מחפשים את ים

איילת רוטה-גבאי, צילום פרטי

"If your dreams don’t scare you they are not big enough" – זה משפט ההצהרה שבו בחרה ים לוי לפתוח את עמוד הפייסבוק שלה. עקבותיה של לוי, צעירה בת 23, תושבת היישוב לפיד ובוגרת תיכון עירוני א' במודיעין, נעלמו במפתיע לפני שבעה ימים בעיירה קטנה בדרום גרמניה. ים יצאה להגשים את החלום עליו הצהירה בעמוד האינטרנט האישי שלה, בטיול לא שגרתי של חודש בגרמניה. היא יצאה לחופש ממקום עבודתה בבית הקפה 'אינגליש קייק' במודיעין, בו עבדה שנתיים, במטרה לחזור לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית באוקטובר, כדי להתחיל ללמוד בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. ביום שלישי האחרון, כאמור, נותק הקשר בינה לבין חבריה ובני משפחתה בארץ. ביום הולדתה ה-23 שחל למחרת היא לא ענתה לטלפונים, וכרגע מתנהל מסע חיפושים קדחתני אחריה.  

 "אחותי נסעה לפני שבועיים לטיול של חודש בגרמניה", מספרת השבוע אחותה הצעירה, בת ה-18, גל, "היא נסעה לבד לדרום-מזרח גרמניה, והקשר איתה התנתק ביום שלישי שעבר". ים לוי נראתה לאחרונה בעיירה קטנה בשם Immenstadt im Allgäu. היא התגוררה בהוסטל ששמו Gasthof hotel Drei König. "בפעם האחרונה שמישהו דיבר איתה בטלפון", ממשיכה אחותה, "זה היה בערב יום שלישי, חברה טובה שלה שוחחה איתה. היא ישבה בפאב קטן בעיירה והייתה במצב רוח טוב. היא סיפרה על הטיול שלה, אמרה שהיא נהנית, וזהו, מאז אף אחד לא דיבר איתה".

לא ענתה לטלפונים ביום ההולדת

חשדות המשפחה התעוררו כבר בבוקר למחרת. "ביום רביעי היא חגגה יום הולדת 23", מספרת האחות, "והיא לא ענתה לטלפונים ולהודעות שנשלחו אליה. היא גם לא יצרה שום קשר עם ההורים, שזה מאוד מוזר, כי היא הייתה מדברת איתם פעמיים ביום ומעדכנת אותם לאן היא הולכת ומה היא עושה. זה היה מאוד חריג שהיא לא התקשרה. ההורים התחילו לבדוק והתברר שיום קודם היא נפגשה עם חבורת צעירים, יצאה איתם לפארק שעשועים בעיירה הזו, ישבה במסעדה, וזה המקום האחרון שבו ראו אותה". ביום שישי האחרון החליטו ההורים לנסוע בעצמם לגרמניה ולחפש אותה. "הם הלכו למסעדה, לפארק ולפאב שהיא ישבה בו", מספרת האחות, "אבל לא הצליחו למצוא אותה בשום מקום. באטרקציה שעלתה עליה בפארק מצלמים תמונות של מי שעולה עליה, אבל הן נשמרות רק לשלושה ימים, כך שהן נמחקו עד שההורים שלי הגיעו". לפי המסלול המתוכנן של ים בגרמניה היא הייתה אמורה לעזוב את העיירה ואת המלון ביום חמישי האחרון, אך לא הגיעה לקחת את חפציה. "בעל המלון אמר שלא ראה אותה יומיים, היא לא הגיעה לעשות צ'ק אאוט", ממשיכה גל, "וכשפרצו את הדלת של החדר מצאו שם את המזוודה ואת כל הדברים שלה".

האינטרפול ומשרד החוץ חוקרים

"היא לא בן אדם שפשוט קם ונעלם", מספר השבוע מאיר גל, בעלי בית הקפה 'אינגליש קייק' במודיעין, בו עבדה ים עד לאחרונה. "היא בן אדם מאוד רציני", הוא ממשיך, "היא עבדה אצלי שנתיים והייתה אחת העובדות הכי רציניות ואחראיות שהיו לי. ממש לא כזו שנעלמת, אפילו באיחור של דקה היא תמיד הייתה מתקשרת להודיע. אין אצלה דברים כאלה של פשוט לא להופיע לעבודה או לא ליצור קשר. היא תמיד מהמקדימים, ולכן זה פשוט לא הגיוני כל המצב הזה". גל מתאר את ים לוי כבחורה רצינית, שקטה ונעימה, "פשוט בחורה מקסימה. היא הייתה אמורה להתחיל ללמוד באוקטובר במסלול די יוקרתי באוניברסיטה, אז היא גם בחורה עם ראש על הכתפיים. לא אחת שתעשה שטויות. מהרגע שהתפרסם הסיפור שהיא נעלמה, לקוחות כל הזמן מגיעים ושואלים עליה. ים היא טבעונית ולכן הרבה אנשים היו מגיעים לכאן במיוחד כדי להתייעץ איתה – איזה עוגות מתאימות להם, באיזה מאפה אין ביצים, היא תמיד ייעצה ועזרה". גל אינו מסתיר את דאגתו וחששותיו מפני הנורא מכל: "לקחנו את זה מאוד קשה, כל העובדים בלחץ. כי אנחנו יודעים שהיא לא בחורה שסתם נעלמת בלי להודיע, אנחנו כולנו מתפללים ומקווים שרק תחזור בשלום".

המשטרה המקומית בגרמניה, כמו גם האינטרפול ומשרד החוץ הישראלי, כבר מעורבים בפרשה. בעיתון המקומי פורסמה מודעה עם תמונתה של לוי, אך עד כה לא התגלו עקבותיה. בעיירה הקטנה חולקו פליירים עם תמונתה, וההורים נשארו שם וממשיכים בחיפושים. בנוסף נפתחה קבוצת פייסבוק ששמה "מחפשים את ים לוי". כל מי שיודע דבר, ראה או שמע משהו שיכול לעזור, מוזמן לפנות למשפחה דרך עמוד הפייסבוק ולסייע בחיפושים. "אנחנו מקווים לטוב", מסכמת האחות, "הלוואי שהכל יסתדר ויתבהר במהרה".

 

2013-10-05 01:00:00
2037-07-26 02:18:00

כתבות נוספות

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

מוניות השירות יגיעו לעיר?

משרד התחבורה מקדם תכנית שתאפשר לרשויות כמו מודיעין להפעיל את השירות באמצעות מפעילים שייבחרו במכרז, כאשר השירות צפוי לפעול גם בשבתות • אור גרינפלד: "אין ספק שהפיתרון הנכון הוא להעביר את הסמכויות לידי הרשויות המקומיות"

המשך קריאה »

הדרך לגימלים קלה יותר

לאחר שנים של תלונות מצד חיילי מודיעין על השירות הלקוי לו הם זוכים בסניף ביקורופא המקומי, מסתמן כי עידן חדש בפתח: הסניף יוגדל, שעות הפעילות יורחבו ותתאפשר הזמנת תור מראש

המשך קריאה »

מלונות R

רוצים למצוא מלון איכותי לחופשה הבאה שלכם? אתר של מלונות R יעזור לכם למצוא את המלון המתאים ביותר

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך