דליפת גז בתחנת "פז" במרכז עינב טופלה ללא נפגעים

יהודה גולן

זה היה באמת עניין של הרבה מזל ובעיקר תושיה של צוותי הכיבוי מתחנת איילון. יום ראשון השבוע, בשעת ערב בתחנת הדלק של חברת פז בכניסה למתחם עינב מבחינים העובדים בריח חריף של גז. בתחנת הדלק יש גם עמדת תידלוק בגז וגם עמדה להטענה חשמלית לכלי רכב היברידיים.

בתוך שניות הבינו העובדים כי אירעה כנראה דליפת גז בעמדת מילוי הגז, שנמצאת בכניסה לתחנה, מרחק מטרים ספורים ממשאבות מילוי הדלק. במתחם התחנה ממוקמים גם מספר חנויות ובתי עסק, כך שבדרך כלל מדובר במקום הומה אדם.

דליפת גז בתחנת דלק מסוכנת מאד שכן ניצוץ קטן, סיגריה שלא במקום, או אפילו שימוש במכשיר סלולארי עלול להביא לפיצוץ גז גדול ומשם למשאבות הדלק ולסיכון גדול מאד לאנשים.

בתוך שניות הגיע הטלפון הבהול לתחנת הכיבוי של איילון. מאחר ומדובר בתחנת דלק, אף אחד לא לקח סיכון ולא פחות מארבעה צוותים – בפיקודו של רשף משנה איציק בן אדרת – דהרו לכיוון התחנה. הכבאים הגיעו למקום וזיהו את דליפת הגז, ששמו הרשמי הוא "גפ"מ".

בדיקה קצרה העלתה כי הדליפה היתה בין מיכל הגז המרכזי (הצובר) לבין יחידת הניפוק שמזרימה את הגז מהצובר. הכבאים הרחיקו את האנשים מהתחנה, סגרו את הצובר והפסיקו למעשה את זרימת הגז ממנו. במקביל, הם בסיוע השוטרים שהגיעו לזירה, כיתרו את האזור. האנשים הורחקו מהתחנה ודי מהר השתלטו כוחות הכיבוי על הדליפה, כשבסופו של האירוע, לאחר סגירת הצובר, לא היו נפגעים.

משלב זה נכנסה המשטרה לתמונה והיא בודקת אם נעשתה עבירת רשלנות בטיפול בצובר הגז, וכמובן חברת הגז שמבצעת את הבדיקות המקצועיות לגבי תקינות הצובר והצנרת.

רשף משנה איציק בן אדרת סיפר: "כשהגיעה הקריאה הטלפונית מתחנת הדלק ההודעה לא היתה ברורה. הם סיפרו על ריח גז וזהו. שלחתי צוות מתחנת מודיעין שהגיע למקום ואכן זיהה ריח גז. בינתיים הגיעו עוד שלושה צוותים מתחנת אילון. כשבאנו ראינו שהמקום פעיל ויש שם הרבה אנשים, מיד בדקנו בעזרת גלאי הגז את רמת הדליפה, שלמזלנו לא היתה גבוהה כי מדובר בשטח יחסית גבוה ופתוח והגז התנדף מהר. אבל בכל זאת ניתקנו את הצובר ונתנו מכת מים לקרר את המקום כדי למנוע התלקחות. היה מזל גדול וטוב שזה נגמר ככה".

בתמונה: הכבאים מעניקים "מכת מים" למניעת התלקחות (צילום: כיבוי איילון)

2015-04-29 01:00:00
2015-04-29 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך