תמונה שווה אלף מילים

יהודה גולן
2014-02-10 00:00:00
2014-02-10 00:00:00

מעצרו של המורה לספורט תושב מודיעין, שנחשד כי צילם תלמידות מתלבשות בבית הספר שבו הוא מלמד במרכז הארץ, הוארך ביום שני השבוע בבית המשפט השלום ברמלה, עד ליום חמישי השבוע. המשטרה ביקשה את הארכת המעצר כדי להשלים את החקירה, אולם יתכן כי ביום חמישי יוארך מעצרו שוב במידה שהחקירה לא תושלם עד אז.

בדיון שהתקיים ביום שני השבוע נפגש פרקליטו, עו"ד ששי גז, עם המורה בפעם הראשונה. במהלך הדיון חקר גז את השוטרים ולחץ אותם לפינה בשאלות לגבי מהות הצילומים שנמצאו במחשבו האישי ובמכשיר הטלפון הסלולארי של המורה.

"בסיומה של החקירה המשטרה הודתה כי אין בידם כלל צילומים של התלמידות שטענו כי המורה צילם אותן בפלאפון שלו כשהן מתלבשות", אמר עו"ד גז ל"מודיעין News". "האיש מכחיש מכל וכל את כל החשדות המיוחסות לו, הוא לא צילם תלמידות בבית הספר ויתכן כי התלמידות שראו את מכשיר הטלפון הסלולארי שלו בחדר חשבו שהוא מצלם ולא כך הדבר".

מה שכן אישר עו"ד גז היא העובדה כי בידי המשטרה יש צילומים וסרטונים של נשים אחרות במקומות ציבוריים, כולל במודיעין, שהתגלו במחשבו האישי של המורה.

איך הגיעו הצילומים האלה למחשב שלו?

"מדובר בצילומים אקראיים. יש גם צילום אחד לפחות שהוא טוען כי אשתו בכלל צילמה ולא הוא".

מה מעשיו כעת?

"האיש עצור כרגע בבית המעצר אבו כביר. הוא אמר לי כי הרגשתו קשה וכי כל המצב הזה בכלל לא נעים לו וזה מצב קשה מאד עבורו".

"מורה ותיק ומוערך"

במשטרת מרחב השפלה ממשיכים בחקירת התיק וממשיכים בגביית העדויות על החשדות לכאורה שמיוחסות למורה. מדובר באדם בשנות הארבעים לחייו, אב לפעוטות הנמצא בהליכי גירושין. החשד העיקרי שתלוי נגדו כעת הוא שנהג לצלם נשים במצבים אינטימיים ללא ידיעתן אפילו בקניונים ועל מדרגות נעות במקומות בילוי.

עם מעצרו של האיש בשבוע שעבר אמר פרקליטו עו"ד גיל באיער: "מדובר במורה ותיק ומוערך ואין כאן חשד לביצוע עבירות מין אלא רק חשד לצילום. לכן המעצר שבו הוא נתן הוא מחשש לשיבוש הליכי החקירה ולא מחשש להיותו מסוכן לציבור. האיש מכחיש את החשדות המיוחסים לו".

שעות אחדות לאחר שעו"ד באיער מסר את גרסתו הגיעה התפנית הדרמטית הראשונה, במהלכה עבר התיק לטיפול משרדו הגדול של עו"ד ששי גז, לידי הפרקליטה עו"ד טליה גרידיש. הסיבה להעברת התיק לטיפול ששי גז ידועה לנו, אולם לא ניתן לפרסמה מחשש שהדבר יסייע לזיהויו של האיש ושל התלמידות הקטינות שאותן צילם על פי החשד.

אולם ההפתעה הגדולה ביותר נכונה לחוקרי המשטרה שבדקו את מחשבו האישי של המורה ואת מכשיר הטלפון הסלולארי שלו. במהלך הבדיקה התברר כי במכשירים נמצאים קבצים שכלל לא קשורים למתרחש בבית הספר שבו מלמד האיש וכי ישנן עוד נשים שמצולמות, במצבים אינטימיים, כשהן מחליפות בגדים, מתפשטות לקראת שנת הלילה או כניסה למקלחת.

חשופות במדרגות הנעות

אחת מאותן נשים – שעל פי החשד האיש צילם אותה ואת בעלה ללא ידיעתם – היא תושבת מודיעין המתגוררת באחת השכונות הותיקות בעיר. בסמוך לה התגורר המורה לספורט עם משפחתו עד לא מכבר. לפני מספר ימים קיבלה האישה שיחת טלפון מפתיעה מתחנת המשטרה בלוד, והיא התבקשה בנימוס לסור לתחנת המשטרה כדי "לשוחח על משהו מסוים". האישה הגיעה לתחנת המשטרה ושם להפתעתה הראו לה החוקרים צילומים שלה שצולמו דרך חלון דירתה, בשעות הלילה כשהיא בדרכה לשנת הלילה עם בעלה.

לאחר שהאישה התאוששה מההלם היא זיהתה את הצילומים ואת הבית, ולאחר מתן עדות אישרה לשוטרים כי היא מכירה את האיש. בעלה, שהופתע מאד מהגילוי כי "כיכב" עם אשתו בצילומים אקזוטיים, שוחח עימנו השבוע: אני לא יודע איך הוא הגיע לחלון הדירה. אולי הוא טיפס, או השתלשל מהגג? אין לי מושג, אבל יש תמונות וזאת הרגשה לא נעימה בכלל".

פרט לזוג זה זימנה משטרת לוד עוד נשים שנפלו קורבן למורה הצלם. מחקירת המשטרה עולה כי האיש נהג לצלם נשים במקומות שונים, כגון בקניונים ובעיקר על המדרגות הנעות.

(אילוסטרציה: Getty Images)

 

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »