זיכוי עם כוכבית

כתבי מודיעין News
בית המשפט ביטל את הרשעתו של עו"ד גונן בן יצחק ממודיעין, שנשכב מתחת למכת"זית באחת ההפגנות בבלפור. בן יצחק, איש שב"כ בעברו וממייסדי crime minister, חוייב בביצוע 500 שעות לתועלת הציבור
צילום: פרטי

בית משפט השלום בירושלים ביטל אתמול (ראשון) את הרשעתו של עו"ד גונן בן יצחק ממודיעין, ממייסדי תנועת CRIME MINISTER. כזכור, בספטמבר אשתקד הורשע בן יצחק, איש שב"כ בעברו, בעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, לאחר שנשכב מתחת למכת"זית משטרתית במהלך אחת ההפגנות בבלפור.

השפוט יהושע צימרמן ביטל את הרשעתו של בן יצחק, לאחר שכבר זיכה אותו מסעיף נוסף של התקהלות אסורה, אולם קבע כי עורך הדין ממודיעין יבצע 500 שעות שירות לציבור. בהחלטתו כתב השופט צימרמן כי "אין ספק שמעמדו של הנאשם בקרב קהל המפגינים רלוונטי. מנגד, יש לקחת בחשבון שמדובר באירוע נקודתי. לא מן הנמנע כי הנאשם חשב שייעשה שימוש במכת"זית ויפגע במפגינים. מעשהו של הנאשם פסול, אולם ההתייחסות למניעיו של הנאשם רלוונטית לשאלת חומרת הפגיעה בערכים המוגנים. לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים יש להורות על ביטול הרשעתו של הנאשם. לטעמי, במקרה שלפנינו יש לחרוג מהכלל".

בן יצחק אמר לכלי התקשורת בסיום הדיון: "צריך לזכור שמאז שהתחלתי את המאבק הזה נגד האופן שבו המשטרה מפעילה את המכת"זית, אנשים נפגעו פגיעות קשות באוזניים ובעיניים. הכלי הזה הוא כלי הרג. כשנכנסתי מתחת למכת"זית הכוונה הייתה למנוע פגיעה. אני שמח שבית המשפט ביטל את הרשעתי. אני מקווה שהמשטרה תעשה חשבון נפש איך היא מפעילה את הכלי הזה. אני חושב שיש פה מסר גם למשטרה".

סנגורו של בן יצחק, עו"ד יאיר נהוראי, הוסיף: "בית המשפט קיבל את טענותיו של גונן והעביר מסר מאוד ברור שהפעולות שעשה גונן נעשו מתוך עמדה נפשית כדי להציל מפגיעה פיזית את המוחים. זה הקו שהנחה את בית המשפט לבטל את ההרשעה".

כתבות נוספות