"אדי" בעל אלף הפרצופים

יהודה גולן
2015-11-19 00:00:00
2015-11-19 00:00:00

בשבוע שעבר פירסמנו כאן את הידיעה על תושבת מודיעין שהכירה גבר באינטרנט, העבירה לו 65 אלף שקלים, ורק אז הבינה כי "נעקצה" בידי נוכל והתלוננה במשטרה. המשטרה הצליחה ללכוד את האיש – אדוארד נסימוב בן 33 מעכו. הוא נעצר והשבוע הוגש נגדו כתב אישום. מזה עולה כי נסימוב הצליח להפיל ברשתו עוד תושבת מודיעין, שגם היא הפסידה בגללו כסף.

לבית משפט השלום ברמלה הוגש כתב האישום על-ידי עו"ד טל שילוני. מכתב האישום עולה כי הפרשה החלה בסוף חודש יולי. נסימוב יצר קשר עם האישה הראשונה באמצעות אפליקצייתOKC  והציג עצמו כ"אדי" –  בן 35, גרוש ואב לילדה קטנה אשר בעברו ניהל סניף של בנק לאומי בתל אביב וכיום עוסק בנדל"ן וכן פועל לפתיחת סניף של המותג "ויקטוריה סיקרט" בארץ.

לפי כתב האישום, נסימוב והמתלוננת התכתבו באמצעות האפליקציה וכן באמצעות הוואטסאפ וגם בשיחות טלפוניות. במסגרת זו סיפר נסימוב למתלוננת כי הוא נתון בחובות כספיים וביקש ממנה להעביר לו כספים לכיסוי החובות, תוך שהוא מתחייב בכזב להשיב את סכומי הכסף.

בשלב זה – לפי כתב האישום – ביצע נסימוב קפיצת מדרגה בתיחכום. הוא התכתב עם המתלוננת באמצעות זהות בדויה כ"יורי דנילוב", מכרו לכאורה של "אדי". "כאן ביקש ממנה "יורי" לסייע ל"אדי" בכיסוי חובות של כחצי מיליון שקל, שצבר בין היתר בשל "חובות עקב הימורים לגורמים בעולם התחתון". מכתב האישום עולה כי "יורי" סיפר ש"אדי" מסובך גם עם שניים מראשי ה"עולם התחתון" עצמם: שלום דומרני (מהדרום) ומיכאל מור (מנהריה). לכאורה, "אדי" היה זקוק לכסף גם לצורך תשלומים למוסד גמילה מהימורים. "יורי" סיפר למתלוננת כי גם עליו איימו גורמים "בעולם התחתון ברמלה", בין היתר באמצעות "פגיעה בבתו הקטנה". מסכת הלחצים שהפעיל "יורי" על המתלוננת הלכה והתגברה. הוא סיפר לה כי "אדי" ניסה להתאבד בשל הלחצים הכלכליים בהם היה נתון.

בשלב זה נכנסה לתמונה דמות בדיונית נוספת. הפעם יצר עם המתלוננת קשר (דרך פייסבוק) אדם בשם "בן ברודי". גם הוא הפליג בתיאורים על מצבו הנואש של "אדי", על חובותיו ועל היותו נתון במוסד לגמילה מהימורים.

מכאן ואילך שיכנע נסימוב, בדמויותיו השונות, את המתלוננת להעביר כסף ל"אדי". האישה שמה פעמיה לבנק וביצעה 12 משיכות של כסף מזומן, בסך כולל של כמעט 61 אלף שקל. הכסף הועבר ל"אדי" בשלושה תאריכים, בכל פעם באמצעות מונית אנונימית שהגיעה למודיעין ונהגה ביצע את האיסוף.

לאחר שחשבון הבנק של האישה התרוקן, הוא נחסם, כמו גם קו האשראי שלה.

"אחיין האוליגרך" נכנס לתמונה

לאחר שמשטרת מודיעין החלה לחקור את הפרשה התברר כי נסימוב הונה, לכאורה, עוד אישה ממודיעין, במקביל לקורבן הראשון. השיטה היתה זהה, והדמויות התחלפו. באמצעות אפליקציתOKC  הוא הציג עצמו כ"אדי גל" וסיפר כי חברו זקוק לסיוע במיתוג חנות בגדים של המותג "ויקטוריה סיקרט".

מספר ימים לאחר מכן שוב יצר נסימוב קשר עם האישה, והפעם הציג עצמו כ"אדי איסמאילוב  –  אחיינו של האוליגרך טלמן איסמאילוב". בזהות זו הוא הציע לה לספק "ליווי עסקי וסיוע באיתור נכסים לצורך הקמת החנות".

השניים נפגשו פיזית מספר פעמים כשנסימוב מציג את עצמו כ"אדי איסמאילוב". במקביל יצרה עימה קשר דרך רשת חברתית כשהוא משתמש בדמות מוכרת – "בן ברודי". הפעם היה "בן ברודי" שותפו העסקי של איסמאילוב, ובזהות זו סיכם עמה את חוזה ההתקשרות ביניהם.

נסימוב רב הזהויות הספיק לעטות על פניו הוירטואלים עוד מסכה אחת בטרם נתפס. למתלוננת השניה הוא הציג את עצמו (דרך האינטרנט) גם כ"יורי דנילוב – אסטרטג החברה של איסמאילוב". בסופו של דבר שוכנעה האישה על ידי "אדי", "בן" ו"יורי" לספק למיזם שירותי ליווי עסקי, מיתוג ובניית לוגו. לטענתה, בשווי שלושים אלף שקל.

לדברי מפקד משטרת מודיעין, סנ"צ אמיר קליין, "נסימוב לא הגיע במקרה אל שתי הנשים, אלא הן הגיעו אליו באמצעות הרשת".

בתמונה: סנ"צ קליין. "הנשים הגיעו אליו" (צילום ארכיון)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »