן איימה סמנכ"לית משאבי האנוש בעירייה כי במידה ולא יופיעו לעבודה יינקטו נגדן צעדים משמעתיים • הגננות אף זכו לגיבוי ממנהל בית הספר הדמוקרטי, שכינה את המהלך "לא ראוי מוסרית", בעוד שיו"ר הנהגת ההורים העירונית מסביר כי הצעד השנוי במחלוקת נועד לעזור להורים

המשך קריאה »