כתב אישום חדש נגד מג'די אבו מור

יהודה גולן

כתב אישום חדש הוגש השבוע נגד מג'די אבו מור מרחובות – אחד החשודים המרכזיים בפרשת סחיטת דמי החסות מקבלנים באתרי בניה במודיעין. זאת לאחר שהפרקליטות הגיעה עימו לעסקת טיעון, אך גילתה – לפי כתב האישום – כי הוא הפר את תנאיה.

ה"פרוטקשן" בגין הפרת תנאי עיסקת טיעון שאליה הגיעו אבו מור והפרקליטות שעל פיה התחייב אבו מור שלא לעוסק בשמירה ואבטחת אתרי בניה, הוא פנה ללקוחותיו לשעבר ובמהלך החודשים האחרונים, דרש מהם שיקבלו את אנשיו כשומרים באתרי הבניה.

אשתקד נחשף ב"מודיעין News" כי אבו מור חשוד בעמידה בראש אירגון "פרוטקשן" שפעל במספר ערים בשפלה, בהן מודיעין. על פי כתב האישום המקורי, אבו מור ושותפיו סחטו דמי חסות מקבלנים בעשרים אתרי בניה בעיר. הם נעצרו לאחר מעקב ממושך של המשטרה והוגשו נגדם כתבי אישום חמורים במספר רב של סעיפים.

"לפחות שניים מראשי אירגון הפשע של אבו מור השתתפו בפעילות עבריינית נגד קבלנים באתרי בניה במערב מודיעין", אמר אז סנ"צ אמיר קליין, מפקדת משטרת מודיעין. "המשטרה החרימה רכוש רב וכסף מזומן, בהם גם ג'יפים יוקרתיים מדגם ב.מ.וו ועוד".

בכתב האישום המקורי נטען כי אבו מור, החל משנת 2006, הפעיל איומים וסחיטה כלפי קבלנים תוך כדי גילגול סכומי עתק של דמי חסות, שהגיעו למאה מיליוני שקלים. לאחר שהודה בעשרות מקרים שבהם פנה לקבלנים והציע להם "שירותי שמירה ואבטחה" נחתמה עימו עיסקת טיעון. חלק מרכזי בה היה איסור מוחלט על עיסוק בתחום. כאמור – בשלב מסויים גילו במשטרה ובפרקליטות כי אבו מור שב להציע "שירותי שמירה" באתרי בניה שונים, וכתב האישום נגדו תוקן והוחמר.

(צילום ארכיון)

2014-05-28 01:00:00
2017-09-03 01:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך