נס גדול היה פה

יהודה גולן,

המזל ממשיך לשחק לתושבי מודיעין הנוסעים על כביש 443: בקבוק תבערה הושלך בסוף השבוע שעבר, סמוך לשעה עשר וחצי בערב, על מיניבוס שהסיע חזרה למודיעין את ילדי קבוצת הכדורסל "עוצמה", שחזרו ממשחק במעלה אדומים.

האירוע היה בסמוך למחסום מכבים. הבקבוק פגע בעוצמה בשמשה הקדמית של הרכב, שבר אותה והתנפץ על הנהג. הבקבוק אמנם לא התלקח אבל החומרים הכימיים שהיו בו גרמו לנהג לעיוורון מיידי.  אביו של אחד הילדים, שליווה את הנסיעה, הפגין תושיה ותפס את ההגה בזמן הנסיעה. כך המשיך המיניבוס עד מחסום מכבים, שם פונה הנהג באופן מיידי להמשך טיפול בבית החולים אסף הרופא.

באוטובוס היו כ-15 ילדי הקבוצה, הנהג ועוד מספר מלווים מבוגרים.

"רוב הילדים לא נבהלו"

האב שהציל את נוסעי המיניבוס הוא מיקי איטלינו, שישב עם בנו מאחורי מושב הנהג. "זה היה כחמש מאות מטרים לפני מחסום מכבים", הוא מספר. "הכביש היה די ריק וברכב הילדים התעסקו בינם ובין עצמם בצחוקים ושיחות. אני התעסקתי עם הפלאפון והסתמסתי עם אשתי והכל היה רגוע למדי".

ומה קרה אז?

"יש עיקול בדרך כחצי קילומטר לפני המחסום. זו נקודה שממנה עדיין לא רואים ממש את המחסום. היינו בנסיעה רגילה ואז שמעתי בום חזק וראיתי בקבוק ששבר את השמשה הקדמית ממש מול פניו של משה הנהג".

ומה הוא עשה?

"משה לחץ מיד בחוזקה על דוושת הברקס, בצורה אינסטינקטיבית ועצר את הרכב במרכז הכביש. מיד קפצתי מהמושב שלי לעבר הנהג. וראיתי שהוא נפגע בעיניו".

מה קרה לו בעצם?

"בקבוק התבערה היה מלא בחומר כימי כלשהו והיה מעורבב שם גם דבק מגע וכנראה עוד דברים מסריחים מאד. הוא לא התלקח למזלנו. רסיסי זכוכית עפו על הנהג ופגעו בו ובקבוק התבערה שכאמור לא התלקח התרסק אף הוא. דבק מגע השפריץ על הנהג, פגע בעיניו וגם פגע בחולצתי כי ישבתי ממש מאחוריו".

מה עשית?

"חששתי שהרכב העומד במרכז הכביש עלול לגרום לתאונת דרכים אם יגיע רכב מאחור. ראיתי שהנהג נפגע בעיניו ולא יכול לפתוח אותן. בינתיים מאמן הקבוצה התקשר למשטרה ודיווח על הפיגוע".

ואז?

"אמרתי למשה הנהג שצריך לנסוע למחסום וביקשתי ממנו 'בוא נזוז מאמצע הכביש, תן גז עם הרגל ואני אכוון אותך למחסום'. וכך היה. החזקתי את ההגה בידיים שלי והנהג משה לחץ על הגז וככה נסענו חצי קילומטר עד המחסום. למזלנו הכביש היה די ריק בשעה כזו".

ובמחסום?

"שם כמובן דיווחנו על הפיגוע לצבא. מיד הגיע צוות רפואי צבאי והתחיל לטפל בנהג. הוא היה פגוע בעיניו ובפניו וגם חומר כימי נשפך על ידו והיתה לו כוויה. הוא נלקח לטיפול רפואי לבית החולים, ומהמחסום אחרי שגמרנו לדווח, המשכנו למודיעין וחזרנו הביתה".

איך הגיבו הילדים לאירוע?

"רובם היו עסוקים והבחינו רק כשהבקבוק פגע בנו. חלקם נבהל יותר וחלקם פחות, אבל הם התנהגו בסדר גמור".

ומה עכשיו?

"חוזרים לשיגרה. ביום חמישי הקרוב יש לנו משחק בית נגד הפועל עידן ירושלים, ואולי זו ההזדמנות לקרוא לכל תושבי מודיעין שיבואו לעודד את הקבוצה שזו לה השנה הראשונה בליגה הלאומית לילדים ויש לה עתיד מזהיר. הקבוצה בהתגבשות עכשיו של הסגל החדש ורוב השחקנים משחקים בפעם הראשונה בליגה העליונה".

איפה המשחק?

"ביום חמישי בשעה 18:30 באולם הספורט של עירוני א', ואני מבקש מכולם לבוא לעודד את השחקנים שלנו".

הפסיכולוג בא להרגיע

לאחר האירוע פירסמה הנהלת הקבוצה הודעה רשמית: "כמחצית מהמשחקים מתקיימים מחוץ לעיר ומצריכים נסיעה. הרבה מאד מהמשחקים מתקיימים מול קבוצות מאזור ירושלים רבתי. בשל המצב הביטחוני, הצטרפו לנסיעה שני הורים מלווים, על אף שאין דרישה רשמית לכך. בתום המשחק, חזרה הקבוצה למודיעין, ובסמוך למחסום מכבים, הושלך בקבוק תבערה לעבר השמשה הקדמית של הרכב. למרבה המזל, אף אחד משחקני המועדון לא נפגע. נהג הרכב נפגע, ובזכות תושייה של אחד ההורים שהיה ברכב, לא נגרם כל אסון, והשחקנים הורחקו במהרה מהזירה.

"מנהלי המועדון יצרו קשר עם הורי השחקנים ודאגו לוודא שכל אחד מהשחקנים יחזור הביתה בשלום. ההורים קיבלו בהבנה את האירוע ואת טיפול הקבוצה במקרה הקשה, פרט לאמא אחת שהיתה מבוהלת מאד.

"לכולם היה ברור שיש לבצע טיפול מרגיע לשחקנים שחוו את החוויה הקשה. מאחר ולמחרת נקבע מראש אימון, החליטו ראשי עצמה מודיעין להביא אליו פסיכולוג ספורט שינהל שיחה עם השחקנים לפני האימון. הפסיכולוג הרגיע את השחקנים ו"איוורר את האווירה".

"ביטחון הילדים מעל הכל"

בעקבות האירוע הוחלט ב"עוצמה" להפסיק לאלתר להסיע את הקבוצות למשחקים תוך שימוש בכביש 443. "הקבוצות ימשיכו לצאת למשחקי חוץ וכבר יצאו למשחקים לאחר התקרית, וימשיכו לייצג את העיר מודיעין בכבוד, תוך שההנהלה שומרת על בריאותם הגופנית והנפשית של כל אחד ואחת מהשחקנים והשחקניות", הודיעה הנהלת המועדון.

אלעד שמעונוביץ, מחזיק תיק הספורט בעירייה, הוסיף בתגובה: "אין ספק שהיה כאן נס גדול, והעניין היה יכול להיגמר בצורה חמורה הרבה יותר. המחבלים חיכו לרכב גדול ועמוס בנוסעים ובמזל זה נגמר בפצוע אחד בלבד. אני לא חושב שצריך לשנות את שיגרת חיינו בגלל הטרור ולתת לו לשבש לנו את החיים. אבל איגוד הכדורסל צריך לתת מענה ופתרון לקבוצות הכדורסל המגיעות לאזורים שנפגעו יותר בגל הטרור הנוכחי.

לשיגרת החיים ולענף הכדורסל יש חשיבות גדולה ומשמעותית, אבל ביטחון הילדים מעל לכל ואנחנו בעירייה נסיק את המסקנות בעקבות המקרה".

בתמונה: הפעם זה נגמר בנס (עיבוד מחשב מודיעין ניוז, צילומים Take away/ארכיון)

2015-12-02 00:00:00
2036-06-30 06:38:00

כתבות נוספות

גם להם מגיע בית

סניף איחוד הצלה במודיעין זכה סופסוף למבנה קבע משלו, הודות לתורמים מארה"ב, שישמש להכשרות מקצועיות

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

המשך קריאה »

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך