האם שהסכימה לטיפולים בעלי אופי מיני הביאה את ילדותיה

יהודה גולן

מזה למעלה מחודש נמצא ה"מטפל האלטרנטיבי" ממודיעין בבית המעצר באבו כביר. בזמן הזה גובש כנגדו כתב אישום, המייחס לו ביצוע עבירות מין חמורות בעשרות מטופלות שעברו ב"קליניקה" שלו, שחלקן אף צולמו בלא ידיעתן בעת ה"טיפולים". בתחילת השבוע הגישה הפרקליטות את כתב האישום החמור, כאשר המשטרה מצפה כי עוד נשים יעידו נגדו.

את כתב האישום הגישה עו"ד עינת לב ארי, סגנית בכירה בפרקליטות מחוז מרכז. המאפיין העיקרי של כתב האישום מייחס ל"מטפל" דפוס פעולה קבוע: שיכנוע המטופלות– נשים, נערות וגם ילדות – כי מדובר בטיפול שהוא חלק מההליך הרפואי.

לפי כתב האישום, במהלך הטיפולים נהג האיש להמליץ על סוגי טיפולים כולל דיקור, עיסוי, אבנים חמות ועוד, הכרוכים במגע באיבר המין ובפי הטבעת, כאשר הכל נעשה באצטלה "רפואית- טיפולית", כשהוא נוהג ללבוש "מדי טיפול" לבנים ועל ראשו חבש מטפחת, לבוש אשר נועד לשוות לו מראה של איש צוות רפואי במרפאה.

מרבית המטופלות, אשר הלכו שולל אחר הסבריו הרפואיים המקצועיים לכאורה, נעתרו לביצוע ה"טיפולים" באיבריהן האינטימיים וראו בהם חלק בלתי נפרד מהטיפול ברפואה משלימה בה עסק. זאת למרות תחושות אי הנוחות, המבוכה או הכאב בזמן הטיפולים, מתוך הנחה שהטיפולים יועילו לשיפור מצבן הבריאותי.

כאמור – ב"קליניקה" הוא התקין האיש מצלמה נסתרת בה נהג לצלם את המטופלות מבלי ידיעתן, בהן גם קטינות, תוך כדי מהלך הטיפול עצמו וגם כשהיו מתפשטות לקראת הטיפול. בהמשך נהג האיש לערוך את הסרטונים שצילם במחשבו האישי ושמר את החלקים בהם נראו המטופלות מתפשטות או מקבלות טיפול באזורים אינטימיים בגופן. האיש הסביר למטופלות כי עליהן להישאר עירומות במהלך הטיפול, משום שהדבר יתרום ליעילות הטיפול. כל אותה עת היה מצלם את המטופלות ללא ידיעתן.

השיטה – רכישת אמון

במהלך הטיפולים נהג האיש לרכוש את אמונן של המטופלות: הוא שיתף אותן בפרטים מחייו האישיים, שוחח עימן על חייהן, והעניק טיפול תוך מתן הסברים מקצועיים לכאורה לטיפול המותאם כביכול לבעיה הרפואית ממנה כל אחת מהן סובלת.

בין סוגי הטיפולים עליהם המליץ היו טיפולים הכרוכים במגע באיבר המין ובפי הטבעת – הן בעיסויים חיצוניים של איבריהן האינטימיים, באמצעות ידיו או באמצעות אבנים חמות, הן בהחדרת מחט, והן בהחדרת אצבעותיו או חפצים אחרים לאיבר המין או לפי הטבעת שלהן.

מרבית המטופלות הלכו שולל אחר הסבריו הרפואיים המקצועיים לכאורה, ונעתרו לביצוע ה"טיפולים" באיבריהן האינטימיים. חלק מן המטופלות הבינו כי הוא מוליך אותן שולל בהסבריו ה"מלומדים" והבינו כי מעשיו נושאים אופי מיני. מכתב האישום עולה כי היו גם מטופלות אשר שיתפו פעולה עם ה"טיפול" שכלל אקטים מיניים. עם מקצתן של המטופלות קיים המשיב יחסי מין מלאים, בהסכמתן ומרצונן.

בכתב האישום מפרטת הפרקליטות כי בידיה ראיות לכאורה להוכחת האשמות. כולל: עדויות של עשרים ותשע המתלוננות, בהן גם קטינות, וכן הודעות של מטופלות נוספות, גם תיעוד וידאו של הטיפולים המתוארים בכתב האישום, הקלטות אודיו של חלק מן הטיפולים, תוצאות בדיקת מחשבו האישי  לפיה הוא ערך את הסרטונים ושמר אותם בתיקיות סדורות במחשבו, תוצאות בדיקת מחשבו האישי לפיה הִרבה המשיב לגלוש באתרים פורנוגרפיים, לצפות בתכנים פדופיליים ועוד.

בידי המשטרה גם הודאה של האיש עצמו הקושרת אותו לחלק מן המעשים. כמו למשל  הודאתו בהתקנת המצלמה הנסתרת ובעריכת הסרטונים באופן סלקטיבי. המשטרה ביקשה לעצור את המטפל עד לתום ההליכים נגדו בחשד כי ישבש את החקירה וכי ינסה לפגוע בעצמו וגם במטופלות, במיוחד באלה שהתלוננו נגדו במשטרה. זאת ועוד: העובדה כי חלק מן המטופלות אותן צילם ובהן ביצע עבירות מין טרם אותרו, מעידה על הסכנה הנובעת ממנו לשיבוש הליכי משפט או להתחמקות מהליכי השפיטה נגדו.

"כבר ראיתי לך הכל"

על חומרת מעשיו ניתן ללמוד ממספר סעיפים בכתב האישום שהיריעה קצרה כמובן מלהביא את כולם. כך למשל מ' בת ה-14 וחצי, שהיא בתה של אחת המתלוננות האחרות, טופלה במקום במשך שנתיים, מאז היתה בת 12 וחצי. היא הובאה על ידי אמה לקליניקה לטיפולים בהרפיית שריריה התפוסים משיעורי הריקוד שבהם השתתפה.

תחילה התקיימו הטיפולים בנוכחות הם. המטפל הנחה אותה להישאר לבושה בתחתונים ובחזייה בלבד ועיסה את גופה.  במהלך הטיפולים, הוא נהג לשוחח עימה ולשבות את ליבה בסיפורים המייחסים לו כוחות מיוחדים, שהוא אדם רוחני ו"יודע דברים", ושיוכל ללמד אותה להשתמש ב"כוחות משל עצמה".

לפי כתב האישום, כאן הסביר האיש כי כדי שיהיו לקטינה "כוחות מיוחדים", על אמה לצאת מהחדר. זאת משום ש"אסור שתדע על הכוחות המיוחדים, שכן הם לא יפעלו". כך רכש אט אט את אמונה של הקטינה והיא שיתפה עימו פעולה. האיש הסביר לקטינה על סוגי הטיפולים השונים, וביניהם טיפול באבנים חמות, ה"משחררות נקודות לחץ".

האיש הציע לקטינה להתנסות בטיפול. משנעתרה לו, הורה לה להוריד את החזייה, והיא עשתה כמבוקשו, כשחשבה כי מדובר בחלק מהטיפול. כשמיהרה לשכב על בטנה ולהסיר את חזה החשוף, הקניט אותה הנאשם ואמר: "מה את מתביישת. את ילדה ואין לך ציצי". בהמשך המפגש הורה לה להתהפך על גבה, וכששאלה אם ללבוש את חזייתה, השיב כי אין צורך והמשיך לטפל בה בעודה עירומה בפלג גופה העליון. בסוף הטיפול ביקש הנאשם מהקטינה כי תנשק אותו לשלום, והיא נשקה לו בלחיו. הנאשם נהג להחמיא לקטינה על גופה וצוטט כאומר "יש לך את התחת הכי יפה מכל המטופלות שהיו לי", ו"יש לך גוף יפה".

באחד הטיפולים, עת יצאה אמה מן החדר, העמיד ריק פני בעל כוחות מיוחדים והציע לקטינה ללמוד להשתמש בכוחותיה. לצורך כך עטה הנאשם כיסוי עיניים על עיניה של הקטינה והנחה אותה לנשום נשימות עמוקות כדי להרגיע את גופה. כעבור רגעים ספורים, משהרגישה כי חדל מלגעת בה, הציצה הילדה מבעד לכיסוי והבחינה כי הנאשם הכניס ידו למכנסיו וסיפק את עצמו. לפי עדותה, משקלט הנאשם את מבטה כעס עליה ואמר: "את לא יודעת לשלוט ולא יהיו לך כוחות. זה לא יעבוד אם את לא סומכת עלי".

ועוד מאותה עדות: במהלך הטיפולים, נהג הנאשם לעסות את רגליה של הקטינה, להפשיל את תחתוניה ולהתבונן באיבר מינה. באחד הטיפולים ביקש ממנה להוריד את תחתוניה, "כדי שגופה יהיה נינוח לגמרי". באחד המקרים העניק לקטינה עיסוי חינם כמתנה לבת המצווה שלה. אמה של הקטינה יצאה מן החדר לסידורים, והנאשם החל לעסות את הקטינה בכל גופה, לרבות בחזה ובאיבר מינה. לפי כתב האישום, הנאשם מישש את חזה של הקטינה, שאל אותה "אם כיף לה", והמשיך לעבר איבר מינה. כשנגע באיבר מינה שאל אותה "אם כיף לה" ועיסה את איבר מינה באמצעות אבנים חמות ובאמצעות אצבעותיו.

כעבור דקות ספורות שאלה הילדה "איפה אמא", הנאשם הציע לקרוא לאמה, חדל ממעשיו וניגש לקרוא לה. בסיום הטיפול, חיבק הנאשם את הקטינה, נישק אותה בלחיה וביקש כי תנשק אותו. בסוף כל טיפול נהג הנאשם לנשק את הקטינה במצחה, בלחיה, בפיה ובאפה.

גם אחותה של מ' נפלה קורבן למעשים מגונים מצדו של המטפל. מדובר בילדה שהיתה בת תשע כאשר הגיעה אליו למספר טיפולים במרווח של כחודשיים בין טיפול לטיפול. היא הובאה למקום על ידי אמה, במטרה לסייע לה בהורדת לחץ ומתח וטיפול בעודף משקל.

הטיפולים התקיימו בנוכחות אמה של הילדה. המטפל הנחה את הילדה להישאר לבושה בתחתונים ובחזייה בלבד, ועיסה את גופה, לרבות את חלקן הפנימי של ירכיה, בסמוך למפשעתה, תוך שהוא אומר לה: "אל תדאגי, השרירים שלך תפוסים".

לפי כתב האישום, באחד הטיפולים, עת נמנמה אמה של הילדה על הספה בצד הקליניקה, ניצל הנאשם את חוסר השגחתה על מעשיו בבתה, הוריד את תחתוניה של הילדה  והכניס אצבעו לאיבר מינה של הילדה. הילדה חשה כאב, צעקה, ואימה הקיצה משנתה.

במהלך הטיפול עיסה הנאשם את כתפה של הילדה, נשק לה במצחה. בהמשך, הרים הנאשם את המגבת שכיסתה את גופה של הילדה, והתבונן בגופה, עד שהילדה צעקה "די", והוא שב וכיסה אותה. בסיום הטיפול סטר הנאשם על ישבנה של הילדה וכשהתביישה לקום ולהתלבש אמר לה: "כבר ראיתי הכל, מה את מתביישת", ו"ראיתי לך את הכל. איך קוראים לזה, את התותה וגם את המקדימה ואת הפושפוש".

לפני שיצאו ביקש הנאשם מהילדה כי תנשק אותו. במהלך הטיפול האחרון צילם הנאשם במצלמת וידאו נסתרת את הילדה במהלך הטיפול, בהיותה עירומה, תוך שהוא נוגע באיבריה האינטימיים. הוא ערך את הסרטון ושמר אותו על מחשבו האישי בתיקיה הנושאת את שמה הפרטי.

התנהגותה התמוהה של האם

באופן מעורר תמיהה, מתברר מכתב האישום כי האם שהביאה את בנותיה למקום הרגישה על בשרה – תרתי משמע – את סגנונו של המטפל. בלשון המעטה ניתן לטעון כי האם לא גילתה את האחריות המתבקשת כשעשתה כך. הדברים המופיעים בכתב האישום אינם משאירים מקום לספק:

האישה הגיעה לקליניקה בשנת 2011, כשהוא בשנות הארבעים לחייה, לסדרה של טיפולים בבעיות הקשורות לגיל המעבר. הנאשם סיפר לאם כי הוא מטפל בבעיות פוריות, בעיות גיל המעבר, ואף בפריצת הדיסק ממנה סבלה. לפי כתב האישום, במהלך הטיפולים עיסה הנאשם את האשה בידיו ובאמצעות אבנים חמות, במפשעתה ובאיבר מינה. כמו כן הוא החדיר אצבעותיו לאיבר מינה, נגע בו בפיו, עיסה את חזה ונשק לה בשפתיה. הכל בהסכמתה ומרצונה. בסוף כל טיפול נתן הנאשם לאשה נשיקה במצח.

בארבעה מן הטיפולים צילם הנאשם במצלמת וידאו נסתרת את האשה, במהלך הטיפול, בהיותה עירומה, תוך שהוא מעסה את איבריה האינטימיים. גם את הסרטונים האלה ערך ושמר על מחשבו האישי בתיקיה הנושאת את שמה הפרטי. 

יחסי מין מרצון

לפי כתב האישום היו עוד מקרים שבהם קוימו יחסי מין בהסכמה מלאה, אך הנאשם צילם אותם ללא ידיעת המטופלות. כך למשל אירע עם אישה שהגיעה לשלושה טיפולים בקליניקה במהלך אוגוסט-ספטמבר 2013. במהלך אחד הטיפולים אמרה האשה לנאשם כי גבה תפוס. זה שאל אותה אם הכאב מקרין לישבנה ולרגליה. משהשיבה בחיוב – החל לעסות את ישבנה, ואט אט הסיט את תחתוניה הצידה. אז החל לעסות את איבר מינה של האישה והחדיר לתוכו את אצבעותיו. במהלך מעשיו גם חיכך הנאשם את איבר מינו בידה.

בהמשך ביקש הנאשם מהמטופלת להתהפך על גבה והמשיך בעיסוי איבר מינה. הוא נשק לה בפיה ובצווארה, התפשט וניסה להחדיר את איבר מינו לאיבר מינה. לפי כתב האישום היא סירבה לקיים יחסי מין ללא קונדום והשניים ניסו לקיים יחסי מין בדרכים אחרות אך הפסיקו בשל כאבה של האישה. בסוף אותו מפגש הודיעה האישה לנאשם כי אין בכוונתה לשלם על "טיפול" זה. במהלך מפגש אחר איתה עיסה הנאשם את איבר מינה של האישה, החדיר אצבעותיו לאיבר מינה וביצע בה מין אוראלי. הכל בהסכמתה ותוך שיתוף פעולה מצידה.

בינתיים – צו איסור פרסום

עו"ד נס בר נתן, פרקליטו של המטפל, אמר ל"מודיעין News" לאחר הגשת כתב האישום: "אני מנסה עכשיו לשחררו למעצר בית ומקווה שאכן האיש ישוחרר. ביקשתי מהשופטת צו איסור פירסום על כל הפרשה, גם כדי לשמור על פרטיות המטופלות. נמתין לתחילת המשפט".

(צילום אילוסטרציה: PHOTOBUCETׂׂׂ)

2014-08-31 01:00:00
2014-08-31 01:00:00

כתבות נוספות

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

המשך קריאה »

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך