עיר מתגייסת

רותי בוסידן
מודיעין הצטרפה השבוע אל יוזמת גיוס התרומות למען הפליטים האוקראינים: במבצע הגיוס העירוני נאספו מאות ארגזי ציוד, בבית הספר הדמוקרטי אספו 500 בובות למען הילדים, מתנדבי איחוד הצלה יצאו לטיסת חילוץ פליטים ותלמידי אמי"ת בנים חגגו את חודש אדר עם הדגל האוקראיני

שבועיים חלפו מאז תחילת המלחמה באוקראינה, שסופה עדיין לא נראה באופק, ובינתיים במודיעין, כמו בערים אחרות בארץ ובכלל בעולם, התושבים נרתמים לסייע בכל דרך אפשרית.

השבוע התקיים מבצע איסוף תרומות לפליטי אוקראינה שיצא לדרך בהובלת אגף קהילה בעירייה, במסגרת היוזמה של השלטון המקומי, הסוכנות היהודית והמועצה הישראלית להתנדבות. במסגרת המבצע נאסף ציוד הומניטרי, מבגדי חורף ועד למוצרי היגיינה.

נכון לרביעי נאספו על ידי תושבי העיר כ-100 ארגזי תרומות, שיישלחו בסיוע מרכז השלטון המקומי דרך הסוכנות היהודית לפליטי המלחמה שעזבו את גבולות אוקראינה. את התרומות ממיינים ואורזים מתנדבים – אזרחים ותיקים באגף קהילה – יחד עם עובדי האגף, שחלקם אף נשארו השבוע מעבר לשעות העבודה הרגילות כדי לעמוד בקצב התרומות. "מרגש לראות הבוקר את האזרחים והאזרחיות הוותיקים של העיר מתנדבים במיון ואריזות לתרומות הרבות שמגיעות למען פליטי אוקראינה", אמר השבוע גורם בעירייה. "יותר ממאה אריזות נשלחו כבר לסוכנות היהודית, ויחממו את הלב של הפליטים והפליטות שאיבדו את בתיהם".

ראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, אמר השבוע למודיעין NEWS: "כשיצאה היוזמה הארצית למען פליטי אוקראינה היה זה ברור כי תושבי ותושבות העיר יתגייסו מיד למען המטרה ההומניטרית החשובה הזו. זה בהחלט מעורר גאווה, כמה הקהילה שלנו מעורבת, פעילה ותומכת למען מטרות מקודשות מעין אלה, וזה בעיניי כוחה האמיתי של העיר היפה שלנו".

מעבר למבצע העירוני צצו השבוע גם מבצעי איסוף נוספים, חלקם בידי תושבים ואחרים בבתי הספר בעיר, כמו למשל בבית הספר ניצנים, בו נאספו תרומות. בבית הספר הדמוקרטי יצאו השבוע במבצע תחת הכותרת "חיבוק רך לכל ילד", מבצע איסוף בובות רכות לילדי אוקראינה. עד כה נאספו מאות בובות דומות, כאשר מבצע האיסוף יימשך עד ליום שישי.

ליאת רוזנברג, מורה בבית הספר ויוזמת המבצע, סיפרה: "בתור אשת חינוך, וגם אחראית על כיתות א'-ב', הרגשתי שאי אפשר לשבת מנגד. חייבים לעשות משהו, אפילו משהו קטן.  חשבתי מה ילד צריך – משהו חם, משהו רך – והגענו לבובות רכות. הוצאנו את המודעה, וכמו קסם התרומות לא מפסיקות להגיע. עוד ועוד, כל העיר מגיעה. יש לנו כרגע סביב ה-500 פריטים. הילדים הכינו לבבות וכתבו באוקראינית 'באהבה'. הילדים היו שותפים מלאים לתהליך. עכשיו צריך לשנע את הבובות לאנשהו. אני מחפשת כרגע. יכול להיות שהרבה מהבובות יילכו לילדים שהגיעו לישראל. היה לי חשוב לתת משהו קטן בכל הדבר העצום הזה. עם ישראל התגייס, אנחנו מוצפים. מישהו תרם 150 בובות חדשות מהניילון. וגם אנשים שלא היו להם בובות, הלכו וקנו ותרמו".

ממודיעין יצאו גם מתנדבי ארגון איחוד הצלה, שטסו לאוקראינה לטיסת חילוץ פליטים. אחד מהם סיפר השבוע: "הזנקה מסוג אחר. תוך שעתיים להתייצב בשדה התעופה בן גוריון לטיסת חילוץ פליטים מאוקראינה על ידי איחוד הצלה. איך מסכמים הרפתקאה כזו, שנמשכה פחות מ-20 שעות אבל עם משקעים שמספיקים ל-20 שנה. 160 פליטים, בתקווה שיהפכו לעולים, נכנסו הלילה בשערי ישראל, אחרי שלוו החל מהבריחה שלהם מהמלחמה באוקראינה, דרך מחנה פליטים מאולתר ברומניה ועד מבצע הבאתם לארץ על ידי איחוד הצלה. ילדים, נשים וקשישים שהגיעו עם מה שיכלו למלט – בגדים שעל גופם ועוד מזוודונת – ומתחילים את חייהם מאפס. מדינה אחת קטנה, ישראל, וארגון אחד קטן אבל גדול, איחוד הצלה, שעושה את הבלתי ייאמן. חוויה מטלטלת, אך בתחושה שההשפעה על מי שזכינו לסייע לו להגיע היא ענקית. שמחתי לקחת חלק בפרוייקט האדיר הזה".

ההזדהות עם האוקראינים המותקפים הגיעה השבוע גם לחגיגות פורים בבית הספר אמי"ת בנים. מדי שנה מארגנים התלמידים הרקדה חגיגית לכבוד חודש אדר, כאשר הפעם, לאות סולידריות, הניפו התלמידים לצד דגל ישראל גם את הדגל האוקראיני. איתמר אלקסלסי, חבר הנהגת התלמידים שהניף את הדגל, אמר: "בזמן שפה אנו שמחים ורוקדים חשוב לזכור שבמקומות אחרים בעולם ישנם מאורעות קשים, וחשוב שנדע לעמוד מאוחדים נגד הרוע".

ליאור הלוי, מנהל אמי"ת בנים, הוסיף: "תיכון אמי"ת מודיעין שולח מכאן חיבוק חם לפליטים ולנפגעי הלחימה באוקראינה, ובתוכם המשפחות של שני עובדים יקרים שלנו. מתפללים ומייחלים לשלום בעולם".

צילום: דוברות העירייה

כתבות נוספות

הביאו לנו נחת

תלמידי מודיעין רשמו השבוע הישגים מרשימים במיוחד: מדליית ארד באולימפיאדת הכימיה ומקום רביעי בתחרות מדעים בינלאומית

שיטת בן סעדון

מאז פיטוריו ממשרת סגן ראש העירייה בשכר מטיח אילן בן סעדון בעירייה האשמות חמורות, שאף גובלות בפלילים, מבלי שיציג ראיות כלשהן או שיגיש תלונה לגורמים הרשמיים כפי שמצופה מנבחר ציבור • בשבוע שעבר חשף את עצמו לתביעת דיבה, לאחר שהאשים בפומבי את מהנדס העירייה כי היטה את המכרז על מגרש בזק, ואף טען כי בעירייה "טיפלו" בתיעוד הישיבה בה תמך בשינוי ייעודו של המגרש

גם להם מגיע בית

סניף איחוד הצלה במודיעין זכה סופסוף למבנה קבע משלו, הודות לתורמים מארה"ב, שישמש להכשרות מקצועיות

הביאו לנו נחת

תלמידי מודיעין רשמו השבוע הישגים מרשימים במיוחד: מדליית ארד באולימפיאדת הכימיה ומקום רביעי בתחרות מדעים בינלאומית

המשך קריאה »

שיטת בן סעדון

מאז פיטוריו ממשרת סגן ראש העירייה בשכר מטיח אילן בן סעדון בעירייה האשמות חמורות, שאף גובלות בפלילים, מבלי שיציג ראיות כלשהן או שיגיש תלונה לגורמים הרשמיים כפי שמצופה מנבחר ציבור • בשבוע שעבר חשף את עצמו לתביעת דיבה, לאחר שהאשים בפומבי את מהנדס העירייה כי היטה את המכרז על מגרש בזק, ואף טען כי בעירייה "טיפלו" בתיעוד הישיבה בה תמך בשינוי ייעודו של המגרש

המשך קריאה »

על הצד השקוף

זוג זקנים שמנסים להיאחז בחיים מול חברה שרואה בהם מיותרים. קומדיה אנושית ומרגשת עם ציניות, הומור ומחשבה לעתיד

המשך קריאה »

100 אלף תושבים, סניף דואר אחד

המשבר בדואר ישראל פוגע גם בתושבי מודיעין: הסניף בסולומון סנטר נסגר, זה שברעות עומד בפני סכנת סגירה ולתושבים נותר רק הסניף בקניון • אבל יש גם בשורות טובות: בעירייה מנסים למנוע את סגירת הסניף ברעות, ובדואר מתכננים פתיחת סניף חדש בשכונת מוריה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך