מחשבים פתיחה מחדש

יהודה גולן

לפני מספר חודשים הזמין ראש העיריה חיים ביבס את כלי התקשורת לסיור באתר הבנייה של התחנה המרכזית החדשה שבכיכר התחבורה והבטיח חגיגית כי "עד חודש מאי התחנה תהיה מוכנה לעבודה". מאי כבר כאן, אבל העבודות באתר טרם הסתיימו. ביקור שקיימנו שם השבוע מעלה ספק אם הן יושלמו עד סוף החודש. מעבר לחפירות ולחומרי הבניה שעוד פזורים מסביב, למעשה כמעט הכל גמור ומוכן פרט ל"פינישים", המסדרונות, הרציפים, אולמות הנוסעים והמרכז המסחרי שיהיה בתחנה המרכזית החדשה. ריח של טרמינל עוד אין אבל רעש הקידוחים ואלפי מטרים של כבלי חשמל צינורות מים וחיווט מכל סוג של מזגנים, תאורה ומה לא, נמצאים בכל מקום.

התחנה נמצאת במפלס התחתון, לצד הכביש המשוקע, שחוצה את המפלס התחתון של הכיכר. מצד אחד פארק רחב ידיים ומהצד השני התחנה עצמה. הרציפים כבר קיימים ובלפני שלושה חודשים הביאו לכאן כמה אוטובוסים ל"ניסוי כלים". בצידי המפלס התחתון יש שתי רמפות – לכניסת האוטובוסים מהכיכר העליונה וליציאה אליה. בעיריה הסבירו כי "היתרון של התחנה החדשה היא שכל סוגי התחבורה של העיר מתחברים למעשה למקום מרכזי אחד, האוטובוסים, הרכבת, שיקצר מאד את קווי התחבורה הפנימיים בעיר".

אז מדוע העיריה אינה עומדת בלוח הזמנים שהצהירה עליו? הסיבה, לפי דובר העיריה, היא שההתאמות מול חברת האוטובוסים "קווים" טרם התבצעו: "פעילות המסוף תחל עם תחילת פעילות הקווים החדשה הצפויה במהלך הקיץ, וזאת מאחר שאין רצון לפגוע במשתמשי התחבורה הציבורית על ידי הוספת תחנה נוספת במסוף התחבורה. תהליך שינוי הקווים הקיימים יהיה משמעותי מאחר ומרבית הקווים הם מעגליים וארוכים. קווים אלה יבוטלו או יקוצרו ובמקומם יהיו קווים לינאריים, שיובילו מנקודות שונות בעיר לכיוון מרכז העיר ולנקודות מרכזיות כגון המע"ר, העירייה, היכל התרבות, הפארק הטכנולוגי ומרכז עינב. בנוסף, יהיו קווים שיקשרו בין השכונות. שינוי זה אמור ליצור קווים קצרים ושימושיים יותר. יחולו שינויים גם בקווי התחבורה הבינעירוניים. נדבך חשוב בנושא התחבורה הציבורית הוא נושא הסנכרון בין התחבורה העירונית לתחבורה הבינעירונית, הכוללת את מערך האוטובוסים ואת מערך הרכבות. את המהלך מוביל משרד התחבורה".

בתמונה כך נראה "ניסוי הכלים" שהתבצע במקום לפני מספר חודשים. אולי בקיץ זה גם ייפתח (צילום ארכיון: חורחה נובומינסקי)

 

2017-05-10 01:00:00
2017-05-10 01:00:00

כתבות נוספות

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

עשו מצווה

קהילת יזמ"ה במודיעין הפיקה גם השנה, כמו ב-20 השנה האחרונות, חגיגת בר מצווה לילדי מעון לילדים עם מוגבלות שכלית מרמלה

המשך קריאה »

זה (לא) משחק

תושבי שכונת נופים מתלוננים כי מאז תחילת שנת הלימודים נוהגים תלמידי בית הספר חופים ליידות אבנים מעבר לגדר המוסד החינוכי, שכבר גרמו נזק רב לרכבים חונים

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך