יום שני השחור

יהודה גולן

שני תושבי מודיעין מצאו השבוע את מותם בנסיבות טראגיות, בשני אירועים שונים שאירעו בתוך יממה אחת.

 בערב יום שני השבוע נהרג אלעד יצחקי, בן 26, שמעד מגג הבניין שבו הוא מתגורר לפיר המדרגות. יצחקי, נשוי ואב לתינוק בן חודשיים, עבד ככבאי בתחנת הכיבוי איילון. יום שני היה היום החופשי מהעבודה שלו לצורך סידורים שונים. סמוך לשעה שש וחצי בערב הוא עלה לגג הבניין שבו הוא מתגורר ברחוב שושן צחור, כדי לתקן נזילת מים בדוד השמש שעל הגג.

מסיבה שאינה ברורה איבד יצחקי את שיווי משקלו ומעד. הוא החליק ונפל על קטע מרוצף בגג שהיה עשוי מחומר פלסטי גמיש דמוי פרספקס, המשמש לכיסוי של פרגולות. לאחר מכן נפל לתוך פיר חדר המדרגות וצנח מגובה ארבע הקומות עד לפגיעה הקשה ברצפת הבניין. הנפילה הקשה גרמה לאלעד לפגיעה רב מערכתית והוא איבד מיד את הכרתו.

את הטיפול בדוד השמש ביצע אלעד בעזרת שכן, שעמד למטה והיה עד לנפילה הקשה. השכן הזעיק מיד את כוחות ההצלה וצוות מד"א ואיחוד הצלה הגיעו למקום וביצעו בו החייאה כשמצבו מוגדר אנוש. לאחר טיפול הועבר יצחקי לבית החולים תל השומר אולם הוא לא שרד את הנפילה הקשה ונפטר בבית החולים.

כבר באותו לילה, סביב שעת חצות, הובא יצחקי למנוחות בבית העלמין במודיעין. מאות משתתפים ליוו אותו בדרכו האחרונה, בהם עשרות מחבריו לתחנת הכיבוי איילון. כולם תחת ההלם הנוראי של האסון, במסע עצוב שהחל בתחנת איילון שבפאתי העיר לוד והסתיים בבית העלמין של מודיעין.

טפסר רמי אברהם, מפקד תחנת איילון ותושב מודיעין, בעצמו ספד לפקודו: "אלעד, הגעת אלינו לתחנה לפני ארבע שנים. כמפקד שליווה אותך לאורך הדרך אומר עלייך שהיית לוחם למופת, חכם, אדיב, אציל נפש, ערכי, אמין, ישר, עם לב ענק ונתינה אין סופית. איש של כבוד. היית מאושר להעניק מעצמך למען התחנה, השארת בכולנו חותם, החיוך שלך צרוב בתודעתי וכך אזכור אותך לעד – זכיתי להיות לך למפקד. תחסר לנו מאוד".

"אנחנו בהלם, זה שוק בלתי נתפס, והלב נשבר לרסיסים" הוסיף גיא מנשרוב, קצין ההדרכה של מחוז מרכז בשירותי הכבאות וחבר לעבודה של יצחקי.

הבן נולד לפני חודשיים

חבריו לתחנה שרויים בהלם כבד. "רק לפני שנה וקצת הוא התחתן ולפני חודשיים נולד לו בנו הבכור", אמר אחד. אסף קטלן, דובר מרחב איילון, הוסיף: "הכרתי את אלעד ארבע שנים מאז שהוא התגייס ללוחמי האש. אלעד היה לוחם אש מקצועי מאד ומעדויות שלי במבצעי הצלה רבים שבהם אלעד השתתף, אני יכול לומר שהוא הציל הרבה חיי אדם. אלעד השתתף בטיפול בשריפות, בחילוץ לכודים בתאונות דרכים, חילוצים מתאונות מסוגים שונים. הוא היה לוחם אש קר רוח שעשה את העבודה, אדם בעל ערכים, נתינה לזולת ובאמת עליו אפשר לומר בביטחון שאנשים רבים חייבים לו את חייהם".

עמית כהן, כבאי וחבר לעבודה שמתגורר בניין אחד בלבד מיצחקי, שיחזר את רגעי האימה: "אני גר בניין אחד לידו והייתי בגינה כשפתאום שמעתי רעש חזק ומכה וידעתי מיד שזאת נפילה מגובה. צעקתי לאשתי 'יצחקי שם'. נתתי ריצה מטורפת, כי היתה לי הרגשה לא טובה. הייתי הראשון שהגיע לשם וראיתי אותו שוכב על הרצפה. ליד הראש שלו היתה שלולית דם והוא לא זז".

עמית החל מיד בביצוע החייאה. "לא היו לו פגיעות חיצוניות פרט לפגיעה בראש. בינתיים הגיע צוות מד"א והמשיכו בהחייאה כשאני עוזר להם. קיוויתי שהוא יחזיק מעמד, אבל מניסיוני בשטח ידעתי שזה כבר אבוד. גם השוטרים הגיעו וביקשתי מהם שיוציאו את אשתו נועה מהבניין שלא תראה את המראה הקשה. אחרי דקה שתיים הגיעה אימו של אלעד, כשכבר העלו אותו לאמבולנס. היא פשוט התמוטטה והתעלפה כשראתה מה קרה".

מה רמת ההיכרות שלכם?

"אנחנו באותו צוות, באותה משמרת קבועה באותה תחנה, ביחד כל הזמן. שכנים בניין ליד בניין. חברים הכי טובים. אני עדיין בהלם".

גם א', שכנה בבניין סמוך, עברה במקום ושמעה את הנפילה: "שמענו רעש נוראי ובום חזק. ראיתי אותו שוכב והוא לא זז".

הכרת את המשפחה?

"משפחת יצחקי די חדשים ברחוב. הם קנו את הדירה לפני ארבעה חמישה חודשים ועשו שיפוצים. בקושי הספיקו לגור בדירה והנה האסון הזה בא. רק לפני חודשיים נולד להם תינוק. זה פשוט נורא".

 הטרגדיה בשכונת כרמים

המקרה השני אירע בשכונת הכרמים, עם מציאת גופתו של ערן דורון, בן 44, שנעדר מביתו במשך כשתי יממות.

בתחילת השבוע דיווחה משפחתו למשטרה על היעלמו. המשטרה פירסמה את תמונתו ופרטים נוספים וציינה כי החיפושים מתמקדים במודיעין.

ביום שלישי בבוקר ירד ילד משכונת הכרמים להשליך אשפה. בחדר האשפה, בבניין ברחוב חשוון, הוא מצא גופת גבר. הילד מיהר לשומר בכניסה לסניף מרכול יוחננוף החדש שנפתח ברחוב ודיווח לו בהתרגשות על מציאת הגופה. זה הזעיק את השוטרים, שזיהו מיד את הגופה כזו של הנעדר.

מהמשטרה נמסר כי אין חשד לפלילים או לתאונה.

צילומים פרטיים

כתבות נוספות

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

המשך קריאה »

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך