כמו חלום רע

ערן קמינסקי

צעירה הלומדת בתיכון במודיעין הגישה תלונה במשטרה נגד תלמיד אחר בטענה שביצע בה מעשה מגונה. המקרה אירע לפני מספר חודשים אך נחשף רק השבוע, לאחר שזו פירסמה את הדבר ברשתות החברתיות. הדברים אירעו כאשר היתה בת פחות מ-18 והצעיר המואשם על-ידה במעשים הוא עדיין בחזקת קטין. בימים האחרונים קיבלה הנערה הודעה כי התיק הועבר לפרקליטות שתחליט האם לגבש כתב אישום נגד הצעיר. בשיחה שקיים "מודיעין News" השבוע עם הצעירה היא משחזרת את אשר אירע.

הודה בפני החבר

איפה היה המקרה?

"בבית הוריו. נשארתי לישון שם. מדובר בידיד ולא בחבר. יש לי בן זוג אחר".

איזה סוג של ידיד זה?

"היינו כמו אחים. אנחנו חברים טובים כבר מכיתה ט' והוא היה בשבילי כמו אחותי. באותו יום שישנו יחד שמתי כרית בינינו. ישנתי בצד המיטה. במקרה התעוררתי כשהוא עשה בי מעשה מגונה".

כיצד ניתן לתאר את המעשה מבלי להיכנס לפרטים?

"הוא היה עסוק בסיפוק הצרכים שלו תוך התחככות בי".

וכיצד הגבת?

"כשהוא יצא מהחדר התקשרתי לחבר שלי. בכיתי לו וביקשתי שיבוא לקחת אותי. אני חושבת שגם באיזשהו מקום לא רציתי להאמין שהוא עשה את זה. התחלתי לחשוב שאולי זאת אני שממציאה לי איזה סיפור. אבל אחרי שסיפרתי לחבר שלי הוא נפגש איתו ואמר שהוא הודה בפניו שזה באמת קרה".

"רציתי שיפרידו בינינו"

מספר ימים לאחר המקרה פגשה הצעירה לראשונה את הידיד בבית הספר. "בפעם הראשונה שראיתי אותו אחרי שזה קרה נכנסתי להתקף חרדה", היא משחזרת. "הרגשתי שאני לא מסוגלת להיות איתו באותו אזור".

לאחר מכן נפגשו הנערה ואמה עם מנהלת בית הספר והיועצת החינוכית ופרשו בפניהן את הדברים. "ביקשנו מהן שיפרידו אותנו, שירחיקו אותו מבית הספר", מספרת הצעירה. "הן ענו לנו שאין להם אפשרות להרחיק אותו. הרגשתי שהגישה שלהן הייתה מלכתחילה להסתיר את הסיפור הזה. אמרו לי שזה יהרוס לו את החיים. המנהלת אמרה לי ש'בטח מאוד קשה לי, אבל אין לנו מה לעשות'".

בפועל הנער הועבר מהכיתה בה לומדת הנערה. הוא ממשיך ללמוד בבית הספר כל עוד אין הנחיות אחרות מצד משרד החינוך או התקדמות במישור המשפטי.

בריאיון שנתנו האם ואמה  לחדשות ערוץ 10 שודרה שיחה שהתקיימה בין האם ליועצת בית הספר. בשיחה מתוודה למעשה היועצת כי ייעצה לנערה ולאימה שלא להגיש תלונה למשטרה, עד שתקבל הנערה סיוע פסיכולוגי על מנת שתוכל להתמודד עם ה"ריקושטים" כהגדרתה.

טראומה מן העבר

שלושה שבועות לאחר המקרה, בסביבות אמצע חודש ינואר האחרון, הגישו הנערה ואמה תלונה במשטרה.

למה חיכית שלושה שבועות?

"בעיקר כי אמא שלי פחדה ממה שזה יעשה לי. היא פחדה מהתגובות שאקבל ושאני לא מוכנה לכך נפשית. הסברתי לה שאם אראה שהוא ייענש, זה יעזור לי. שאני לא רוצה להיות שוב חלשה כמו בפעם הקודמת, כשנאנסתי בגיל 15 והסתרתי את זה מכולם. רק עכשיו, אחרי המקרה הזה, ההורים שלי גילו על המקרה הקודם".

מלבד הקושי להגיע לבית הספר ולהיתקל בנער מתמודדת הנערה גם עם תגובות חבריה לשכבה. בתקופה האחרונה זלג הסיפור לרשתות החברתיות והוביל לגל של האשמות והאשמות נגד. עד שיועצת בית הספר נאלצה להתערב בנעשה בקבוצת הוואטסאפ.

העדות במשטרה

כיום, כמעט ארבעה חודשים לאחר המקרה, הנערה לומדת בביתה ולא מגיעה פיזית לבית הספר. לדבריה היא הפסיקה להגיע לאחר שלא יכלה להתמודד עם המחשבה שתיאלץ לראות את הנער. בינואר שלח משרד החינוך קצינת ביקור סדיר לביתה. "סיפרתי לה את כל הסיפור ואחר כך באתי לבית הספר שוב לכמה ימים, עד שראיתי אותו שוב". לאחר מכן הנערה ואמה שוב הוזמנו לפגישה בבית הספר ובנוכחות נציגי משרד החינוך הודיעו לה כי היא מקבלת אישור להמשיך את לימודיה בביתה. "עכשיו אני לומדת לבד", היא אומרת. "הייתי תלמידה מצטיינת עם ממוצע של תשעים פלוס ומאז הציונים שלי הידרדרו".

לדברי הנערה, גם במשטרה היא זכתה ליחס ספקני מצד החוקרת. "אני יודעת שחקרו אותו והוא הביא להם כל מיני 'הוכחות' שהיה בינינו רומן, כמו תמונות של עצמי ששלחתי לו, תמונות שאין בהן שום דבר מיני. היה נראה שהיא לא מאמינה לי. היא אמרה שזה ייקח זמן ויכול לקחת גם שנה. רק היום יצרו קשר עם אמא שלי ואמרו לה שזה הועבר לפרקליטות".

תגובות

עורך הדין של הנער מסר בתגובה: "היא משקרת במצח נחושה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך והרשות המקומית פועלים על פי הנחיות חוזר מנכ"ל. מפאת צנעת הפרט אין אנו יכולים לפרט מעבר לכך".

מעיריית מודיעין נמסר בתגובה: "מדובר במקרה בו מעורבים שני קטינים ונעשה שלא בשעות בית הספר. לפיכך לא ניתן להרחיב בנושא. המקרה מצוי בחקירה של משטרת ישראל ובבדיקה של משרד החינוך האמון על התחום. העירייה פועלת תוך שיתוף כל הגורמים המקצועיים".

בתמונה הצעירה. "היינו כמו אחים, חברים מכיתה ט'" (צילום פרטי)

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך