"כל מה שעשה היה טיפולים רפואיים בלבד, ובהסכמה"

יהודה גולן

"עשרות מטופלות פנו אלי אחרי שנודע כי המטפל תושב מודיעין נעצר לאחרונה וסיפרו לי שהוא הציל את בריאותן". כך אומר עו"ד נס בן נתן, פרקליטו של ה"מטפל" האלטרנטיבי ממודיעין שנעצר לפני כשבועיים בחשד שביצע עשרות מעשי אונס ומעשים מגונים בלקוחותיו במשך כשש שנים, ואף צילם את המעשים במצלמות שהוצבו בקליניקה שבביתו, ללא ידיעת המטופלות.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך השבוע את מעצרו של האיש עד ליום ראשון הקרוב. בינתיים המטפל נמצא בבית המעצר באבו כביר וממתין להחלטה באלו סעיפי אישום הוא יואשם. פרקליטו טוען כי משיחות עימו עולה כי הוא "דבק בעמדתו כי לא ביצע שום מעשים מגונים במטופלות, אלא אך ורק טיפול רפואי".

אז מה הבסיס להאשמות האלה?

"הכל מבוסס על עניינים רפואיים. בסוגים כאלה של טיפולים יש גם נגיעות הכרחיות בחלקי גוף. יש דיקור ויש לחיצות במקומות מסויימים. חלקם גם מקומות אינטימיים, האיש מתעקש שכל מה שהוא עשה ונגע במטופלות היה על בסיס רפואי, כחלק מהתהליך הטיפולי בלבד".

כלומר נשים שהוא נגע בהן אולי לא הבינו שהוא מעניק להן טיפול רפואי?

"הכל היה בהסכמה מלאה. המטפל נהג להסביר לכל מטופלת, עוד לפני תחילת הטיפול, את מהות הטיפול והסביר לכל אחת שיש גם אפשרות לטיפול שכולל גם מגע באזורים עדינים ואינטימיים. רק מי שהביעה הסכמה לכך – הטיפול בוצע גם באזורים הללו".

מדוע היה נחוץ טיפול באזורים אינטימיים?

"כי לפעמים צריך, במסגרת הטיפול הרפואי, לטפל גם באזורים מסויימים. עובדה שיש לכך הוכחות מדעיות, שהטיפול הזה עוזר. מבחינתו היו לו תוצאות מדהימות. הוא תמיד אמר למטופלות 'יש אופציה כזאת ויש אופציה בלי זה. תחליטי מה את מעדיפה ורוצה'. ולפי מה שהמטופלות החליטו – כך הוא נהג".

אז מדוע לפתע החלו להגיע תלונות למשטרה?

"כי הגיעה תלונה אחת של מישהי שפירשה כנראה לא נכון את הטיפול שהיא קיבלה. ואז, המשטרה כשהחלה לחקור את העניין, לקחה כמובן את רשימת לקוחותיו ופנתה אליהן ביוזמתה. השוטרים אמרו לנשים המטופלות 'הוא עצור בחשד למעשים מגונים. גם לכן הוא עשה דברים כאלה'? ואז אתה יודע איך זה – כל אחת מתחילה לחשוב ולפרש מה הוא עשה במהלך הטיפול וזה מתחיל להתגלגל".

אז אין לדעתך שום בסיס לחשדות נגדו?

"ודאי שאין. המשטרה מאוד רוצה להשיג כמה שיותר תלונות. עד כדי כך שהיא פירסמה בתקשורת שהיא מבקשת מנשים שטופלו אצלו לגשת ולהתלונן במשטרה".

אתה נפגש עימו באופן סדיר?

"אני רואה אותו מדי כמה ימים נפגש איתו בבית המעצר ומדבר איתו".

מה מצבו?

"מצבו הנפשי לא טוב. מאד לא טוב. הוא לקח את זה קשה מאד מבחינה נפשית. למרות שמטופלות רבות שלו אומרות לי שהוא הציל את בריאותן. הוא במצב נפשי קשה כי הוא לא רגיל להיות במצב כזה".

והמשפחה שלו?

"המשפחה מאד תומכת בו ועומדת מאחוריו. אשתו ממשיכה בחייה, למרות שבני המשפחה מאד מתביישים במה שנפל עליהם, היא מאמינה בבעלה ותמשיך לתמוך בו".

השופטת הזכירה ניסיון התאבדות של האיש לאחר שהחקירה החלה…

"מה שהיה זה שהאיש נעלם לכמה ימים. בני המשפחה חששו שהוא עשה לעצמו משהו".

ומה היה באמת?

"הוא נעלם לכמה ימים, אבל אני לא חושב שהוא רצה להתאבד או לפגוע בעצמו. הוא פשוט הלך להתבודד קצת. בעיקר כדי לנקות את הראש ולחשוב על מה שקרה לו. הוא לא ניסה להתאבד כפי שזה הוצג בבית המשפט".

למשטרה יש חומר די מוצק מבחינת תלונות של נשים…

"המשטרה מאד מקובעת. כשמדובר ברפואה קונבנציונלית והרופא בודק מטופלת אז זה ברור שהבדיקה היא על רקע רפואי. גם אם היא נעשית בחלקים אינטימיים. אבל ברפואה אלטרנטיבית התפיסה כנראה שונה. למרות שחוות הדעת המקצועיות לגביו ובעיקר לגבי התוצאות הרפואיות שהוא השיג הן פנטסטיות מצד המטופלות. יש כמובן תוצאות רפואיות מרשימות לטיפולים שהוא ביצע".

אז עכשיו מחכים לראות איזה צד ישיג חוות דעת מקצועית ואמינה יותר לגבי נחיצות הנגיעות במקומות אינטימיים?
"ברור שכאן יהיה עניין של חוות דעת מקצועיות וכמובן שנעבוד על כך. דבר אחד אני יכול לומר בודאות משיחות איתו. כל מה שהוא עשה היה רק במסגרת הטיפול הרפואי".

(צילום פרטי)

2014-08-12 01:00:00
2035-04-28 01:44:00

כתבות נוספות

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

שנת שיא

רגע לאחר סיומה של שנת 2021 חושפים מתווכי הנדל"ן המקומיים את העסקאות הגדולות של השנה: וילה במכבים שנמכרה בקרוב ל-9 מיליון שקל, עסקת השיא לדירת 3 חדרים והדירה הכי יקרה במגדלי דמרי

המשך קריאה »

חותכים את התור

מתחם בדיקות נוסף החל לפעול בעיר, בחניית הספריה העירונית, ובעירייה מקווים כי יחד עם השקת מתחם הדרייב אין בפארק הטכנולוגי יצומצמו העומסים הכבדים שנרשמו בשבוע שעבר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך